Co je Vitamín B17

Vitamín B17

Největší výzvou pro lékaře a medicínu je odhalení příčiny vzniku nejobávanější diagnózy. Kdybychom byli v roce 1952 v San Franciscu a naskytla se nám možnost sejít se s biochemikem doktorem Ernstem T. Krebsem mladším, vyslechli bychom si o rakovině zajímavou teorii.

"Klíč ke zdraví je ukryt v přírodě"

Doktor Krebs si dovolil tvrdit, že rakovina není dílem nějakého viru, jedu nebo neznámé bakterie. Jako biochemik viděl za vznikem této choroby nedostatek nezbytné složky potravy v jídelníčku moderního člověka. A dokonce ji vystopoval – podle jeho názoru jde o sloučeninu hojně se vyskytující v přírodě ve více než dvanácti stech druzích jedlých rostlin, které jsou dostupné prakticky v každé části světa – vitamin B17. Tato sloučenina se nachází převážně v semenech rostlin, jako jsou hořké mandle, třešně, broskve nebo švestky, ale nachází se i v travinách, kukuřici, lněných semínkách, prosu a v mnoha potravinách, které vymizely ze stálého jídelníčku moderní civilizace. Instinkt již nevede lidstvo ke svépomoci, jakou pozorujeme u zvířat. Všímáme si psů a koček, kteří jakmile cítí potřebu, žvýkají určité rostliny.

 

O vitaminu B17

Po několika létech výzkumu se biochemikovi Dr. Ernestu T. Krebsovi mladšímu podařilo izolovat nový vitamin, který označil B17. Dal mu název laetril, který velmi dobře popsal v knize Svět bez rakoviny americký spisovatel a producent dokumentárních filmů G. Edward Griffin. Autor předkládá fakta, výsledky pozorování, závěry odborníků, ale i příběhy onkologicky nemocných pacientů.

Vitamin B17 ničí rakovinové buňky. Základem vysoké účinnosti léčby Laetrilem (čistý vitamin B17) je jeho schopnost velmi účinně usmrcovat pouze rakovinové buňky a zdravou tkáň ponechat naprosto nedotčenou a neporušenou. Tento mechanismus je výsledkem vysoce účinného procesu ničení rakovinové tkáně..Již dlouhá léta se moderní medicína snaží vytvořit umělou chemoterapeutickou látku, která by působila pouze na určitý druh tkáně. Jak se však sami můžeme přesvědčit podle průměrných až mizivých výsledků účinnosti ozařování a moderní chemoterapie, taková látka prozatím nebyla člověkem vytvořena. Paradoxem zůstává skutečnost, že vysoké procento pacientů neumírá na samotnou nemoc, ale následkem zmíněných druhů „léčby“.Princip zdravé výživy a vývoje našeho organismu nám napovídají, že takovou látku nelze vyrobit umělou cestou.

Naše tělo není možné přesvědčit, aby přijalo a pozitivně reagovalo na cizí chemickou látku.Ve výrobě takové látky nás však dávno předstihla sama příroda a o její účinnosti nemůže být pochyb, jak se sami přesvědčíte z následujících řádků.

 

Mechanismus účinku vitaminu B17 v lidském organismu

Po užití vitaminu v jeho čisté formě (Laetril) projde tato látka v nezměněné formě žaludkem. Kyseliny přítomné v našem žaludku nemají žádný vliv na případnou změnu chemické struktury tohoto vitaminu.

POZOR! Vitamin B17 z přírodních zdrojů může uvolnit hydrolýzou předem neurčitelné množství volného kyanidu. Z tohoto důvodu je nutné udržovat denní dávku pod hranicí případné toxicity, což je např. 12 meruňkových jader užitých ve čtyřech rozdělených dávkách, 3 jádra každých 8 hodin.

Ve střevech dochází pouze k částečnému rozkladu B17 na kyselinu kyanovodíkovou, mandelonitril, volný benzaldehyd a prunasin. Vysoké procento Laetrilu se dále dostává do krevního oběhu v nezměněné formě. Účinnost Laetrilu a jeho protirakovinového účinku závisí na dvou důležitých enzymech. Na enzymu rhodanese, který je obsažen v každé buňce zdravé tkáně, avšak zcela chybí ve zmutované tkáni zhoubných nádorů a na enzymu beta-glucosidase, jež je ve vysoce koncentrovaném množství přítomen přímo v rakovinovém nádoru. Zdravá tkáň neobsahuje téměř žádný enzym beta-glucosidase, tedy přesněji 500 až 1000 x méně než tkáň rakovinová.
Věnujte, prosím, maximální pozornost následujícím větám. Kyanid obsažený v čistém B17 je automaticky uvolněn přímo v oblasti samotného nádoru vlivem enzymu beta-glucosidase, který je v nádorových buňkách obsažen. Volné molekuly kyanidu okamžitě usmrtí buňky samotného nádoru. Jakékoliv molekuly kyanidu, které se dostanou mimo nádor, jsou kompletně neutralizované enzymem rhodanese na nejedovatou látku zvanou thiocyanate.

Jak již bylo uvedeno, enzym rhodanese je přítomen ve všech buňkách zdravé tkáně, ale není  přítomen ve zmutované tkáni rakovinových nádorů. Rakovinové buňky tedy nemají žádnou obranu proti smrticímu efektu kyanidu.

Namísto vypadávání vlasů, nesnesitelných bolestí a pocitu silné nevolnosti, tak jak je to běžné při léčbě moderní chemoterapií a radioterapií, jsou jedinými vedlejšími účinky léčby vitaminem B17 ústup bolesti, zvýšená chuť k jídlu, přibývání na váze a zvyšující se celkový pocit pohody

Úspěšnost léčby vitaminem B17 na základě souhrnu výsledků práce lékařských kapacit je následující:

  • úspěšnost metabolické léčby Laetrilem v případě neléčitelných metastáz v terminální fázi je 15 %. Pro porovnaní, úspěšnost klasických druhů léčby se ve stejném případě rovná 0,03 %
  • úspěšnost metabolické léčby Laetrilem v případě raného stadia rakoviny je 85 %. Pro porovnání, úspěšnost klasických druhů léčby se v tomto případě pohybuje mezi 1,5 až 18 % podle druhů nádorového onemocnění
  • úspěšnost Laetrilu jako prevence proti všem typům rakovinových onemocnění je 99,98 %. Dvě setiny procenta tvoří lidé, kteří byli dlouhodobě ve styku se silně rakovinotvornými látkami nebo radiací

 

Bohatství kmenu Hunza – dlouhověkost a zdraví

„Vitaminovou teorii“ potvrdily mnohé kultury světa, které netrpí rakovinou. K těm šťastným patří obyvatelé žijící v odlehlých zákoutích Himaláje v malém království zvaném Hunza. Leží mezi západním Pákistánem, Indií a Čínou. Zdraví a dlouhověkost, prodloužení mládí a absence rakoviny, to vše je jejich bohatství. Hunzové svoji stravu obohacují jádry z meruněk, která jsou jedním z nejbohatším zdrojů vitaminu B17. Do tohoto odlehlého zákoutí se dostal lékařský tým a v roce 1922 o tom přinesl článek uznávaný britský chirurg Robert McCarrison. Přirozená strava Hunzů obsahuje více než dvěstěnásobek vitaminu B17 než průměrná dieta v industrializovaných společnostech. Pak už měli Hunzové o návštěvy dalších zástupců lékařského světa postaráno. Hunzové si nedokáží svoji stravu představit bez jader z meruněk. Přísun vitaminu B17 je součástí jejich životního stylu, naopak do jejich života nevstupuje rakovina.

 B17-1

MUDr. Dean Burk, bývalý ředitel cytochemické sekce Národního institutu pro rakovinu, USA

Doktor Burk se účastnil v roce 1971 Mezinárodního kongresu chemoterapie pořádaného v Praze. Ve své době byl jedním z nejpřednějších specialistů na rakovinu na světě. Stal se nositelem ceny Bernarda Domagka za výzkum rakoviny. Byl členem jedenácti vědeckých organizací, napsal tři knihy týkající se výzkumu chemoterapie rakoviny a byl autorem či spoluautorem více než dvou set vědeckých článků v oblasti buněčné chemie. Jeden z nejvýznamnějších odborníků v oblasti biochemie uvádí: „Během 45 let studia a výzkumu rakoviny, za posledních 30 let v národním institutu pro výzkum rakoviny s možností studia veškerých dostupných materiálů týkajících se seriózního výzkumu laetrilu (B17), jsem se nesetkal s jediným vědeckým výsledkem, který by demonstroval zvýšenou toxicitu nebo jinou zdravotní nezávadnost tohoto vitaminu. Účinky vitaminu B17 byly prokázány jak naší institucí, tak řadou dalších klinik po celé Americe i západním světě.”

 B17-2

Svět bez rakoviny: Příběh vitaminu B17

Autor: G. Edward Griffin

  1. Edward Griffin uvádí důkazy svědčící o tom, že rakovina je onemocnění způsobené nevyváženou stravou – stejně jako kurděje či pelagra – zhoršené nedostatkem nezbytné složky potravy v jídelníčku moderního člověka. Touto látkou je vitamin B17. Ve své purifikované formě, využívané pro léčbu rakoviny, je znám jako Laetril. Nejvyšší obsah této účinné látky vitaminu B17 je obsažen v meruňkových jádrech. Ortodoxní medicína tento příběh neschvaluje. FDA, AMA a Americká společnost pro rakovinu jej označily jako podvod a šarlatánství. Nicméně důkazy jasně svědčí o tom, že se v této oblasti konečně nalézá definitivní odpověď na rébus rakoviny. Proč vede ortodoxní medicína válku proti tomuto bezlékovému přístupu? Autor tvrdí, že odpověď musíme hledat nikoliv ve vědě, nýbrž v politice – je totiž založena na skryté ekonomické a mocenské agendě těch, kteří ovládají lékařský establishment.

 

 Více zde: http://www.uspesna-lecba.cz/co-se-vas-tyka/rakovina-je-onemocneni-zpusobene-nevyvazenou-stravou-pribeh-o-vitaminu-b17/