Genadij Malachov - Léčba rakoviny a jiných nemocí petrolejem
Petrolej je dlouholetým přítelem člověka
https://www.4italka.ru/nauka_obrazovanie/meditsina/165628/fulltext.htm
https://shopnebolel.ru/prod/todikamp-original/
Přeložená kniha do ČJ
Nedávno jsem na půdě svého domu našel stará petrolejová kamna, ležela zaprášená a pro nikoho nepotřebná. Vzal jsem ho do rukou, přičichl k němu, petrolejová kamna téměř neznatelně vyzařovala vůni petroleje. Vracely se vzpomínky. Pamatuji si, že v mém dětství byl petrolej jedním z hlavních zdrojů tepla a světla v domech. Lilo se do petrolejových lamp, petrolejových kamen a kamen. V každé vesnici a v mnoha městech byly obchody s petrolejem. Rodiče často posílali své děti s malými baňkami pro petrolej. Bylo to levné a mohl si ho koupit každý obyvatel země Sovětů. V domech, v kuchyních byl vždy cítit petrolej. Postupem času elektřina a plyn vytlačily petrolej z našich domovů, petrolejky zmizely, baňky a vařiče se staly nepotřebnými. Ale lidé na petrolej nezapomněli, lidé mají vzpomínky na jeho léčivé vlastnosti, že petrolej může nejen svítit, pomáhat motorům v chodu, dodávat teplo, ale také léčit. Vědci se začali zajímat o léčivé vlastnosti petroleje a objevili mnoho jeho užitečných vlastností, které vysvětlují léčivé vlastnosti této průhledné kapaliny se specifickým zápachem. Co je petrolej?
Petrolej (anglicky petrolej, z řeckého keros - vosk) je organická kapalina, frakce oleje, nejčastěji používaná jako palivo a ke svícení. Kromě toho má petrolej dezinfekční vlastnosti: petrolej rozpouští a zabíjí mikroorganismy a plísně. Je těžké se otrávit petrolejem (je potřeba ho vypít více než půl litru). Osobně jsem byl svědkem takového případu. Stalo se to ve vzdálených 50. letech, kdy bylo v domácnosti hodně petroleje. Nalili to do hrnků. Dívka ve věku 4–5 let, udýchaná ze hry, přiběhla a ... vypila hrnek jedním douškem, než přišla na to, že to není voda. Ozval se hluk, rozruch... ale všechno klaplo. Takové experimenty však nelze provádět na sobě, pro léčebné účely by se petrolej měl užívat přesně podle dávkování.
Z vlastní zkušenosti řeknu, že můžete nebojácně vypít lžíci čištěného petroleje a udělat to snadno. Nemusíte ani nic pít. Nikdo nepozoroval žádné negativní následky, kromě říhání petrolejem. A pokud sníte něco sladkého, pak to nebude.
Jak čistit petrolej
Je k léčbě vhodný nějaký petrolej? Ne, ne žádné, nejlepší je vzít osvětlení, ale mělo by se také vyčistit. Musíte to udělat takto: vezměte petrolej, nalijte do láhve (0,5 l), nasypte do ní 3 lžíce soli Extra a poté petrolej sceďte přes vatu a obvaz do jiné láhve tak, aby byla zcela naplněná. Láhev dejte do kastrůlku (aby láhev nepraskla, na dno dejte dřevěný stojánek nebo jen hadr), do kastrůlku nalijte studenou vodu, přiveďte k varu a 1,5 hodiny zahřívejte. Láhev nezakrývejte, pánev s pokličkou. Petrolej znovu sceďte přes vrstvu hygroskopické vaty.
Nebo druhý způsob. Pro čištění petroleje doma si nasaďte gumové rukavice, abyste si nepopálili ruce, nalijte 1 litr petroleje do třílitrové nádoby, přidejte 1 litr horké (60-70 °C) vody, protřepávejte 2-3 minuty , periodicky otevírejte víko, abyste odstranili přetlak. Nechat odpočinout. Petrolej je lehčí než voda a bude stoupat na povrch. Po rozvrstvení kapaliny slijte horní, petrolejovou vrstvu (lze ji odčerpat hadicí), přičemž vločky vzniklé na rozhraní petroleje a vody by se neměly dostat do vyčištěného petroleje.
Letecký petrolej je vhodný k přípravě různých zevních obkladů a potírání, nelze jej pít.
Varování! Je nepřípustné používat benzín pro léčebné účely, je mnohem toxičtější než petrolej.
Léčivé vlastnosti petroleje
Z hlediska oblíbenosti a účinnosti léčby se petrolejová metoda začala dostávat stále více do povědomí. Obecně se petrolejem léčí velmi dlouho. Od té doby pravděpodobně, jakmile se lidé dozvěděli o léčivých vlastnostech oleje a začali z něj získávat petrolej.[1] Ropa se nazývá „krev země“. Obsahuje všechny pozemské síly. Od starověku se používá k léčbě kožních vředů, ekzémů, erysipelu, angíny. V některých zemích se olej dokonce prodával v lékárnách.
Petrolej má hřejivé, dezinfekční a antiparazitické vlastnosti. Kromě toho je petrolej schopen zředit lymfu, odstranit lymfatickou kongesci a také rozpustit srůsty. Má vynikající schopnost rychle pronikat do tkání těla.
Nyní se kromě čistého petroleje používá petrolej napuštěný zelenými vlašskými ořechy. Vlašské ořechy obsahují hodně jódu, adstringentů a tříslovin. Mají dobré anthelmintické a antimikrobiální vlastnosti, pomáhají čistit krev. Petrolejová tinktura na ořechách dává vynikající výsledky při léčbě rakoviny a dalších nemocí. Níže si o tom povíme podrobněji.
Tinktura z vlašských ořechů na petroleji nebo "Todikamp"
Kdo navrhl spojit blahodárné účinky vlašských ořechů a petroleje, není známo – bylo to velmi dávno. Ale díky moldavskému vědci Mihailu Todikovi byl tento lék znovuzrozen a široce popularizován. Tato tinktura se začala nazývat "Todicamp". Oficiálně ji vydává ve Volgogradu Vědecký výzkumný ústav výroby masa a mléčných výrobků a zpracování produktů živočišné výroby. Pracovníci ústavu navíc tinkturu vlašských ořechů vylepšili na petrolej, přidali do ní řadu dalších biologicky aktivních látek (propolis a květnový pyl) a nazvali ji „Todikamp-ideál“. Obohacená o tyto přísady se ořechová tinktura na petroleji stala ještě lepší.
Studie "Todikamp-ideal" ukázaly, že má výrazné protizánětlivé, hojení ran, antioxidační (zabraňuje tvorbě volných radikálů, které poškozují genetický aparát buněk a mohou vést k onkologii), baktericidní, antiparazitické, analgetické účinky. Stimuluje obnovu tkání a procesy krvetvorby, zvyšuje imunitní aktivitu organismu.
"Todikamp-ideal" se etabloval jako účinný nástroj při léčbě rakoviny různé lokalizace, onemocnění gastrointestinálního traktu, pohybového aparátu, kůže, nachlazení a mnoha dalších onemocnění.
Kontraindikací užívání tinktury z vlašských ořechů na petrolej a jeho vylepšené verze je zvýšená citlivost těla na jód.
Jaké jsou výhody vlašských ořechů
Nyní si povíme něco o vlašských ořechách. Obsahují mnoho užitečných a účinných látek, zejména jód. Výhody vlašských ořechů jsou známé již velmi dlouho, známé a ceněné. Existují důkazy, že v Babylonu obyčejní lidé prostě nesměli jíst vlašské ořechy, bylo to jídlo pouze pro elitu. Ve starověkém Řecku se vlašské ořechy navzájem předkládaly během slavnostních oslav a nazývaly je „božskými žaludy“. Ve starém Římě byly vlašské ořechy nepostradatelným atributem svatebních oslav. Vlašské ořechy využívali k léčebným účelům i Hippokrates a Avicenna. A v Moldavsku a na Kavkaze byl zvyk zasadit při narození dítěte ořech, protože ořech symbolizuje věčné mládí. Mimochodem, to je pravda, což potvrzuje mnoho studií, zejména s pomocí experimentů amerického profesora Frasera bylo možné zjistit, že listy obsahují deriváty naftochinonu (snadno oxidované na juglony a alfa-hydrojuglonový glykosid), flavonoidy, kyselinu askorbovou (4–5 %), karoten, vitamíny B, E, P, gallotaniny (asi 5 %), silice, gallová a ellagická kyseliny, alkaloid juglandinu, celulóza, soli železa a kobaltu. Listy ořešáku obsahují také třísloviny, které mají stahující vlastnosti.
Ovocné mezistěny obsahují karoten, vitamíny C, P, B1, jód, třísloviny, bioflavonoidy a specifickou látku juglon. Mimochodem, tato látka má skutečně zázračné vlastnosti. Bylo zjištěno, že dokáže bojovat s patogenními bakteriemi a plísněmi a ničí 110 z jejich 114 druhů!
Zelené vlašské ořechy zvyšují imunitu, čistí krev, nasycují tělo vitamíny a mikroelementy. Kůra mladých plodů obsahuje mnoho vitamínů C, B, P, karoten, silice, cukry, třísloviny a také alfa a beta juglony. Z hlediska obsahu vitaminu C jsou nezralé ořechy 8x vyšší než rybíz, 50x vyšší než citrusové plody. A jak víte, vitamín C je pro tělo prostě životně důležitý, normalizuje propustnost stěn cév, zvyšuje reaktivitu těla na infekce, zlepšuje funkci jater a ledvin a podílí se na redoxních procesech. Vitamin P spolu s vitaminem C normalizuje propustnost kapilár, vitaminy B jsou potřebné k udržení normálního nervového systému a oběhových orgánů. Karoten podporuje růstové procesy, zvyšuje odolnost těla vůči infekcím a normalizuje vidění.
Plody vlašských ořechů jsou vysoce výživné a mají vysoký obsah kalorií. Jádra obsahují 58–77 % tuku, 12–25 % bílkovin, 5–25 % sacharidů, vitamíny, minerály a další látky. Jádra vlašských ořechů obsahují draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, mangan, měď, zinek atd. Draslík reguluje funkční schopnost srdečního svalu, nadledvinek, zvyšuje vylučování tekutin z těla. Vápník je součástí kostí a zubů, normalizuje propustnost buněčných membrán, srážlivost krve, rovnováhu procesů excitace a inhibice v mozkové kůře. Hořčík rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak, zvyšuje množství vylučované moči, zlepšuje vylučování žluči, působí projímavě a sedativně. Fosfor je součástí hemoglobinu, enzymů účastnících se redoxních procesů. Železo a zinek jsou nezbytné pro tvorbu a udržení hemoglobinu. Mangan zabraňuje ukládání tuku v játrech, zvyšuje odolnost organismu proti infekcím. Měď zlepšuje tkáňové dýchání, syntézu hemoglobinu a zrání červených krvinek.
Způsob získání tinktury z vlašských ořechů na petroleji
K přípravě tinktury na petrolej se používají ořechy různé zralosti - od nezralých (ještě v zelené slupce, tedy mléčně-voskové zralosti) až po plně vyzrálé (suché mezistěny). Drtí se libovolným způsobem (krájí se nožem nebo v mlýnku na maso), čím jemnější, tím lépe, a zalévají se petrolejem.
Pozornost! Zelené vlašské ořechy je nutné řezat gumovými rukavicemi, jinak ruce zčernají, což bude velmi obtížné smýt.
Pro tinkturu je vhodný petrolej na osvětlení domácnosti. Petrolej má samozřejmě specifický zápach, který lze eliminovat dodatečnou filtrací petroleje přes vrstvu vypraného říčního písku nebo přes aktivní uhlí.
Vlašské ořechy by měly být brány mladé zelené (asi 3 cm v průměru) a uvnitř ořechů bude mléčná dužina. Doba sběru závisí na klimatickém pásmu, ale obecně lze období definovat takto: konec května - konec června.
Vezměte 10 ořechů, projděte mlýnkem na maso, nalijte 3 šálky čištěného petroleje, trvejte na tmavém místě po dobu 10-14 dní, trvejte na zbytku dní (až 40) na světle. Tinkturu přefiltrujte přes gázu.
Podle toho, jak rychle potřebujete tinkturu připravit, se mění množství mletých vlašských ořechů a doba nálevu.
Tinktura se nezhoršuje, doba použitelnosti není omezena, ale je lepší ji použít do 3 let.
Pokud si chcete připravit petrolejovou tinkturu z vlašských ořechů s propolisem a pylem, pak do petroleje přidejte 0,5–1 díl kvalitního propolisu a 0,1–0,5 dílu májového pylu. Trváš na tom samém. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že jeden litr ořechové petrolejové tinktury vystačí pro 4člennou rodinu na 3-5 let.
Aplikační metody
Možností aplikace je mnoho. Obecně je lze rozdělit do 2 skupin – uvnitř a venku. Dávkování je také různé a závisí na závažnosti onemocnění, věku pacienta. Například pro profylaktické účely se tinktura z vlašských ořechů na petroleji užívá perorálně, počínaje jednou kapkou na 100 g vody půl hodiny před jídlem, denně se zvyšuje o jednu kapku na 24 a poté se snižuje z 24 na jednu kapku. Udělejte si měsíční přestávku a v případě potřeby kurz opakujte.
U rakovinných nádorů různých lokalizací vám doporučuji používat tinkturu z vlašských ořechů na petrolej v kurzech v souladu s lunárními cykly (lunární cyklus je 29 dní). Užívejte během lunárního cyklu (od jednoho novoluní k druhému) 1 čajovou lžičku - 1 polévkovou lžíci (dávka závisí na závažnosti onemocnění, můžete začít čajovou lžičkou a po 1-2 týdnech dosáhnout polévkové lžíce) 3x denně 20 minut před jídlem. Nedoporučuje se pít vodu. Navíc (ale ne nezbytně) si můžete udělat denní obklad z ořechové tinktury na petrolej na oblast jater po dobu 20 minut. Přestávka - lunární cyklus (od novoluní do dalšího novoluní). Opakujte další 2 kurzy.
Léčba tinkturou z vlašských ořechů na petrolej se tedy bude skládat ze 3 kurzů a bude trvat asi šest měsíců. V případě opakování léčby odpočívejte 2-3 měsíce a opakujte příjem petrolejové tinktury.
Lidé se vyléčili z nádorů a s menším příjmem tinktury. Pili 2x denně 1 čajovou lžičku (3 minuty podržet v ústech, poté spolknout) po dobu 30 dnů. Měsíční přestávka. Poté se kurz opakoval.
Připomínám, že vše závisí na závažnosti onemocnění, věku pacienta a řadě dalších důvodů. Proto se načasování a dávky mohou výrazně lišit.
Při bolesti v krku tinktura z vlašských ořechů na petroleji maže hrdlo 3x denně po dobu 3-5 dnů. Při nachlazení můžete použít 2-3 kapky dovnitř po dobu 3-7 dnů.
VK Totrov pro vnější použití u rakovinných vředů doporučuje použití gázového tamponu. Gáza se složí do 4 vrstev, namočí se 1 lžičkou ořechové tinktury na petrolej a přiloží se na bolavé místo. Navrch položte pergamenový papír a vrstvu vaty. To vše je fixováno obvazem. Držte obklad po dobu 30-60 minut. Poté jsou odstraněny a aby se zabránilo popáleninám, je oblast pokožky ošetřena aerosolem nebo rostlinným olejem proti popálení. Komprese se opakuje po 3-4 dnech. Kritériem pro vytvoření nového obkladu je vymizení zarudnutí kůže. Obecně se vyrábí 5-6 petrolejových obkladů.
Zaměstnanci Volgogradského institutu zkoumají účinek petroleje a "Todikapmy" již 10 let! První pokusy byly prováděny na zvířatech – selatech, kuřatech a před očima nám sílily a zbavovaly se různých nemocí. Pak to vyzkoušeli na sobě i pacientech a velmi úspěšně.
Varování! Současná léčba bylinami, jako je jedlovec, oměj, čemeřice a další, je nepřijatelná. Alkohol je také zakázán.
Příklady úspěšné léčby Todikampem
1. Žena je ve vážném stavu. Asi 7 měsíců měla zápal plic, rozedmu plic a pneumosklerózu, hypertenzní krize, žaludeční vředy, myomy a řadu dalších „menších“ onemocnění. Lékaři odmítli, protože použili všechny dostupné metody.
Před dvěma lety začala v zoufalství pít směs vodky a másla. Situace se trochu stabilizovala, ale nic víc. Z nějakého důvodu začalo krtků přibývat a dokonce se tvořit na jiných místech. Žena si včas uvědomila, že tento lék není pro ni.
Todikampová se začala léčit, když už byla ve velmi špatném stavu. Diagnostika na počítači ukázala, že kromě vyjmenovaných onemocnění je v jejím těle i mnoho patogenních plísní a již preonkologie.
Žena věřila v Todikampa. Viděl s radostí podle metody lunárních cyklů. Na konci čtvrtého týdne léčby pocítila výraznou úlevu. Zmizely silné bolesti na hrudi a pažích, ustoupily bolesti hlavy, zmizela chronická rýma, angína, pálení žáhy.
2. Muž má rakovinu prostaty. Po prvním cyklu Todikampu jeho bolesti zmizely, objevila se chuť k jídlu, hemoglobin v krvi vzrostl. Muž ožil, inspirován úspěchem a věří v brzké uzdravení.
3. Rakovina prsu. Dříve měla žena mastopatii obou mléčných žláz. Po 17 letech se rozvinula rakovina. Léčeno chemoterapií a ozařováním. Navrhli operaci. Pacient operaci odmítl. Lékaři jí řekli, že bude žít měsíc.
Léčí ji samostatně "Todikamp" a zatím úspěšně.
Po ozáření pálil pásový opar na zádech a na hrudi. Po Todikampu se vše začalo postupně vracet do normálu.
4. Spinocelulární karcinom 4. stupně pravé plíce. Ten člověk je extrémně slabý, jen lže. Po léčbě Todikampem zmizely akutní bolesti, zlepšily se krevní testy. Muž se začal zvedat a chodit po svých.
5. Rakovina žaludku u muže. Onemocnění je komplikováno zánětem nohy. Tři měsíce se „aktivně“ léčil antibiotiky. Ať ležel kdekoli, neměl žádný účinek. Od používání Todikampu začalo zlepšení, které nejprve ovlivnilo nohy - zánětlivé zarudnutí zmizelo. Zlepšená celková pohoda.
6. Rakovina kůže pod levým prsem. Kvůli nemocnému srdci žena operaci odmítla. Rozhodl jsem se podstoupit léčbu Todikampem. Po druhé kúře se rakovinový vřed začal uzavírat a ke konci 3. kúry se výrazně zmenšil. Zároveň zmizela závrať. Došlo k nárůstu hmotnosti. Rozpuštěné těsnění v hrudi.
Možné náhrady a vylepšení Todikampu
Léčebný účinek petroleje a ořechové tinktury na petrolej je již oficiálně prokázán. Ale ne každý je schopen vzít petrolej. Důvodem je specifický zápach petroleje a v důsledku toho nepříjemné říhání do jedné a půl až dvou hodin po požití. Existují také lidé, kteří jsou alergičtí na ropné produkty.
1. Lidový léčitel Sergej Gerasimov na základě léčivých vlastností zelených vlašských ořechů a dalších biologicky užitečných látek vytvořil balzám, který nazval "Gerasimovův balzám". Hlavní složky balzámu: ořech, alkohol, květový med a propolis.
V procesu přípravy balzámu bere v úvahu fáze měsíce, používá strukturovanou vodu. Jedním z tajemství výroby balzámu je jeho půlroční působení při určité teplotě. Tyto podmínky zajišťují lepší fermentaci balzámu.
Balzám má výbornou chuť, používá se v malém množství (stačí čajová lžička), snadno proniká do těla (díky alkoholu a medu) a dostává se na bolavé místo, propolis umocňuje hojivý účinek.
Podle Gerasimova byl pozitivní výsledek používání balzámu pozorován i tehdy, když pacienti nedodržovali doporučenou dietu a režim a nepřestali kouřit.
Indikace pro použití přípravku Balsam Gerasimov jsou stejné jako u Todikampu: léčba různých nádorů, včetně adenomu prostaty, mastopatie; léčba plicních onemocnění, dokonce i tuberkulózy a bronchiálního astmatu; léčba kloubních onemocnění, cévních a kožních onemocnění, hypotyreózy (nízká funkce štítné žlázy) a některých dalších.
Podobný balzám si můžete zkusit vyrobit sami. Podrobný recept a technologie jeho přípravy je samozřejmě Gerasimovovým tajemstvím, ale můžete to zkusit. V žádném případě neuškodí, když uděláte toto: vezměte 0,5 l protium vody, 0,5 l vodky, 0,5 l medu, 200 g drcených ořechů mléčně-voskové zralosti a 200 g drceného propolisu.
Ořechy by se měly sbírat za úplňku – budou obsahovat nejvíce jódu a dalších stopových prvků. Důkladně je rozemelte nožem nebo v mlýnku na maso. Propolis jemně nakrájený nožem. Drcené ořechy, propolis vložíme do 3litrové skleněné nádoby a zalijeme čerstvým květovým medem, vodou a vodkou. Dejte na tmavé místo, kde je teplota od 35 do 40 °C. Vyšší teplota ničí enzymy a nižší málo podporuje proces fermentace. Uchovávejte po dobu 3 až 6 měsíců. Je nutné užívat 1 čajovou lžičku před jídlem 1-3x denně podle výše uvedených metod pro petrolej a Todikamp.
Myslím si, že hypertyreóza (zvýšená tvorba hormonů jódu štítnou žlázou) bude kontraindikací použití balzámu a petroleje na vlašské ořechy.
2. S ohledem na skutečnost, že metoda N. Ševčenka je založena na působení kyselin linolové a linolenové (které jsou obsaženy v nerafinovaném slunečnicovém oleji) na lidský organismus, rozhodli se vědci ze zmíněného Volgogradského institutu spojit metodu ošetření petrolejem s Ševčenkovou metodou.
V hořčičných a dýňových olejích je těchto kyselin mnohem více než ve slunečnicovém. Vědci pomocí experimentů určili optimální koncentraci kompozice a testovali ji na zvířatech. Zvířatům směs chutnala. Ocenili to i nemocní lidé.
Vědci z institutu doporučují pacientům používat "Todikamp-ideal" (můžete jen petrolej nebo petrolej napuštěný vlašskými ořechy) v kombinaci s hořčičně-dýňovým olejem. Je nutné aplikovat 1 čajovou lžičku oleje na prázdný žaludek a po 15-20 minutách - "Todikamp" podle libovolného schématu. V této kombinaci olej a petrolej působí na tělo mírněji. Petrolejová metoda nevylučuje další prostředky a metody boje proti onkologii: očistu těla, periodický hlad, používání moči, výživové doplňky, dýchání, otužovací procedury a fyzická cvičení.
Nemoci léčené petrolejem
Rakovina
Rakovina nastane, když se somatická buňka začne dělit a růst. Každá buňka se rozdělí na dvě, každá z nových buněk se opět rozdělí na dvě atd. Vznikne skupina buněk, které se běžně říká nádor. Rozpoznat, kdy buňky začínají své patologické dělení, je obtížné, protože takové dělení nemá žádné příznaky. Člověk to necítí, necítí to alespoň do té doby, než skupina buněk naroste do výrazné velikosti a nezachytí mnoho orgánů, a to už je pokročilé stadium nemoci.
Co nabízí moderní medicína lidem, kterým byla diagnostikována rakovina? Jsou tři možnosti. V závislosti na stadiu onemocnění a stavu pacienta mu může být nabídnuta chemoterapie – léčba cytostatiky. Brzdí růst buněk, bohužel, nejen u pacientů, ale i u zdravých. Tělo z chemoterapie slábne, člověk ztrácí imunitu. Druhým způsobem je ozáření nádoru směrovaným radioaktivním zářením. Ozařování má také negativní vedlejší účinek, protože zdravé buňky jsou ozařovány spolu s nemocnými buňkami, což nepůsobí nejlépe na stav celého organismu. Nakonec chirurgické odstranění nádoru. Nejradikálnější metoda, nejčastěji se používá, pokud předchozí dvě nefungovaly. Operace, byť úspěšná, oslabuje organismus, zvláště pokud již byla dříve provedena chemoterapie a ozařování. Žádná z těchto cest nezaručuje úplné zotavení. Podle mě je třeba začít ne tím, ale změnou životního stylu člověka a o něj se lékaři nejméně zajímají.
Možné negativní projevy chemoterapie
Alopecie (plešatost) po ukončení chemoterapie, to znamená, že vypadnou všechny vlasy. Při následných sériích chemoterapie vlasy většinou dorostou a už nevypadnou, jako by byly zvyklé. To svědčí o silném inhibičním účinku chemoterapie na lidský organismus, potlačení jeho vitality.
Zvracení doprovází léčbu cytostatiky. Je nepochybně spojena s toxicitou léků, někdy závažnější, než se očekávalo. Opět útlak vitální síly těla.
Leukocyty. Většina cytostatik působí na leukocyty tak, že se jejich počet snižuje. Současně klesá imunitní obrana, kterou leukocyty provádějí. Dokud koncentrace leukocytů nedosáhne stanovené úrovně, nelze v léčbě pokračovat.
Játra. Některá cytostatika se rozkládají v játrech, proto se játra vždy před zahájením léčby testují. V každém případě budou játra trpět chemoterapií, shromažďováním jedu z krve a jeho neutralizací.
Ledviny. Sloučeniny platiny se často používají u různých nádorů (např. rakoviny vejcovodů). Platina jako těžký kov je pro ledviny toxická (nefrotoxická), proto se před jejím použitím zjišťuje funkce ledvin, zda takovou zátěž vydrží. Ledviny budou v každém případě trpět - je nutné odstranit toxické látky.
Měchýř. Někdy cytostatika způsobují podráždění močového měchýře, podobné zánětu (se stejnými projevy, tedy časté močení a pálení zároveň). To se děje zejména u cyklofosfamidu. Po ukončení léčby to zmizí, ale proč ničit močový měchýř „léčbou“?
Necitlivost. Z některých cytostatik (například vinkristin, vinblastan) začnou prsty na rukou a nohou po 2-3 týdnech necitlivě. Jde o „normální reakci“, protože tato cytostatika ovlivňují periferní nervový systém. Potřebuje nemocný člověk při „léčbě“ zničit nervový systém?
Zácpa. Různá cytostatika (například vinblastan) způsobují neustálou zácpu, protože působí na autonomní nervový systém. Peristaltika střev se zastaví a člověk nemůže několik dní vyprázdnit střeva. Medicína nabízí léčbu této „komplikace“ vlastními prostředky, až po chirurgický zákrok. Jedná se o přímou otravu těla, narušení vitálního principu "Větru" a zvrácení normálního oběhu (zvracení).
Srdce. Někdy cytostatika (rubidomycin, adriamycin) působí toxicky na srdeční sval. Během cvičení může člověk vyvinout srdeční selhání. Existuje případ, kdy osmnáctiletý chlapec hrál v době léčení tenis a přímo během hry z tohoto důvodu zemřel. "Lék" ničí srdce člověka.
Sexuální sterilita. Mladí lidé, kteří podstupují léčbu cytostatiky, by si měli uvědomit, že se mohou dočasně nebo trvale stát impotentní. Po nějaké době po ukončení léčby, kdy se stav člověka stabilizuje, se potence obnoví. Existuje však určité riziko, že dítě bude mít nějaký typ vrozené vady nebo se narodí postižené. Existuje legitimní otázka - proč to potřebuji?
Imunita. Při zvýšených dávkách cytostatik je imunita výrazně oslabena, takže člověk je náchylný ke všem druhům infekcí. V takové situaci medicína doporučuje hospitalizaci, někdy i úplnou izolaci ve sterilním prostředí. Tam člověku nasadí vzácná širokospektrá antibiotika, která ho chrání před infekcemi, a také další léčbu zvyšující imunitu. Ano, nejdřív všechno zničíme, oslabíme a pak otrávíme mikroflóru a budeme se „léčit“ z toho i z toho.
Nyní máte představu o tom, jakými inkvizičními metodami moderní medicína „léčí“ pacienty s rakovinou.
Pokud jde o příčiny onkologie, existuje hlavní verze: porušení DNA buňky. Ale proč se to děje, je jen odhad. Pokud jde o normalizaci práce DNA, o tom není ani otázka.
Příklad
* „Na krátkou dobu jsem dostal vaši knihu „Kompletní očista těla“. Četl jsem to a nestihl jsem udělat jediný úryvek. Ale i kdyby byl čas, pak by se musela celá kniha přepsat, protože každé slovo v ní je zlaté.
Ve vaší knize jsem viděl naději na záchranu z nehybnosti, ve které jsem se ocitl po neúspěšné operaci odstranění nezhoubného nádoru páteře. Stal jsem se obětí lékařů, kteří mě dlouho a tvrdě léčili na osteochondrózu prášky a termálními procedurami. Když jsem začal padat při chůzi, objevili nádor. A tak jsem přestal chodit.
Před operací mě chirurg ujistil, že po operaci, asi za tři týdny, odejdu na vlastní nohy. Ale po operaci jsem byl propuštěn nejen nechodící, ale také bez života.
Techniky samoléčení rakoviny
Metody samoléčby jsou rozmanité. Některé jsou založeny na použití rostlin, látek (petrolej), které usmrtí nádor, aniž by se zjistila příčina jeho vzniku atd. (neexistují žádné záruky na recidivu rakoviny); jiné metody jsou založeny na práci jak s hlavní příčinou, tak s nádorem samotným, znamenají restrukturalizaci vědomí člověka v průběhu léčby (důvěra v kvalitní léčbu a následnou sebekontrolu zdraví). Volba je na člověku.
Po prokázání druhé vlastnosti své osobnosti – porozumění a vynalézavosti, si člověk vybral možnost samoléčby, při které se pracuje s hlavní příčinou nemoci, která zaručuje úplné vyléčení.
Jako metoda sebeléčení je zvolen zlomkový hlad, který zahrnuje několik po sobě jdoucích půstů (3-4), na konci posledního by se měl vyčistit jazyk nebo by se měl objevit silný hlad.
Pro uskutečnění plánu je nutné projevit třetí kvalitu osobnosti – trpělivě, s naprostou sebekontrolou, snášet všechny jevy, které vznikají při hladu. Na samém začátku jde o dobrovolné potlačení hladu. Dále, až do první acidotické krize, potřeba vydržet jevy zvyšující se intoxikace těla.
Prostřednictvím hladu člověk projevuje čtvrtou kvalitu své osobnosti. Znalosti naznačují, že nádor se může vyřešit pouze při dlouhodobém používání hladu a více než jednou. Člověk hladoví a analyzuje svůj stav. První 3-4 dny - boj proti hladu. Musí být překonáno úsilím vůle, projevem trpělivosti a sebeovládání. Dále až do 7.-10. dne dochází k nárůstu intoxikace, až do první acidotické krize, po které je to mnohem snazší. Začíná se projevovat taková kvalita osobnosti, jako je odhodlání – vydržet špatný stav, zachovat si sebekontrolu a výdrž, nastartovat v těle ty procesy, které zabíjejí a rozpouštějí nádory. Takže po hladovění 7-10 (v průměru) dní člověk pocítil úlevu, vzhled síly v hladu. Analýza této situace naznačuje, že první acidotická krize pominula, tělo je převedeno na výživu na úkor svých zásob a jsou spuštěny speciální léčebné mechanismy pro hojení a resorpci nádoru. Nyní je potřeba prokázat veškeré odhodlání dát těmto léčebným mechanismům hladu působit na nemocný organismus co nejdéle – okyselit ho (acidóza z hladu umožňuje spustit speciální mechanismy, které se po narození omezily jako nepotřebné), zabíjet a rozpustit nádor.
Hlad trvá 10-15 dní. Najednou střeva spontánně zapracují a vytéká černá olejovitá tekutina. Analýza naznačuje, že to byla játra, která byla zbavena staré žluči. Je to velmi dobré. Cítíte se lépe, odhodlání pokračovat v blahodárném účinku hladu sílí. Od 15. do 20. dne se začnou objevovat živé sny: všechny druhy hadů, zvířat, lidí. Analýza naznačuje, že jde o začátek odmítnutí hluboké patologie, která může být jádrem onkologického onemocnění. Od 20. do 25. dne jsou období slabosti, slabosti, prudkého zhoršení pohody, určité bolesti, pocitů v místě nádoru, je možné zvýšení teploty; ale pak to všechno zmizí. Analýza naznačuje, že toto je začátek smrti nádoru. Musíme opět prokázat odhodlání, sebeovládání, abychom tento proces trpělivě snášeli.
Podle toho, kde se rakovina nachází (prs, břicho, střeva, ta či ona tkáň), jednoduché pozorování ukazuje, jak se tato část mění. Například na hrudníku otok ustoupí, bolesti méně; může dojít k výstupu odmítnutého nádoru, zejména pokud je v dutině gastrointestinálního traktu.
Po 25denním půstu (například) a po mnoha užitečné práci v boji proti onkologii se rozhodnete dostat z hladu. Analýza a znalosti naznačují, že rakovinné buňky v těle stále existují, ale jsou silně potlačeny. Výstupní a restorativní výživa po dobu 25–40 dnů se provádí tak, aby přispěla k obnově těla, ale v drtivé většině ovlivnila nádor. Používají se kontrastní vodní procedury, dechová cvičení podle Strelnikové, moje metoda čištění polní formy života, je zachován veselý, sebevědomý stav vědomí, vyhýbá se všem druhům stresu. Jídla jsou převážně šťávová, čerstvá zeleninová, bez živočišných bílkovin. Ze šťáv jsou preferovány ty, které mají drtivý účinek na rakovinné buňky – mrkev a především červená řepa, a to v množství do 1-1,5 litru denně (celkem).
Pochopení a vynalézavost by měla být zahrnuta v podobě toho, jak přijmout takové množství šťávy, pokud člověk šťávu netoleruje; jak rozložit procedury do celého dne atd. Například šťávu z červené řepy v množství 100–200 g zředíme teplou převařenou vodou (500 g) a můžeme dělat klystýry. Pokud čerstvá šťáva z červené řepy není dobře snášena, musíte ji držet 2-3 hodiny na tmavém a chladném místě, aby vyšly těkavé látky, a poté ji aplikovat.
Existuje také taková technika. Pijte ráno (v 6 hodin) a večer (ve 21.30) filtrovanou moč, po 1 sklenici. Vezměte autoklávovanou mumii, 3 zrna denně. V noci (ve 22:30) vezměte 1 čajovou lžičku čištěného petroleje. Všechny tyto nástroje můžete kombinovat.
Při takových rekreačních aktivitách přirozeně dochází ke změnám v osobnosti člověka. Je třeba vzdát se způsobu života, který ho přivedl k nemoci, vzdát se zlomyslné výživy, návyků, způsobů myšlení atd. To vede ke změnám charakteru, člověk se stává jiným. Žebříček hodnot u takové osoby prochází změnami. Ano, může ztratit přátele, se kterými vedl zlý životní styl, ale na oplátku najít nové přátele, kteří podporují zdravé a rozumné aspirace, pohled na život z nového úhlu.
Po první frakci hladu a správného zotavení musíte udělat druhou frakci hladu a zotavení. Opět se aktivuje řetězec - zásoba znalostí, porozumění a vynalézavosti, trpělivosti a sebeovládání, analýzy a odhodlání, nová kvalitativní změna osobnosti.
Obvykle po druhém hladu (vše záleží na zanedbání a rozsahu nemoci) dochází k velmi znatelnému zlepšení zdraví a pohody, ale poznání napovídá, že se musíme nemoci konečně zbavit a být odhodlaní dokončit třetí, a je-li třeba, čtvrtý půst, aby na konci vyvinul silný pocit hladu nebo si vyčistil jazyk. A opět se pracuje v lidské mysli - pochopit to, ukázat trpělivost a sebeovládání, analyzovat průběh hladu, zotavení, ukázat potřebné odhodlání. V důsledku těchto činů nad sebou samým vznikají zcela jiné pocity: vysvobození z tíhy smrtelné nemoci, štěstí z čistého zdravého těla, triumf vítězství nad svými zlozvyky, radost ze znovuzrození a získávání nových příležitostí. Nyní se člověk dívá na život jinýma očima, myslí jinak,
Pokud dokážete uvést tyto principy do praxe: pochopte, jak aplikovat znalosti, vytrvat a neztrácet sebekontrolu při uplatňování znalostí, analyzovat své činy, provést potřebné úpravy včas (a k tomu musíte neustále doplňovat své znalosti a zkušenosti) , ukázat odhodlání, tlak dosáhnout toho, co bylo koncipováno, a nakonec se změnit jako člověk, vzdát se falešných hodnot, předsudků, zlého životního stylu - pak můžete porazit jakoukoli nemoc, dosáhnout v životě jakýchkoli výšin. Přeji vám, abyste si tyto vlastnosti osvojili, projevili je a dosáhli vytouženého cíle.
Metoda Pauly Gainerové
Paula Gainerová z Rakouska věří, že petrolej léčí krevní nemoci. S pomocí své metody užívání petroleje vyléčila přes 20 000 pacientů a získala patenty v mnoha zemích!
Sama Paula byla vážně nemocná rakovinou střev s metastázami. Během nemoci a léčby zhubla 14 kg. Při operaci jí bylo odebráno 75 cm střev. Na druhou operaci k záchraně života už bylo pozdě. Nastala paralýza. Byla propuštěna jako beznadějná pacientka. Lékaři předpovídali jen dva dny života.
Paula ležela ochrnutá doma a vzpomněla si na příběh vojáka, že v Jugoslávii místní v Jugoslávii pili petrolej a mazali si ho různými neduhy. Rozhodla se zkusit léčbu destilovaným petrolejem. Nejprve jsem vypil jednu polévkovou lžíci. Po pár hodinách se zdravotní stav zlepšil, bolesti ustoupily. O tři dny později vstala. Brzy mohla jíst bez zvracení. V šestinedělí cítila silný hlad, objevila se chuť na zeleninu, ovoce a maso. Po chvíli byla ztracená váha obnovena. Od té doby se Paula už nebála strašlivé nemoci, na kterou nebyl žádný lék.
Poté zachraňovala pacienty před zhoubnými nádory, kdy už žádné léky nepomáhaly.
Paula se však nezaměřuje na příčiny onkologie, věří, že vzniká z nějakých změn v krvi.
Paula radí pít pouze destilovaný petrolej, který podle ní stimuluje lymfatické cévy a léčí krev. Léčí pacienty, kterým nepomáhá operace, ozařování. A co je nejdůležitější, nedává vedlejší účinky.
Pacientům se závažnými lézemi se doporučuje užívat 1 čajovou lžičku nebo polévkovou lžíci destilovaného petroleje jednou denně na lačný žaludek.
Petrolej pomáhá při rakovině s metastázami, léčí dětskou mozkovou obrnu, otravu krve, prostatitidu atd.
Pacientům se skrytými neduhy Paula doporučuje užívat 15 kapek petroleje na kostku cukru.
Pro prevenci a prevenci rakoviny radí Paula Kerner užívat 1 čajovou lžičku petroleje ráno a večer s čajem, jednou za 12 dní. Nebo vypijte 1-2 kapky petroleje s převařenou vodou 2-3x s jídlem. Průběh léčby trvá 6 týdnů. Poté se provede krevní test.
Příklady léčby rakoviny
„V roce 1962 byl T. Galen ve věku 40 let na pokraji smrti. Měla rakovinu prsu, která byla odstraněna. Začaly metastázy. Vypnutý močový měchýř. Případ je beznadějný. Poté žena začala pít petrolej na lačný žaludek, jednu lžíci s čajem. O měsíc později se objevila chuť k jídlu. Puls se stal normálním. Při použití petroleje byl morfin zrušen. Uplynul další měsíc a těžce nemocná žena se uzdravila."
„Margarita N. měla žaludeční vřed. Operace jí nepomohla. Sužována silnou bolestí začala rakovina. Pacient začal užívat petrolej v lžičce s čajem jednou denně. 12. den došlo ke zlepšení. Bolest zmizela, objevila se chuť k jídlu. Složení krve se normalizuje.
Dopisy od čtenářů
* „Moje sestra Alla měla před pěti lety sarkom hrdla s metastázami do lymfatických uzlin. Operaci odmítla, protože si myslela, že stejně zemře, a léčila se různými způsoby: pila petrolej, infuzi z jehličí. Z hrdla jí vyšel kousek hnisu stlačený jako gumový míček, následně vykašlala tekutý hnis. (Příklad odmítnutí nádoru. Byla zabita a začala se rozkládat, hnisat. „Kulička“ je samotný nádor, hnis jsou z něj metastázy.) Postupem času se sestra téměř uzdravila. Pak se od známých dozvěděla adresu lékaře z Voroněžské oblasti, který sám vyrábí mast na různé nádory a prodává ji. Složení této masti zahrnuje rybí tuk, dehet, čištěný petrolej. Tuto mast si natírala šest měsíců na krk a za ušima, vytékal hnis. V té době měla zánět dutin. (Sinusitida - hromadění hlenu v důsledku podvýživy a zlého životního stylu - vedla k sarkomu hrdla.) A také 4x do roka jeden týden hladověla, občas pila moč a potírala si tím tělo, dodržovala všechny půsty. Úplně se uzdravila, pokračuje v sedmidenním půstu a každý den pije ranní moč. Cítím se dobře." (Skvělá prevence.)
* „Na onkologii pili petrolej, dělali jiné procedury, ale nemělo to smysl. Zhubli, bolest zesílila – rakovina děložního čípku. Chceme zkusit olej na vodce. Je možné ho pít po otravě těla petrolejem?
Odpovědět. Petrolej neotravuje tělo. V denní dávce do 1 polévkové lžíce se jedná o neškodný prostředek. Dejte si týden pauzu a zkuste pít olej s vodkou. Přikláním se k názoru, že petrolej a směs vodka-olej jsou podobné. Zároveň si myslím, že petrolej je lepší, účinnější.
A přesto chci vědět, proč léčba nepomáhá? Proces léčení je složitá záležitost a nejvíce záleží na tom, jak se člověk sám na boj s nemocí naladí. Pamatujte - léky, včetně petroleje, hemlock, alkohol (vodka) - olejová tinktura a tak dále - jsou pouze sekundárními prostředky. Hlavním léčitelem je vaše vlastní vědomí, pokud si ho nastavíte pro boj. Pokud nastavíte rozhodně, neodvolatelně - vyhrajte. Ne - jsi ztracený.
* „Jsem vaším dlouholetým fanouškem. Měl jsem rád P. Ivanova, P. Bragga a nakonec i vaše knihy - celou sérii. To je pro mě skutečné bohatství.
Mám nemocnou manželku. Je jí 51 let. Vše začalo před 15 lety děložními myomy. Byla léčena, byla registrována u lékařů, kteří říkali, že je vše víceméně normální. A najednou v 16. roce při další kontrole oznámili, že má „rakovinu děložního čípku II. stupně“ !!! Lékaři odmítli provést operaci, ale ochotně nabídli radiační terapii. Sama trochu vím, co to je, a s ohledem na vaši radu „nesahat na tělo“ jsme se rozhodli léčit na základě urinoterapii.
Nejprve jsme šli s manželkou do kláštera Jana z Kronštadtu, kde jsme se pomodlili, přijali přijímání a při zpovědi od kněze jsem požádal o požehnání pro léčbu mé ženy.
Poprvé jsem na sebe vzal takovou zodpovědnost tím, že jsem manželku odvedl od oficiální medicíny. Ale rakovina je život nebo smrt.
Začněme vaším prvním doporučením na změnu jídelníčku. Zcela přešel na rostlinnou potravu a šťávy. Šťávy jsou 4:1:1 (mrkev, červená řepa, okurka). Podle libosti, jak chcete. Jídlo tvoří 60-70% saláty. Téměř všechna zahradní zelenina a zelenina. Posílejte čerstvá jablka, citrony (citróny konzumují hodně a ochotně), dále grapefruity, banány a cibuli. Jako chléb používáme naklíčenou pšenici a chléb průmyslové výroby jako "Obilí", "Zdraví". Mimochodem, co je kvalitativně lepší, zrna naklíčená do 1,5 mm, nebo zelené sazenice do 100 mm? (Zdá se mi, že ty první, protože by měly mít větší vitalitu.)
Uplynuly dva měsíce. Moje žena hodně zhubla, saláty začínají být trochu nudné a to vše proto, že zbývajících 30–40 % jídla z nejistoty a nevědomosti špatně spotřebuji. Prosím o radu, co dalšího je možné u dané nemoci či nemoci použít? (Říkají a píší – hodně, až po suché červené víno.) Pak se jídlo stane pestřejší a známější.
Postupy. Už Hippokrates řekl, že lékař léčí nemoci a příroda léčí. Proto se zaměřením na léčbu „like like“ a s ohledem na vaše doporučení jsme začali léčit ne jeden orgán, ale celý organismus jako celek.
Před objevením nemoci se mnou manželka provedla 2 očisty střev a jater (teď lituje, že to všechno neudělala dříve). Moje žena momentálně dělá následující:
1. Pije moč až 15 hodin nepřetržitě.
2. Sprchy s čerstvou močí po celý den.
3. V době denní činnosti orgánů od 15 do 17 hodin vyrábí obklady z hlíny s odpařenou močí (moč se odpařuje se zlatem a mědí, mince do roku 1961). Vytváří dort o tloušťce 2 cm nebo více za a před oblastí nádoru. Uvnitř, blíže k děložnímu čípku, se vloží další tampon s odpařenou močí. Hlínu se snažíme ozařovat na slunci.
4. Večer dělá celkové potírání těla odpařenou močí.
5. Na noc se do děložního čípku opět zavede tampon s odpařenou močí.
Ráno sprchování a celý cyklus se opakuje.
Kromě toho se snažili hladovět. Poprvé, když nedošlo k tak hmatatelnému úbytku hmotnosti, manželka hladověla 3 dny. Mohl udělat víc. Zastavil jsem to, abych si nevynucoval události a umožnil tělu se postupně adaptovat. (Možná to byla chyba a bylo nutné vzít býka za rohy, dokud byly síly?)
O týden později jsme šli na nový půst s prodloužením období na 5-7 dní. Ale druhého dne manželka upadla v polovědomí a půst byl zastaven.
Provedli jsme celou přípravnou proceduru před půstem (snížili příjem potravy na šťávy a nasadili klystýry). Zdá se mi, že celá pointa je v tom, že má nízký tlak 98/58, puls 80-100 tepů. A při hladovění tlak stále klesá (znám to na sobě).
Není pochyb o tom, že kdyby hladověla 10-14 dní a pokud možno provedla sérii takových půstů, pak by tělo na buněčné úrovni výživy samo zničilo rakovinné buňky. Před půstem jsme drželi půst (možná to částečně ovlivnilo rozpad). Nyní příspěvek Petrov, je čas, zkusíme to znovu.
Za 2 měsíce. Manželka vypadá ještě mladší, i když výrazně zhubla. Při ohýbání a dřepu temnota v očích zmizela. I když její zrak evidují i lékaři. Má nejvyšší stupeň myopatie, destrukce sklivce - 14. Slinivka téměř nebolí, zlepšila se chuť k jídlu, nevolnost není.
Když se objevil tření a stále mají zarudnutí a pustuly.
Po noci je na tamponu vidět hlen s jiskřičkami a jednou tam bylo něco podobného červům (bílý s černou hlavičkou 0,5–0,8 mm). Je tam močák a někdy několik dní krvácí.
Možná mírné zakyselení a obklady na podbřišek (oblast dělohy) byste měla nosit neustále?
Někdy se nás zmocňuje nejistota kvůli nedostatku znalostí.
Gennadij Petroviči, teď je spousta všemožných knih a metod, kdo co nabízí, ale já upřímně věřím jen vaší metodě. Proto se obracím na Vás. Můžete mi říct, jestli to udělám? Vaše rady nám dodají novou sílu a sebevědomí.“
Odpovědět. Obecně je vše v pořádku, ale je třeba provést určité úpravy a upřesnění. Upozornily mě dvě věci, které naznačují, že tato nemoc u této ženy není bezdůvodná. 1. - nízký tlak, 2. - na výtěru bylo něco podobného jako "červy".
Začněme tím prvním. Snížený tlak naznačuje, že ve formě života v poli je část energie něčím vázána. Z tohoto důvodu není dostatek energie, která zajišťuje normální krevní tlak.
Možný důvod tohoto stavu je následující. Přibližně ve 34 letech se objevil fibromyom dělohy. Pokud by v mládí došlo k potratům, pak by „energetický plod“ nemohl vyjít z dělohy, ale „zakořenit se“ v ní. To vedlo k navázání části energie polní formy života – potažmo sníženého tlaku – a k vytvoření „plodu“ nového tělíska z materiálu dělohy – potažmo fibromu. Další příčinou nízkého krevního tlaku (a fibromu) může být silný a/nebo dlouhodobý emocionální zážitek negativní povahy. Vytvořil program, který nejen vázal část energie v polní životní formě, ale také „odtržení“ části (v tomto případě dělohy) z obecné kontroly vedlo k jejímu nesprávnému vývoji. Ale v každém případě je v těle patologický program, který připojil část energie těla a izoloval část dělohy od obecné kontroly formy života v poli.
Jak se s tímto stavem vypořádat? Působí odlišně v závislosti na hlavní příčině.
1. Pokud došlo k potratům, pak musíte nenarozené dítě požádat o odpuštění. Před spaním je nutné požádat o odpuštění, takže pokud k odpuštění dojde, zobrazí se odpovídající sen. Požádat o odpuštění je velmi obtížný úkol, ale je docela proveditelný.
Můžete to udělat trochu jinak. Začněte čistit polní formu života pomocí dýchání. Po jeho zvládnutí je třeba začít s jeho implementací ve vaně s teplou vodou. Nejprve musíte pít tekutiny. To je nutné, protože dýchání vnese energii do formy života v poli, posune „nenarozený plod“ a když močíte do vody (během dýchání), pak je zachycena tokem energie vycházející z těla (spolu s močí), plod začne vycházet. Některé ženy v této době zažívají pocity, které jim připomínají porod.
2. Pokud docházelo k silným emočním otřesům a negativním zkušenostem, pak se jich pokáním a odpuštěním (sebe i druhým) musí zbavit. Zejména je třeba vypracovat různé křivdy vůči blízkým, nespokojenost s nimi a ještě více jim přát zlo.
3. Program může být předán prostřednictvím rodinné linie. Je třeba zjistit, o co přesně jde (který z předků a jaký mravnostní delikt spáchal). Dále stejné schéma práce: odpustit, požádat o odpuštění, činit pokání.
Pamatujte, že v každém případě musí být program odstraněn z těla. Zvýšení krevního tlaku k normálu bude znamenat, jak se ho zbavit. Možná to samo o sobě způsobí, že rakovina zmizí.
Druhým jsou červi. To naznačuje, že tělo je infikováno parazity. Konkrétně jsou lokalizovány v cervikální oblasti. Když jsou v tkáních dělohy, otráví je svými sekrety. Škodlivé sekrety vyvolávají růst buněk - tvoří nádor.
Působí na ně obklady z moči, odpařená moč (výstup je popsán), ale to nestačí. Je nutné použít silnější prostředky: „troychatka“ nebo čištěný petrolej. Nejlepší je petrolej, který by se měl užívat v kursech 2-3 týdnů: lžička petroleje ráno nalačno (bez chuti a skvěle se pije). Přerušte 1-2 týdny a opakujte znovu až do zotavení.
Jílové obklady a kataplazie lze vynechat. (Jsou určeny k odstranění zničených, "nasátých" toxinů.) Můžete ale použít následující tampony: při odpařování moči do ní dejte pelyněk. Začněte s nízkou dávkou a uvidíte. Poté postupně dávku zvyšujte. Účinek tamponů můžete ještě zesílit, pokud se stejná moč (odpařená, s pelyňkem, se zlatem, mědí) navíc ponechá (stárne), dokud se neobjeví mírný zápach čpavku. Aplikujte stejným způsobem jako dříve (řiďte se pohodou).
Pozornost! Stará moč může způsobit poleptání sliznic.
Další doporučení. Ve výživě můžete použít první chody, ale ne na masové vývary - vše je na zelenině (můžete přidat trochu rostlinného oleje). Zeleninu podusíme s trochou rostlinného oleje. Použijte více koření. Jezte různé celozrnné cereálie (přidejte trochu ghí). Vyhněte se ale výrobkům z droždí, včetně jakéhokoli pečiva. Můžete jíst vařená vejce (zřídka), hrášek, fazole. A samozřejmě hojnost šťáv, chleba z naklíčené pšenice. (V naklíčené pšenici je více biologicky aktivních látek než v jejích 10centimetrových klíčcích. Jsou dobré do salátu.) Zámořské ovoce je lepší nepoužívat.
S nástupem chladného počasí více teplé jídlo - nepřebuďte "Vítr".
Širší využití kontrastních vodních procedur (až 5-10x denně), dýchání podle Strelnikové nebo mého dýchání, které čistí terénní formu života (15-20 minut 2-3x denně). Procházky na čerstvém vzduchu, čtení nálad pro mládí a zdraví.
Není třeba se postit, kromě 1-2 dnů ve dnech Ekadashi. Omezte příjem moči (nechte ráno a poledne). Používejte pouze v období hladu (všeho do kapky). Nechte tření odpařenou močí - užitečná věc.
Zhruba po 2-3 měsících by se manželka měla trochu uzdravit, osvěžit se a dokonce se uzdravit. Hlavní podmínkou pro uzdravení je stažení patologického programu.
* „Manželka měla na hrudi boule, vytékal z nich hnis a také jakési otoky ve střevech. Lékaři nabídli, že operují oba, ale my jsme to odmítli. Použili jsme nejjednodušší lidový lék - petrolej. Po týdnu pití petroleje podle výše uvedeného receptu manželka pocítila jasné známky zlepšení svého zdravotního stavu: bolest na hrudi a břiše se snížila a po třech týdnech zmizel hnis a úplně zmizely otoky ve střevech, a pak se pozitivně vyřešil i problém se zácpou.
* „Mému otci byl diagnostikován nádor sigmoidního tlustého střeva. Protože už to není žádný mladík, operaci jsme okamžitě odmítli. Tatínek začal pít petrolej a odvar ze šípků, jehličí, slupky cibule a další 1 polévkovou lžíci šťávy z kaliny. Podle tohoto schématu se s ním zacházelo dva měsíce, během kterých jsme pro sebe nemohli najít místo. Ale když měl kolonoskopii a krevní testy, nádor nebyl nalezen.“
Angina
Angina je onemocnění, se kterým je pravděpodobně každý člověk obeznámen. Slovo "angína" pochází z latinského slovesa angere - mačkat, mačkat. A skutečně při angíně cítíme jakési nepříjemné svírání v krku. Angina pectoris může být jak samostatné onemocnění (primární angina pectoris), tak doprovázet jiná onemocnění (sekundární angina pectoris).
Angina neboli akutní tonzilitida je infekční onemocnění, které postihuje patrové (zívající) mandle. Zánětlivý proces se však často může rozšířit na jazykové a nosohltanové mandle.
Původci onemocnění jsou nejčastěji bakterie - zlatý stafylokok a streptokok, méně často - pneumokok. Kromě toho se angina může objevit při infekci viry, orálními spirochetami a kvasinkami.
K infekci dochází vzdušnými kapkami a prostřednictvím běžného nádobí, podání rukou, polibků. Zdrojem vnitřní infekce mohou být chronické zánětlivé procesy v palatinových (zívajících) mandlích, hnisavá onemocnění nosu a dutin, stejně jako kazivé a parodontální zuby.
Nejčastěji angínou trpí lidé s oslabeným imunitním systémem. Zvláštní rizikovou skupinu tvoří děti předškolního a školního věku.
Angina je poměrně zákeřné onemocnění, které v některých případech může způsobit vážné poškození celého těla. U většiny lidí se angina vyskytuje sporadicky s odstupem několika let, ale změny na mandlích nezmizí beze stopy a akutní zánětlivý proces se stává chronickým.
V závislosti na formě průběhu onemocnění se rozlišuje několik typů primární tonzilitidy, které se liší svými příznaky.
Vlastnosti různých typů anginy pectoris
Katarální angina pectoris. Jedná se o nejlehčí formu onemocnění. Obvykle tato bolest v krku začíná náhle a je doprovázena suchostí, svěděním, středně těžkou bolestí v krku. Pacient pociťuje celkovou malátnost, slabost, teplota stoupá na 38 °C. Bolest při polykání je vždy výrazná, ale při polykání slin je pociťována akutněji než při pití nebo jídle.
U dětí je průběh onemocnění mnohem závažnější, teplota může stoupnout až na 40 °C. Při vyšetření hltanu je zaznamenán mírný otok a zarudnutí mandlí. Lymfatické uzliny mohou být zvětšené, bolestivé při dotyku.
Průběh onemocnění bývá krátký – od 3 do 5 dnů, poté teplota klesá a stav se normalizuje. Je však třeba mít na paměti, že katarální angina pectoris může být prvním stádiem jiných forem anginy pectoris, proto byste měli dodržovat šetřící režim a pravidla léčby.
Lacunární angina pectoris. Symptomatologie lakunární anginy je výraznější než u katarální. Zánětlivý proces zachycuje hlubší úseky mandlí. Onemocnění má náhlý charakter s těžkou intoxikací - zimnice, bolest hlavy, horečka do 40°C a výše, která trvá dlouhodobě. Lymfatické uzliny jsou zanícené a bolestivé.
Při vyšetření hrdla na zarudlých mandlích jsou nalezeny filmy bílo-žluté barvy. Takových nájezdů může být od 2 do 5 (podle počtu mezer). Obvykle jsou plaky umístěny na povrchu palatinových mandlí v ohniscích, ale v některých případech, když je zánětlivý proces zpožděn, pokrývají celý povrch palatinových mandlí. Taková bolest v krku se nazývá drenážní lakunární. Právě v této fázi onemocnění, kdy nálety splývají, není snadné ji odlišit od záškrtu, zejména proto, že úplné odstranění plaků špachtlí je obtížné. Nájezdy s lakunární angínou však nepřesahují hranice palatinových mandlí, jako je tomu u záškrtu.
Vzhledem k možným komplikacím lakunární tonzilitidy je třeba věnovat zvláštní pozornost a léčit ji až do úplného zotavení.
Folikulární angina pectoris. Jedná se o jednu z nejzávažnějších forem primární anginy pectoris. Při vyšetření hrdla jsou na plochách mandlí patrné bílé tečky o velikosti zrnka prosa. Počet takových bodů se může lišit od 5 do 20.
Onemocnění se vyskytuje při vysoké teplotě, dosahující až 38-40 ° C. Folikulární tonzilitida je obvykle doprovázena silnou intoxikací - bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, zimnice, polykání je velmi bolestivé. Cervikální lymfatické uzliny jsou zvětšené a bolestivé při palpaci. Puls je rychlý. Jazyk má nažloutlý povlak. Z úst je cítit nepříjemný zápach.
Flegmonózní tonzilitida (paratonzilitida). Flegmonózní tonzilitida patří mezi závažná onemocnění hltanu. Akutní hnisavý zánět perimandlové tkáně se zpravidla rozvíjí 1–2 dny po ukončení angíny. Významnými příčinami této formy anginy pectoris jsou přítomnost kazivých zubů, onemocnění parodontu, ale i zadržování hnisu v mandlích nebo ucpání lakun. Příznaky onemocnění v časných stadiích jsou stejné jako u jiných typů anginy: bolest hlavy, zimnice, pocit slabosti, slabost, horečka do 39°C. Bolest v krku, která doprovází tento typ angíny, je však akutnější než u jakékoli jiné formy. Navíc bolest neustává ani v intervalech polykacích pohybů, proto se pacienti s flegmonózní tonzilitidou vyznačují hojným sliněním. Cervikální lymfatické uzliny jsou při palpaci značně zvětšené a bolestivé. Ale hlavním příznakem flegmonózní tonzilitidy je otok nejen mandlí, ale také oblouků měkkého patra. Navíc kvůli otoku měkkého patra často není možné vyšetřit mandle, protože je silně posunuta a pohyblivost měkkého patra je výrazně omezena.
Jak léčit angínu kerosinem
Oplachování
Receptura prověřená mnohaletými zkušenostmi. Užívejte 10 kapek petroleje na 50 g teplé vody, kloktejte při častých bolestech v krku, zvětšené, uvolněné mandle po jídle každý den po dobu jednoho týdne. Poté si udělejte pauzu 1-2 týdny, v závislosti na výsledku prvního cyklu léčby.
Mazání
Ze starověku k nám přišel a tímto způsobem. Petrolej je nutné přefiltrovat přes vrstvu hygroskopické vaty. Omotejte vatu na tenké dlouhé tyči, namočte do čištěného petroleje. Každou půlhodinu je nutné mazat zanícené mandle petrolejem a snažit se zavést tyčinku do dutiny ústní co nejhlouběji.
Varování! Pokud je onemocnění pokročilé a na mandlích se vytvořily abscesy, pak je přísně zakázáno je mazat petrolejem.
Komprimovat
Zahřejte petrolej, namočte do něj hadřík, důkladně vyždímejte a omotejte kolem krku. Nahoře položte další vlněnou látku nebo šátek. Udržujte tento obklad co nejdéle. K odeznění zánětu někdy stačí jedno sezení.
Rýma, sinusitida
Rýma nebo rýma
Rýma nebo lidově rýma je nejčastějším onemocněním nosní dutiny. Lze namítnout, že na zemi neexistuje jediný člověk, který by alespoň jednou v životě netrpěl touto velmi nepříjemnou nemocí. Většina lidí jí trpí častěji než jednou za rok. Jak dlouho medicína existuje, tolik času lékaři nejen hledají nové, účinnější léky na nachlazení, ale snaží se také pochopit mechanismy jejího vzniku.
Existuje mnoho důvodů pro rýmu. Rýma se může objevit sama o sobě a doprovázet další nachlazení a infekční onemocnění.
Akutní katarální rýma. Moudré lidové přísloví říká: "Měj chladnou hlavu a nohy v teple." Není divu, že se objevilo, lidé si již dlouho všimli, že nachlazení často začíná ochlazením i těch částí těla, které se zdají být daleko od hlavy. Právě nachlazení způsobené jak celkovým podchlazením našeho těla, tak jeho jednotlivých částí (například mokrými chodidly), je hlavní příčinou rýmy. V důsledku podchlazení se v nosní dutině začnou intenzivně množit mikroorganismy, které jsou tam neustále přítomny, ale v běžné situaci nezpůsobují velké potíže. Práce nosní sliznice je narušena a v důsledku toho se objevují všechny ty příznaky, které nám komplikují život. Akutní rýma často doprovází onemocnění, jako je SARS (akutní respirační virová infekce) a chřipka,
Zvláštností běžného nachlazení je, že od prvních příznaků jeho vzhledu, kterým často nevěnujeme pozornost, uplyne velmi málo času, než se stav prudce zhorší. Mírné pálení, bolest v krku, mírná bolest hlavy se během krátké doby změní v časté kýchání a vydatný výtok hlenu, takže bez kapesníku prostě nejde udělat ani krok. Hlas se okamžitě změní, zduřelá sliznice značně znesnadní vstup správného množství vzduchu do těla a začneme dýchat ústy.
Lze tedy rozlišit tři fáze průběhu akutní rýmy:
• počáteční - v nosní dutině je suchost a pocit pálení, zimnice, mírná bolest hlavy;
• druhé (stadium sekrece), které nastává obvykle 1–2 hodiny po prvním: nos je ucpaný, hlen se hojně vylučuje, hlava začíná bolet, člověk často kýchá, může se zvýšit tělesná teplota;
• třetí přichází po několika dnech – výtok z nosu se stává hustým a hnisavým, bolest hlavy a celková slabost neustupují.
Třetí fáze je zpravidla nejdelší a úplné vymizení příznaků nastává až po 2-3 týdnech.
Akutní rýmu kromě hlavních příznaků nevyhnutelně provází celková deprese našeho stavu – objevuje se nervozita, deprese nálady, snižuje se chuť k jídlu. Čich se zhoršuje, někdy výrazně, protože vzduch stěží proniká do čichové oblasti nosní dutiny. Může dojít ke zhoršení sluchu – je to dáno tím, že dutina bubínková je spojena s nosním kanálem zvukovodem a většinou z něj vycházející vzduch vyrovnává tlak v dutině bubínkové. Při rýmě je to obtížné, v důsledku toho je pohyblivost ušního bubínku poněkud snížena.
Z toho všeho je mírně řečeno malé potěšení, a proto je nutné co nejdříve zahájit léčbu. Nejdůležitější je pamatovat na to, že neléčená akutní katarální rýma nebo její nesprávná léčba jsou nebezpečné především svými komplikacemi, nelze tedy spoléhat na to, že „to odezní samo“ – neustoupí, ale přejde do chronické formy nebo vážnějšího onemocnění a pak musíte vynaložit podstatně více času, úsilí a finančních prostředků na léčbu následků.
Sinusitida
Sinusitida je zánětlivé onemocnění vedlejších nosních dutin. V závislosti na tom, který z dutin je postižen, existuje několik typů sinusitidy:
• sinusitida – zánět maxilárních dutin;
• čelní sinusitida – zánět čelního sinusu;
• etmoiditida – zánět etmoidního labyrintu;
• sfenoiditida – zánět sfénoidního sinu.
Lidé si často pletou a označují sinusitidu jako sinusitidu. Obecně je to pochopitelné, protože se jedná o nejčastější typ sinusitidy.
Sinusitida je akutní, kdy onemocnění trvá až 8 týdnů, a chronická – onemocnění je delší a její recidivy se vyskytují více než 4–5krát ročně.
Zánět sliznice ve vedlejších nosních dutinách může být velmi těžký. Normálně je tloušťka sliznice srovnatelná s tenkým filmem, ale u sinusitidy se někdy zvyšuje více než 20krát!
Příznaky různých forem sinusitidy jsou přibližně stejné, lokalizace bolesti se liší. Obecně jsou hlavní stížnosti spojeny s neustálými bolestmi hlavy, potížemi s nasálním dýcháním, sníženým čichem. Slizniční výtok je nejprve tekutý, pak se zakalí a hnisá. Často se zvyšuje tělesná teplota, objevuje se zimnice. Bolesti hlavy jsou velmi specifické – ten pocit je, jako by zevnitř praskaly dutiny. Někdy při pohybu hlavou máte pocit, že se uvnitř něco nalévá. Pokud jste několik dní před nástupem těchto příznaků utrpěli akutní rýmu, naznačuje to pouze jeden závěr - infekce se dostala do vedlejších nosních dutin a došlo k sinusitidě.
Sinusitida - zánět maxilárních dutin, charakterizovaný pocitem bolesti v čele, tíhy v hlavě (často bolest vyzařuje do zubů a tváří). Nos je často na jedné straně ucpaný a výtok hlenu je hojný a hnisavý. Lékař na rentgenovém snímku uvidí silné ztmavnutí maxilárního sinu, kde se hromadí značné množství hnisu.
Zánětlivý proces vyplývající z infekce získává chronický průběh, objevuje se nepostřehnutelně, jakoby postupně, dýchání se ztěžuje, začíná přetrvávající jednostranná rýma s mukopurulentním výtokem, slzením na jedné straně.
Frontitida - zánětlivý otok čelního sinu. Při akutní frontitidě je nahromadění hlenu ve frontálním sinu navenek vyjádřeno v otoku horního víčka, oko se může zcela zavřít. Vzácně se vyskytují případy, kdy v oblasti mandlového koutku oka propukne hnis (objeví se píštěl).
Etmoiditida se nejčastěji kombinuje se sinusitidou a čelní sinusitidou. Pacient si stěžuje na silné ucpání nosu, pocit tíhy u kořene nosu, bolest hlavy v oblasti čela. Zánět očnice a zánět zrakového nervu mohou být vzhledem ke struktuře sinu (je velmi blízko zrakovým nervům) vážnými komplikacemi.
Sfenoiditida je nejobtížněji diagnostikovatelná forma sinusitidy. Hlavními příznaky jsou bolesti v různých částech hlavy a pocit, jako by se na hlavu nasadila těsná svírací čepice. A to vše je doprovázeno hojným slzením, celkovou slabostí, nestabilní chůzí a závratěmi.
Jak léčit rýmu a sinusitidu petrolejem
Mazání
Když jste nachlazení, namažte si plosky nohou petrolejem.
Tampony
Omotejte vatu kolem 2 zápalek, navlhčete petrolejem a před spaním vložte na 2-3 minuty do obou nosních dírek. Postup by měl být prováděn každý druhý den 4-5krát.
Zábaly
Otřete trup petrolejem, zabalte do dvou vrstev papíru, teple se oblečte a jděte spát. Neodstraňujte papír po dobu 2-3 dnů.
Mast
Při nachlazení si do nohou vtírejte mast ze slunečnicového oleje, petroleje a červené papriky. Petrolej a olej by se měly brát stejně - 250 g a pepř - 10 lusků. Pepř musí být mletý v mlýnku na maso. Vše promícháme a necháme 10 dní louhovat. Třete v noci a ráno si oblékněte vlněné spodní prádlo.
Polypy v nosohltanu
Polyp - nádor (nejčastěji benigní), vyčnívající nad povrch sliznice. Polypy se obvykle tvoří v nosní dutině a vedlejších nosních dutinách, narušují proudění vzduchu a vedou k rozvoji chronických infekčních onemocnění, doprovázených neustálou sekrecí hlenu z nosu.
Polypy jsou často zaměňovány s adenoidy.
Adenoidy jsou nepárové nahromadění lymfoidní tkáně v oblasti oblouku a zadní stěny hltanu. Zvětšené adenoidy mohou ztěžovat dýchání nosem. Onemocnění je častější u dětí. Vývoj adenoidů je usnadněn infekčními onemocněními, mezi nimiž jsou nejčastější spalničky, šarla, záškrt, různé zánětlivé procesy horních cest dýchacích a alergie. Adenoidy mohou způsobit ztrátu sluchu, někdy významnou. Výraznými příznaky jsou poruchy dýchání nosem (trvale otevřená ústa), vydatná sekrece hlenu, který vyplňuje nosní průchody a odtéká do nosohltanu. U adenoidů jsou možné poruchy spánku, chrápání a výskyt nazality. Kromě toho se dítě stává letargickým, často si stěžuje na bolesti hlavy, ztrátu chuti k jídlu. Pokud nejsou adenoidy léčeny, pak se hrudník může časem deformovat.
Jak lze polypy vyléčit?
Dopis od čtenáře
* „Píše vám rodina z Vladikavkazu. Od té doby, co jsme se seznámili s vašimi knihami a začali se řídit radami a doporučeními, došlo v naší rodině k mnoha změnám.
Jsem matkou čtyř dětí a babičkou dvou vnoučat. Můj syn ve 25 letech trpěl mnoha nemocemi. Bylo to mučené, nenacházím jiné slovo. Bolela ho játra, měl silné bolesti hlavy, bolela ho noha (tak, že neušel pár kroků, dřepnul si, aby si odpočinul). Obecně jsem se z těchto boláků cítil jako starý muž. Metody tradiční medicíny nepřinesly žádný výsledek.
U souseda jsem viděl vaše knihy a začal jsem se o ně zajímat – přinesl jsem je synovi. Dlouho hledal cestu ke zdraví a našel ji ve vašich knihách. Od té doby uplynulo 5 let. Můj syn je zdravý!
Všechny mé děti: tři dcery a syn se řídí mnoha vašimi radami. Nejstarší dcera (je jí 32 let) pravidelně praktikuje půst. Nejdelší období je 30 dní. Dechová cvičení uleví od bolesti mého srdce.
Mému vnukovi jsou asi 4 roky. V nosohltanu má polypy - dýchá ústy. Přečetli jsme všechny vaše knihy, ale nikde jsme neviděli, jak léčit polypy v nosohltanu. Lékaři nám navrhují operaci.
Zahrabáváme do nosu odpařenou moč. Každý den vypije svou čerstvou moč 100–150 g. S pomocí starších stojí 3 minuty na hlavě. Dítě je tedy zdravé, ale dýchání je kvůli polypům obtížné. Řekněte mi, jak zachránit dítě před operací?
Odpovědět. Operace nic nevyřeší, polypy opět narostou. To bylo opakovaně vyzkoušeno v praxi. Je třeba jednat ne na následky, ale na příčiny.
Z čeho vznikají polypy, je pro medicínu velkou záhadou. Lékaři to řeší jednoduše – polyp buď odříznou, nebo poleptají. Myslím si, že chronické infekční onemocnění není následek polypu, ale jeho příčina. Infekce, která pronikla do nosohltanové sliznice, způsobuje růst tam, jako je adenom nebo polyp.
Základní příčinou je podvýživa, která dala vzniknout hojnosti hlenu, který se uvolnil nosohltanem a vytvořil zde příznivé podmínky, živnou půdu pro osídlení této oblasti infekcí (mikroparazity).
Nyní můžete dávat doporučení. Prvním krokem je změna jídelníčku, razantní omezení produktů tvořících hleny: mléčné výrobky, sladkosti, tuky, škroby, bílkoviny. Jezte více zeleniny a pokrmů z nich. Většinou je potřeba jíst vařenou zeleninu. Syrová zelenina má v chladném období na lidský organismus ochlazující účinek, což je škodlivé. Doporučují se celozrnné cereálie s minimem rozpuštěného másla, proteinová jídla se zeleninovou přílohou, různé bylinkové čaje s medem nebo kompoty ze sušeného ovoce. Pokud jde o ovoce, pro děti je lepší jíst sušené ovoce.
Důležitá je také správná posloupnost příjmu potravy. Tekutiny je třeba konzumovat před jídlem, po jídle moc nepijte – to je jedna z příčin špatného trávení (uhaste „trávicí oheň“) a tvorby hojného hlenu ze špatně stráveného jídla. Nejezte v noci. Poslední jídlo by mělo být lehké a nejpozději do 18-19 hodin. Pokud chcete jíst - pijte fermentovaný mléčný nápoj (jen to může být z celé hojnosti mléčných výrobků).
Druhá věc je vyhánění mikroparazitů pomocí petroleje (mytí nosohltanu tinkturou ze zelených vlašských ořechů v petroleji), "troychatka", rostlinné jedy. Pro starší lidi doporučuji absolvovat kúru očisty a antiparazitární kúry.
A teprve poté je možné cíleně ovlivňovat kolonie mikroparazitů, kteří vytvořili polypy nebo adenoidy.
Konstantin Buteyko nabízí, že se zbaví polypů a adenoidů v nosohltanu zadržením dechu. V těle se hromadí oxid uhličitý, který vyrovnáváním mnoha reakcí v těle přispívá k jejich odmítání. Jak dýchat podle Buteyko je popsáno v mých knihách i v jiné literatuře.
Bronchitida
Bronchitida je onemocnění průdušek, při kterém je postižena především jejich sliznice. Jedná se o jedno z nejčastějších onemocnění dýchacích cest. Bronchitida je často zaměňována se zápalem plic. Existuje akutní a chronická bronchitida. Akutní bronchitida vzniká v důsledku infekce vstupující do průdušek z nosohltanu, hrtanu, průdušnice. Chronická bronchitida se vyvíjí z akutní. Ale někdy to může být vyprovokováno nemocemi, jako je zakřivení páteře, krevní stáze u různých onemocnění kardiovaskulárního systému.
Jak léčit bronchitidu petrolejem
Požití
1. Med rozpusťte v 0,5 šálku portského vína a dobře promíchejte. Oloupejte a rozdrťte hlavu česneku. Připravte si 40–50 ml petroleje. Před spaním si nohy důkladně potřete česnekem, po rozetření na kaši a oblečte si vlněné ponožky. Potřete si hruď petrolejem, oblečte si teplé spodní prádlo a vypijte 1 sklenici portského vína s medem. Postup provádějte denně až do úplného zotavení.
2. Mnohá vážná onemocnění vnitřních orgánů a dýchacích orgánů se léčí požíváním petroleje s mlékem. Průběh léčby se provádí po dobu 40 dnů, přidává se denně po dobu 20 dnů 1 kapka na 100 g mléka v noci a poté se dávka snižuje o 1 kapku po dobu dalších 20 dnů.
Dopis od čtenáře
* „Gennadij Petroviči, jsem váš pravidelný čtenář. Vždy si koupím všechny vaše kalendáře a čtu zdravotní doporučení, jsou tak srozumitelné a hlavně jsou účinné. Teď mám problém: dcera trpí zánětem průdušek, kašel je takový, že jí brání spát, neumíme to nijak vyléčit. Kromě toho má dyskinezi žlučových cest, krátkozrakost, špatnou chuť k jídlu (ve 12 letech váží pouhých 35 kilogramů). Poraďte, jak léčit bronchitidu.
Odpovědět. Zkuste jí podávat petrolej s mlékem (recept je uveden výše).
Opar
Není snad člověka, který by neznal herpes virus. Vodnaté vyrážky na rtech a dokonce i na jiných místech naznačují, že je jím tělo zasaženo a virus vykonává skrytou destruktivní práci.
Nemoci způsobené herpetickým virem jsou známy již dlouhou dobu. Studovali a léčili je starověcí lékaři. V 17. století se oparu přezdívalo po Ludvíkovi XIV., který trpěl horečkou, „nemocí francouzského krále“. Ale herpes vyvolal velkou pozornost vědců po příchodu AIDS. Ukázalo se, že všichni pacienti s imunodeficiencí mají nutně herpes. Ukázalo se, že herpes ukazuje na poškození imunitního systému.
Pozornost! Pokud jste měli herpes virus (dříve se vám na rtech udělaly puchýře), váš imunitní systém je extrémně slabý. To pro vás bude ukazatelem při posilování imunity.
Porážka herpesu není tak hrozná jako HIV, ale je mnohem častější. Studie ukázaly, že 99% lidí je postiženo herpes virem. Do věku 5-6 let se dítěti podaří chytit herpes. Virus se množí v nosohltanu, kde je teplo a hodně hlenu. Dále se herpes virus dostává lymfou do krevního oběhu, šíří se po těle a nachází nepřístupné útočiště - v uzlinách periferního nervového systému míchy, odkud začíná skrytě ničit tělo a pomalu ho kolonizovat. Navenek se tato destruktivní práce nemusí projevovat roky, ale ve stáří se opar projevuje četnými nemocemi.
Cokoli, co oslabuje obranyschopnost těla, může aktivovat herpes virus. Emocionální stres, obavy, deprese, smutek – všechny tyto vnitřní faktory prudce snižují energii těla. A ničím neomezený, herpes se okamžitě projeví jako vyrážka bublinek na rtech nebo jiných místech.
Nadměrná výživa, hypotermie, prodloužená infekce, chronická onemocnění, užívání drog a alkoholu, léčba antibiotiky, špatné vnější a vnitřní podmínky prostředí jsou potenciálními příčinami oparu.
Vědci, kteří se vážně zabývali herpes virem, tvrdí, že je nemožné se z něj úplně zotavit. Nachází se téměř všude: v krvi, moči, spermatu, slinách. Herpes virus je dokonce v slzách! To bylo zjištěno pomocí analýz.
V závislosti na lokalizaci herpetických erupcí se rozlišuje několik forem onemocnění.
Herpes na rtech
Tomu se lidově říká „horečka“ na rtech. Vyskytuje se na pozadí nachlazení, s jinými infekčními onemocněními (často se vyskytuje s horečkou). Herpes se může objevit pod vlivem chladu nebo nadměrného slunečního záření. V tomto případě se může objevit svědění v oblasti rtů, následně se objeví červená skvrna a poté bublina, která způsobuje bolest. Naštěstí to není příliš nebezpečné, i když nepříjemné.
Herpes ústní sliznice
Vyrážky vypadají jako bubliny obklopené červenou svatozář a některé z nich se po prasknutí mění v kulaté rány. Bubliny obvykle způsobují silnou bolest a jsou plné sekundární bakteriální infekce, protože v dutině ústní je obrovské množství bakterií, které při úplném zachování sliznic nejsou schopny způsobit zánět, a infekce se rozvine pouze v případě, že je narušena celistvost krytu.
Pásový opar
Pásový opar má následující projevy: palčivá intenzivní bolest podél jednoho nebo více žeber, nesouvisející s traumatem a zpočátku neprovázená žádnými dalšími příznaky, následovaná specifickými vyrážkami, které se po chvíli objeví na kůži a svým vzhledem připomínají bubliny.
Genitální opar
Genitální herpes se přenáší sexuálně a není vůbec nutné, aby některý z partnerů měl v době pohlavního styku exacerbaci. Projevy exacerbace jsou charakterizovány bolestí a svěděním vulvy (stydkých pysků a pochvy u žen a žaludu penisu u mužů). Na tomto pozadí existují vezikuly typické pro herpes jakékoli lokalizace, které se po prasknutí změní na rány. Tyto rány jsou plné sekundární bakteriální infekce.
Jak léčit herpes
Preventivně je třeba zvýšit svou morálku, vědomí a sebekázeň.
Morálka se projevuje v čistotě intimních vztahů. Porucha pohlavního styku je nejjistější cestou k infekci genitálním a běžným oparem.
Vědomí je vyjádřeno tím, že rodiče mohou způsobit, že jejich děti onemocní. Než počnete a porodíte dítě, musíte se stát zdravými a hodnými plnit toto zodpovědné poslání.
Sebekázeň spočívá v tom, že člověk si svým životním stylem musí vytvořit v těle všechny podmínky, aby se nenakazil herpes virem. Neustále žijeme ve stresu, starostech, starostech a obavách. Udělali jsme z jídla kult. Jíme hodně a ne to, co potřebujeme. Hlen je neustále vylučován z nosu a krku. Tento hlen je živnou půdou pro množení oparu. Špatné návyky a sklony dále oslabují tělo. V důsledku toho je tělo znečištěné, oslabené. Zde je jediné doporučení: obnovit v těle vnitřní čistotu, správně ho vyživit, temperovat, dát svalovou zátěž a správně myslet.
Kdo má herpes, může a měl by používat různé přírodní látky, které zabíjejí viry a mikroby. Zvláště úspěšné je k tomuto účelu používat silné fytoncidy, petrolej, nikotinovou tinkturu a vlastní moč. Všechny tyto prostředky do určité míry ovlivňují herpes virus, který se usadil hluboko uvnitř lidského těla. Boj to bude těžký a dlouhý. Rychlá úleva od příznaků není nic jiného než iluze úspěchu. Herpes vlezl dovnitř a schoval se. Zde potřebujete dlouhou práci s použitím jedů k otravě těla. Velkou roli hraje dávkování a načasování. Například petrolej by se měl pít v 6týdenních kurzech po dobu šesti měsíců. Dobrá a nikotinová tinktura. Působí nepozorovaně tělem na všechny mikroparazity. Stará dobrá moč pomáhá. Potřebuje mazat vyrážky oparu v akutním stadiu a rychle procházejí.
Ale zbytek, vnitřní práci udělá petrolej, nikotinová tinktura, pravidelný půst ve dnech Ekadashi po dobu 24-48 hodin. Bez tohoto vážného úspěchu není možné dosáhnout.
Zotavení po infarktu myokardu
Infarkt myokardu je onemocnění, které vzniká v důsledku poškození srdečního svalu – myokardu – v důsledku ucpání věnčité tepny nebo některé z jejích větví. K úplnému ucpání tepny může dojít v důsledku krevní sraženiny nebo oddělení kousku cholesterolového plaku, který se v tepně usadí. Část srdečního svalu obsluhovaná touto tepnou je zbavena kyslíku a živin, což vede k jeho oslabení nebo smrti, což je proces známý jako srdeční infarkt. Ve většině případů srdeční infarkt způsobuje silnou bolest podobnou té při onemocnění koronárních tepen; někteří lidé však prožívají mírné infarkty, aniž by si to uvědomovali nebo prostě nevěnovali pozornost svým příznakům.
Dusivá bolest při infarktu obvykle začíná náhle, nepustí pacienta po odpočinku ani po lécích a neustále se zhoršuje. Tyto záchvaty nejsou vždy spojeny s fyzickou námahou nebo stresem, stejně jako u ischemické choroby srdeční, často se vyskytují během odpočinku nebo dokonce spánku. Mezi další příznaky patří potíže s dýcháním, závratě, nevolnost a/nebo zvracení, bledá kůže a studený pot a někdy horečka.
Moje verze léčby infarktu
Dopis čtenáře
* „Jak se zotavit po infarktu? V minulosti jsem se věnoval sportu, byl jsem evropským medailistou v zápase ve volném stylu.
Odpovědět. V současné době existuje verze, že infarkt myokardu způsobují paraziti žijící v lidské krvi. Pokud jste tedy dříve trpěli bolestmi v krku, nachlazením, pohlavními chorobami, byly vředy, pak je to jejich věc. Pokud ano, pak je nutné použít antiparazitární léky - pít "troychatku", petrolej. Petrolej by se měl užívat 15 kapek na kus cukru. Pijte denně, na lačný žaludek.
Pokud tomu tak nebylo, tak se podívejte na krční páteř - je s ní vše v pořádku.
Pokud je s krkem vše v pořádku a neměli jste silné nervové zhroucení, starosti a další věci, pak je to škoda. V tomto případě použijte ošetření proti znehodnocení. Zkuste se jednou týdně postit a před spaním si přečtěte modlitbu „Otče náš“. Vnímejte, jak moc vám to pomáhá.
V každém případě přejděte na správnou výživu, procházejte se na čerstvém vzduchu. Můžete a měli byste používat doplňky stravy (biologicky aktivní doplňky stravy). Z vlastní zkušenosti vím, že srdce skvěle obnovuje a posiluje americká droga Ginza Plus (kořen ženšenu s vitamíny a minerály).
Revmatismus
Celkové onemocnění organismu, při kterém jsou postiženy klouby, kardiovaskulární a nervový systém. Revmatismus se nejčastěji rozvíjí po jakémkoli onemocnění způsobeném streptokoky (tonzilitida, faryngitida, angína, rýma, sinusitida). Může vyvolat revmatismus a zubní onemocnění, jako je kaz. Často se revmatismus objevuje v důsledku zvýšené citlivosti těla na mikroby, která se projevuje jako alergie. Někdy je onemocnění způsobeno těžkou hypotermií. Revmatismus se rozvíjí především u dětí a dospívajících ve věku 7-16 let. Nemalou roli hraje i genetický faktor.
Příznaky revmatismu mohou být horečka, horečka do 37°C, bolesti kloubů, srdeční selhání. Rozpoznat revmatismus v raném stádiu může být velmi obtížné.
Při bolesti kloubů lékaři diagnostikují "revmatoidní artritidu". Revmatická artritida je charakterizována rychlým nástupem, postižením velkých nebo středních kloubů (často koleno, kotník, loket), volatilitou léze a rychlou regresí procesu. Objevují se stížnosti na bolest v oblasti srdce, bušení srdce, dušnost. Často, zejména na začátku onemocnění, je pozorována letargie, malátnost a zvýšená únava.
Léčba revmatismu petrolejem
Komprese z petrolejového mýdla
Tento obklad je mimořádně užitečný při revmatismu, kolitidě, nachlazení, zánětech horních cest dýchacích.
Kus měkkého plátna, který neobsahuje syntetiku, se navlhčí petrolejem a vyždímá. Hadřík by měl být vlhký, ale neměl by z něj kapat petrolej. Jedna strana látky je napěněna pracím mýdlem, dokud se nevytvoří lesklá vrstva. Obklad se přikládá na bolavé místo mýdlovou stranou nahoru. Nahoře přikryjte utěrkou, poté položte na tělo polyethylen nebo fólii, vrstvu vaty a obvaz. Komprese by měla být uchovávána od 30 minut do 2 hodin.
Tření
Vezměte 200 g soli a 100 g hořčičného prášku, přidejte k nim tolik petroleje (petrolej musí být dobře čištěný), abyste získali směs podobnou konzistenci jako zakysaná smetana. Vtírejte na noc do kloubů. Směs by měla být zcela absorbována. Mimochodem, tento nástroj dokonale změkčuje pokožku rukou, lépe než jakýkoli krém.
Vany
Záněty končetin můžete odstranit petrolejovými koupelemi. Nalijte petrolej do umyvadla nebo kbelíku a spusťte do něj zanícený kloub paže nebo nohy. Vydržte 20 minut.V některých knihách jsem se setkala s radou nechat kloub alespoň hodinu v petroleji - nedoporučuji, může dojít k popálení kůže. Po koupeli namažte pokožku krémem.
Lék sibiřského čaroděje na revmatismus
Vezměte si měkký hadřík dostatečně velký, aby zakryl postiženou oblast (ruku, nohu atd.). Namočte ho do vyčištěného petroleje a přiložte na nemocnou část těla, nahoře zabalte tlustým ručníkem a zajistěte několika zavíracími špendlíky. Po chvíli začne pod ručníkem intenzivní teplo. Pokud se pocit pálení stane nesnesitelným, ručník by se měl mírně uvolnit, ale vůbec jej sundat. Udržujte ručník po dobu 30 minut až 2 hodin. Po sundání ručníku a hadru namočeného v petroleji se doporučuje místa, kde byl obklad aplikován, namazat vazelínou nebo krémem, jinak může dojít k oloupání kůže.
Masti
Smíchejte stejné poměry ředkvičkové šťávy a petroleje. Touto směsí potřete nemocný kloub po napaření v lázni. Pak je potřeba se zabalit do deky a lehnout si alespoň na hodinu v teple.
Tradiční léčitelé radí spálit bolavé klouby kopřivami a druhý den je potřít petrolejem nebo čerstvou kopřivovou šťávou.
Masáž
Vymačkejte šťávu ze 3 citronů, přidejte do ní stejné množství čištěného petroleje a vodky. Nastrouhejte prací mýdlo na hrubém struhadle a do výsledné směsi přidejte 2 lžičky mýdla. Vše promíchejte. V noci masírujte bolavý kloub a třete výslednou směs. Po masáži zabalte bolavé místo bavlněným hadříkem.
Dopis od čtenáře
* „Je mi 31 let, konstituce je „Vítr“, od dětství trpím revmatoidní artritidou, kromě toho mám extrasystolii, dušnost a chronickou pyelonefritidu. V dětství často trpěla angínou, kvůli tomu téměř nechodila do školy. Pamatuji si, že v 9 letech, po jedné z angín, jsem byl přijat do nemocnice. Rauchfus, kde mu byl diagnostikován revmatismus, byl léčen penicilinem. Strašně jsem se těch injekcí bála, pořád jsem křičela, házela jsem sestřičce všechno, co mi přišlo pod ruku, nadávala mi a já se z toho všeho strašně bála, protože jsem byla hodné dítě a takové chování nebylo pro mě typické, styděl jsem se, ale nic, co bych si nemohl pomoct - chodil jsem na každou injekci, jako na popravu. Po nemocnici jsem byl registrován u revmatologa. V 16 letech jsem byl na tonzilektomii a jednoduchým způsobem mi odstranili krční mandle. Přestalo mě bolet v krku. Revmatolog mě ale z evidence nevyřadil, ačkoliv jsem sám Podle mě jsem se cítil dobře. Jednou jsem jel lyžovat s kamarády do Kavgolova a tam se mi tak udělalo, že mě druhý den bolelo v krku, o týden později se mi zanítily klouby, bolela mě pravá strana. Teplota byla vysoká. Byl jsem znovu přijat do nemocnice, léčen bicilinem, velmi bolestivé injekce, ale nyní jsem je vytrvale vydržel, vydržel. Pravděpodobně se mi z velkého množství antibiotik objevila vyrážka, dušnost, začalo mi abnormálně bušit srdce. Udělal jsem kardiogram, ukázalo se, že mám extrasystolu, to je druh arytmie, a angina pectoris v počáteční fázi. Protein se neustále nachází v testech moči. Lékaři říkají, že to vše je důsledkem angíny a revmatismu, který trpěl v dětství. Klouby se často zanítí. Co mi poradíš?" Jednou jsem jel lyžovat s kamarády do Kavgolova a tam se mi tak udělalo, že mě druhý den bolelo v krku, o týden později se mi zanítily klouby, bolela mě pravá strana. Teplota byla vysoká. Byl jsem znovu přijat do nemocnice, léčen bicilinem, velmi bolestivé injekce, ale nyní jsem je vytrvale vydržel, vydržel. Pravděpodobně se mi z velkého množství antibiotik objevila vyrážka, dušnost, začalo mi abnormálně bušit srdce. Udělal jsem kardiogram, ukázalo se, že mám extrasystolu, to je druh arytmie, a angina pectoris v počáteční fázi. Protein se neustále nachází v testech moči. Lékaři říkají, že to vše je důsledkem angíny a revmatismu, který trpěl v dětství. Klouby se často zanítí. Co mi poradíš?" Jednou jsem jel lyžovat s kamarády do Kavgolova a tam se mi tak udělalo, že mě druhý den bolelo v krku, o týden později se mi zanítily klouby, bolela mě pravá strana. Teplota byla vysoká. Byl jsem znovu přijat do nemocnice, léčen bicilinem, velmi bolestivé injekce, ale nyní jsem je vytrvale vydržel, vydržel. Pravděpodobně se mi z velkého množství antibiotik objevila vyrážka, dušnost, začalo mi abnormálně bušit srdce. Udělal jsem kardiogram, ukázalo se, že mám extrasystolu, to je druh arytmie, a angina pectoris v počáteční fázi. Protein se neustále nachází v testech moči. Lékaři říkají, že to vše je důsledkem angíny a revmatismu, který trpěl v dětství. Klouby se často zanítí. Co mi poradíš?" bolí pravá strana. Teplota byla vysoká. Byl jsem znovu přijat do nemocnice, léčen bicilinem, velmi bolestivé injekce, ale nyní jsem je vytrvale vydržel, vydržel. Pravděpodobně se mi z velkého množství antibiotik objevila vyrážka, dušnost, začalo mi abnormálně bušit srdce. Udělal jsem kardiogram, ukázalo se, že mám extrasystolu, to je druh arytmie, a angina pectoris v počáteční fázi. Protein se neustále nachází v testech moči. Lékaři říkají, že to vše je důsledkem angíny a revmatismu, který trpěl v dětství. Klouby se často zanítí. Co mi poradíš?" bolí pravá strana. Teplota byla vysoká. Byl jsem znovu přijat do nemocnice, léčen bicilinem, velmi bolestivé injekce, ale nyní jsem je vytrvale vydržel, vydržel. Pravděpodobně se mi z velkého množství antibiotik objevila vyrážka, dušnost, začalo mi abnormálně bušit srdce. Udělal jsem kardiogram, ukázalo se, že mám extrasystolu, to je druh arytmie, a angina pectoris v počáteční fázi. Protein se neustále nachází v testech moči. Lékaři říkají, že to vše je důsledkem angíny a revmatismu, který trpěl v dětství. Klouby se často zanítí. Co mi poradíš?" moje srdce začalo abnormálně bít. Udělal jsem kardiogram, ukázalo se, že mám extrasystolu, to je druh arytmie, a angina pectoris v počáteční fázi. Protein se neustále nachází v testech moči. Lékaři říkají, že to vše je důsledkem angíny a revmatismu, který trpěl v dětství. Klouby se často zanítí. Co mi poradíš?" moje srdce začalo abnormálně bít. Udělal jsem kardiogram, ukázalo se, že mám extrasystolu, to je druh arytmie, a angina pectoris v počáteční fázi. Protein se neustále nachází v testech moči. Lékaři říkají, že to vše je důsledkem angíny a revmatismu, který trpěl v dětství. Klouby se často zanítí. Co mi poradíš?"
Odpovědět. Antibiotika mají sníženou imunitu, musí být obnovena, pro kterou je nejprve nutné stanovit výživu, provést několik cyklů očistného půstu. Neustále otužujte tělo, střídejte cvičení a odpočinek. Vyhněte se podchlazení, v rozbředlém počasí se tepleji oblečte. Na nemocné klouby lze přikládat petrolejovo-mýdlový obklad.
Patní ostruha
Patní ostruhy přináší člověku spoustu nepříjemností. Patní ostruha je hrotovitý kostěný výrůstek na patní kosti. Nejčastěji se tvoří u těch, kteří trpí podélnou plochou nohou. Zploštění podélné klenby nohy vede k jejímu přetěžování. Poté se vyvine zánětlivý proces, periost calcaneus a jeho okolní tkáně se mění a deformují. Deformace patní kosti může být důsledkem revmatismu, revmatoidní artritidy, metabolických poruch (např. dna), akutních a chronických infekcí - gonokokové, chlamydiové.
Léčba musí být komplexní. Je potřeba zakoupit ortopedické vložky na míru s podšívkou vnitřní a vnější klenby, vybráním a měkkým polstrováním pod patou.
Mnoha lidem prospívají teplé koupele nohou s mořskou solí, které zlepšují prokrvení chodidla a vyživují jeho tkáně. Fyzioterapie pomáhá. Někdy je nutná operace. Vyřízněte zanícenou měkkou tkáň obklopující ostruhu a odstraňte kostní výrůstek. Nyní se tyto operace provádějí pomocí endoskopických technik, které jsou pro zdravé tkáně co nejšetrnější.
Mnozí léčí patní ostruhy pomocí tradičních léčitelů. Existuje mnoho prostředků, jedním z nich je petrolej.
Petrolej pomáhá na patní ostruhy
Komprimuje
1. Středně velkou bramboru uvaříme ve slupce, horkou ji rozdrtíme a smícháme s 1 lžičkou petroleje. Rychle dejte „petrolejové pyré“ na polyetylen a obvazte jej k patě, kde je ostruha. Nahoře navlékněte ponožku. Nejlepší je to udělat v noci. Ráno si umyjte nohy teplou vodou.
Petrolej je organické rozpouštědlo, brambory slouží k zahřívání, změkčování a vstřebávání rozpuštěných solí.
Komprese by se měly provádět, dokud se ostruha nevyřeší. Obvykle to trvá 3 až 10 procedur (nocí).
2. Vezměte 200 g petroleje a smíchejte s 10 g feferonky. Trvejte na tom 2 týdny. Vlněnou látku o velikosti cca 10x10 cm namočte do směsi petroleje a pepře, mírně vyždímejte, přeložte tak, aby zakrývala celou patu. Nahoru položte plastový sáček nebo jej zabalte plastovým obalem. Nasaďte si ponožku. Dobu procedury si určete podle své pohody. Začněte pomalu – 20–30 minut a poté čas prodlužujte. Poté omyjte nohu teplou mýdlovou vodou a potřete patu medem.
Petrolej hraje roli organického rozpouštědla a feferonka zvyšuje jeho aktivitu. Díky tomu petrolej proniká do oblasti ostruhy a rychle rozpouští soli.
Tento recept hodně pomohl.
Radikulitida, bolesti zad
Metabolické poruchy v těle často vedou k takovému onemocnění, jako je ischias. Toto je konvenční název pro onemocnění, které způsobuje bolesti zad, beder a končetin. Ve většině případů jsou příčinou onemocnění páteře a podráždění citlivých vláken kořene míšního nervu z ní vycházejících. Zvláště často se u starších osob vyskytuje ischias. To se děje především v důsledku věkových změn ve výměně minerálních solí. Tyto změny se projevují ukládáním solí v obratlích, přímo na výstupu kořenů z míšního kanálu, tedy v oblasti meziobratlových otvorů. Zúžení těchto otvorů v důsledku usazenin soli přispívá k mačkání a podráždění kořenů.
Příčinou ischiasu mohou být i drobná poranění, modřiny v bederní oblasti, neobratné pohyby při náhodném pádu nebo při zvedání nadměrných závaží, ale i delší fyzická aktivita u lidí, kteří na to nejsou zvyklí. To vše, aniž by došlo k poškození páteře, vazů a svalů, vede k přetažení, někdy velmi ostrému, samotných nervových kořenů nebo sedacího nervu.
Záchvat ischias začíná náhle: muž se naklonil, ale nemohl se narovnat, otočil se a ztuhl bolestí, zvedl závaží a křičel - bolest pronikla. Zdá se mu, že ho někdo udeřil, bolest je tak náhlá. Často se mluví o tzv. „lumbagu“, lékaři tomu říkají „lumbago“. Ale ve skutečnosti radikulitida žije v těle poměrně dlouho a projevuje se jako mírná bolest v bederní oblasti při práci pod úhlem, nějaký druh nepohodlí. Takovým nepříjemnostem člověk prostě nevěnuje pozornost, navíc tato mírná bolest rychle přejde. K lékaři s tím zpravidla nejdou. To může trvat několik let.
Příznaky ischias jsou bolesti v bederní oblasti. Bolest se může rozšířit do hýžďové oblasti, sedacího nervu a jakoby podél sedacího nervu podél nohy – odtud latinský název ischias, ischias, lumboischialgia.
Pokud má člověk silné bolesti při některých pohybech nebo v některých polohách, pak bude omezený, omezený v pohybech, instinktivně se bude snažit tuto bolest zmírnit nebo se jí zbavit. A právě na tato omezení pohybu soustředí pozornost, a ne na samotnou bolest, kterou lze mylně vnímat jako paralýzu. Může dojít ke změně držení těla, potíže při pohybu z jedné polohy těla do druhé. Prudká bolest ve svalu nastává ve chvílích jeho krátkého napětí – při usrkávání, při otáčení apod. Současně může dojít k sevření nervů a cév, bolest se v tomto případě šíří po všech větvích postiženého nervu. Kromě toho si pacienti často stěžují na „plazení“, brnění, pálení, necitlivost nebo chlad ve stehně nebo bérci. Citlivost kůže v některých oblastech se může změnit. Takové pocity mohou být ve stejných oblastech jako bolest. Mohou se vyskytovat jak před bolestí, tak současně s ní a mohou zůstat i po odstranění syndromu bolesti. Teplota stoupá jen zřídka. Spánek je narušen pouze v případě ostrých bolestí.
Jak ukazuje praxe, hypotermie hraje zhoubnou roli ve vývoji radikulitidy. Onemocnění se často objevuje téměř okamžitě po dlouhém pobytu ve studené vodě, po práci ve vlhké chladné místnosti nebo i poté, co si člověk jen sedl na studený kámen nebo na vlhkou zemi. A někdy nejde jen o delší ostré nebo intenzivní chlazení. Je známo mnoho případů, kdy se nemoc rozvinula po zdánlivě krátkém pobytu v chladu. Například osoba, která opustila parní místnost v chladu, může onemocnět radikulitidou. Dost často tedy stačí a jen jakési zatlačení, spočívající v prudké změně teploty.
Mnozí považují ischias za neškodnou nemoc a říkají: "Na ischias se neumírá." Ano, skutečně neumírají, ale dlouho a bolestivě onemocní. Někdy ischias mučí člověka celý život, brání mu vést obvyklý způsob života, pracovat.
Léčba ischias petrolejem
Řepa-petrolejový obklad
Vezměte obyčejný plát a nakrájejte ho na 4 kusy, budete potřebovat 1 kus. Vezměte kousek plastového obalu stejné velikosti. Připravte si poměrně velký ručník (stačí na uvázání kolem těla) a nějaké nepotřebné hadry, hadry, které můžete použít a vyhodit. Nastrouhejte 3 středně velké červené řepy na jemném struhadle. Řepu neloupeme, ale dobře opláchneme. Šťávu z červené řepy vymačkáme přes plátýnko, lze ji vylít, protože je potřeba pouze dort z červené řepy. Rozprostřete na postel ručník, pak dvě vrstvy hadrů a pak igelit. Na fólii položte řepnou dužinu ve tvaru obdélníku a několikrát ji posypte petrolejem (nelijte, ale posypte). Poté na dort položte kus listu a lehněte si tak, aby byl obklad na bolavé spodní části zad. Zavažte konce ručníku přes břicho. Nejprve ucítíte chlad v bederní oblasti a poté mírné horko a následně pálení. Udržujte kompresi po dobu 1-2 hodin. Docela nepříjemné, ale musíte být trpěliví. Po zákroku může záda zčervenat, otřete je vlhkým tamponem a namažte vazelínou.
Tření
1. Vezměte 5-10 lusků červené papriky (podle požadované síly), umelte je na masovém mlýnku, smíchejte s 250 g slunečnicového oleje a 250 g petroleje. Trvejte na teplém místě po dobu 9 dnů. Denně dobře protřepejte. V noci vetřete do oblasti bolesti. Ráno si oblékněte teplé vlněné spodní prádlo.
2. Smíchejte 50 g petroleje, 50 g slunečnicového oleje, 1/4 kostky pracího mýdla nastrouhaného na hrubém struhadle, 1 lžičku jedlé sody bez vršku. Dobře promíchejte, abyste získali homogenní hmotu. Nastavte se na 3 dny. Čas od času promíchejte. Aplikujte na bolavá místa.
3. Vezměte 200 g kuchyňské soli a 100 g suché hořčice, přidejte tolik petroleje, abyste získali kaši jako zakysanou smetanu. Petrolej musí být čištěn. Směsí vtírejte na noc bolavá místa (slabý lék).
4. Smíchejte stejné poměry petroleje a terpentýnu. Vtírejte na bolavá místa. Můžete použít jen jeden petrolej - to je nejlepší lék na ischias. Někteří doporučují místo petroleje brát motorový benzín. Prý to taky pomáhá, já nevím. Ještě lépe, použijte petrolej.
Náplast
Pro zmírnění bolesti v kříži a kloubech přikládali léčitelé na bolavá místa náplast z jílu zředěného v horké vodě s přídavkem petroleje. Preferovali pecní (červenou) hlínu. Chcete-li připravit náplast, musíte si vzít kbelík červené hlíny (zkontrolujte, zda nejsou žádné cizí inkluze), přidejte trochu vody, zahřejte a dobře promíchejte, abyste získali homogenní viskózní hmotu. Hlína by neměla být příliš horká. Do hlíny přidejte 1 sklenici nahřátého petroleje a znovu důkladně promíchejte. Z této hlíny vytvořte dort takové velikosti, aby pokryl nemocné místo. Dort položíme na korpus, přikryjeme něčím teplým a držíme, dokud hlína nevychladne. Takže opakujte několikrát. Ještě jednou opakuji, hlína by neměla být příliš horká, aby nespálila kůži.
Peptický vřed žaludku a dvanáctníku
Peptický vřed je chronické cyklické onemocnění, při kterém jsou remise, tedy období relativní pohody, kdy vás žaludek netrápí, nahrazeny exacerbací. Peptický vřed je velmi zákeřné onemocnění: postihuje nejen žaludek. Vřed, který se tam objeví, se dá za předpokladu správné léčby bez potíží zvládnout. Ale ty nervy ... Bolest, která člověka trápí, neschopnost sníst to či ono chutné jídlo, spojená s neustálou touhou něco sníst (jídlo tiší bolest), často poruchy spánku v noci, stav nevysvětlitelné slabosti těla - to vše nemá nejlepší vliv jak na celkovou pohodu pacienta, tak na jeho náladu a nervový systém, inhibuje pozitivní emoce a snižuje aktivitu, celkovou vitalitu.
Z tohoto důvodu se člověk trpící peptickým vředem stává nervózní, škubá, žlučí. Tyto projevy charakteru jsou zvláště zesíleny během exacerbace, během období nesnesitelné bolesti.
U peptického vředu se rozlišuje několik období: exacerbace, vyblednutí exacerbace (neúplná remise), úplná remise a pre-exacerbace - spojení mezi exacerbací a remisí. Období peptického vředu plynule přecházejí jedna do druhé.
Prevence peptického vředu
Postupný nárůst zánětu na sliznici žaludku a dvanáctníku přispívá k výskytu malých povrchových lézí na něm - erozí. Tyto eroze jsou neustále napadány kyselou žaludeční šťávou a trávicími enzymy. A v jednom „dokonalém“ okamžiku kyselina a enzymy tak prožírají spodek rány, že její hloubka prochází vrstvou sliznice a dosahuje až k submukózní vrstvě. Tvoří se vřed.
Před vytvořením vředu není celkový zdravotní stav ještě narušen. Ale již můžete pociťovat mírnou bolest v žaludku, kyselé pálení žáhy, tupou, mírnou bolest po porušení denního režimu, silném pití, stresu, konzumaci kořeněných, mastných nebo příliš teplých jídel - obecně všechny projevy gastritidy. Může se objevit zvýšená podrážděnost, nervozita, snížená chuť k jídlu. Někteří mohou trpět zácpou.
Pokud máte podobné příznaky, dejte si pozor: exacerbace není daleko. Jděte co nejdříve na dietu a začněte užívat lidové, případně léky. Zapamatovat si! V této fázi lze vývoj onemocnění ještě zastavit a vyhnout se tak vředu.
Exacerbace peptického vředu
Stanoví diagnózu "exacerbace" bez ohledu na to, zda žaludek bolí silně nebo slabě. Hlavní věc je přítomnost vředu v něm.
Vřed je hluboký defekt žaludeční sliznice, vzniklý v důsledku zánětu, jehož dno zasahuje do submukózní, někdy i svalové vrstvy. Zjednodušeně řečeno, typ vředu, který vznikl v žaludku, se nijak neliší od typu opruzeniny na kůži, která vznikla například v místě vyčesaného kousnutí komárem.
Existuje několik typů vředů.
• Migrující vřed – vřed, který se objevil v jiné části žaludku nebo dvanáctníku, nikoli tam, kde byl během předchozí exacerbace. Například: bylo to v těle žaludku, stalo se to v jeho spodních částech.
• Chronický – dlouhodobý nejevící vřed (bez známek hojení po dobu 30 dnů nebo déle).
• Zjizvení – zmenšuje se velikost a hloubka.
• Obr - více než 30 mm v průměru v žaludku a 20 mm v duodenu.
• Kalous – vřed s hustými, drsnými okraji a dnem, kvůli příliš silnému rozvoji jizvy.
• Komplikovaný – krvácející, perforovaný vřed, který se vyvine v rakovinu.
• Čerstvý vřed je nelékařský termín, ale často jej používají i lékaři. Jde o nově objevený vřed.
Doznívající exacerbace nebo neúplná remise
Stav, kdy již neexistují žádné příznaky onemocnění a vřed se začíná hojit, se nazývá doznívající exacerbace.
Jizva na vředu, v závislosti na období, které uplynulo od začátku jeho hojení, může mít dvě barvy: červenou nebo bílou. Obvykle má ale povrch jizvícího vředu pestrou barvu - červenobílou, - jednotlivé úseky vředu se hojí heterogenně. Během tohoto období člověk necítí příznaky bolesti. Pokud neznáte ten pocit po zahojení vředu, pak si vzpomeňte na pravděpodobně známější stav úlevy, kdy vás přestane bolet štípající se hlava nebo přestane bolet zub. Pamatováno? Jaká úžasná lehkost se objevuje v celém těle, povznesená nálada, dokonce euforie. Stav je krásný - a nebezpečný. Ostatně vřed ještě nezmizel, musí se léčit. Toto období se nazývá neúplná remise, protože rovnováha sil mezi zdravím a špatným zdravím je stále velmi nestabilní.
Kompletní remise
To je takové období peptického vředu, kdy nic nebolí a v žaludku není zánět a z vředu zbyla jen malá, úhledná, bílá jizvička.
Ve fázi kompletní remise pacienta nic netrápí. Proto teď jde hlavně o to nepodléhat pomyslnému pocitu, že nemoc pominula. Váš vřed zmizel, ale nemoc, peptický vřed, zůstal. Opatruj se. Nestresujte se v práci. Nespěchejte do potěšení hlavou - apeluji na vás, mladí lidé. Jakýkoli nepromyšlený, nedbalý čin může narušit křehkou rovnováhu sil, vrátit vás z remise, k exacerbaci, k vředu.
Jak dlouho trvá každé období?
Období před exacerbací trvá asi měsíc.
Samotná exacerbace při adekvátně zvolené terapii trvá 3-6 dní. Bez léčby se může protáhnout na měsíc - představte si: měsíc nepřetržitých řezných bolestí nebo dokonce více ...
Zotavení trvá mnohem déle: období neúplné remise (odpovídající červené jizvě vředu) trvá „jen“ 3–6 měsíců. Úplné zahojení vředu a jeho přeměna v sotva znatelnou bílou jizvu trvá šest měsíců až rok.
Existují tři formy peptického vředu.
Lehká forma. Exacerbace jednou za 1–3 roky, bolest je středně výrazná a mizí při správné léčbě, dietě a denním režimu za 4–7 dní. Vřed je mělký. Ve fázi remise je zachována pracovní schopnost.
Mírná forma. Exacerbace dvakrát ročně. Bolesti jsou silně vyjádřeny a procházejí za stejných podmínek za 10-14 dní. Charakteristické je zvracení a porucha židle. Vřed je hluboký a často krvácí.
Těžká forma. Exacerbace více než dvakrát ročně. Bolest je intenzivní, mizí za více než 10-14 dní. Výrazný úbytek hmotnosti. Vřed je hluboký, často s drsnými okraji a nehojí se. Časté komplikace.
Léčba petrolejovým peptickým vředem
Žaludeční a dvanáctníkové vředy se díky této metodě vyléčí po jednom až dvou kurzech!
Připravte si tinkturu z vlašských ořechů na petroleji. Chcete-li to provést, sbírejte zelené ořechy, když jsou velké, ale ještě ne tvrdé. Obecně by měly být takové, aby se daly krájet nožem. Nakrájejte najemno, vložte do 3litrové sklenice a naplňte čištěným petrolejem. Nalijte tolik petroleje, aby nedosahoval 4 prsty k horní části plechovky. Srolujte víko a umístěte na tmavé místo na 3 týdny za občasného protřepání. Po uplynutí této doby sceďte, nalijte do lahviček a skladujte v lednici (můžete skladovat i několik let).
První týden užívejte 1 kapku do 1/4 šálku vody 3x denně 20-30 minut před jídlem. Ve druhém týdnu - 2 kapky (vezměte totéž). Ve třetím týdnu - 3 kapky (vezměte totéž). Lépe je to takto: kápnout kapku do lžičky se studenou převařenou vodou, vypít a hned zapít vodou.
Průběh léčby je 3 týdny.
V žádném případě nezvyšujte dávku a kúry. Léčba je navržena speciálně pro tento příjem. Dokončete jeden kurz, pak si dejte týden pauzu a znovu můžete absolvovat další kurz. Třetí kurz lze absolvovat až po šesti měsících. Více než tři kurzy za rok nelze uskutečnit.
Mnozí tvrdí, že z této tinktury procházejí všechny wen, stejně jako fibroidy, fibromy.
Dysbakterióza
Nejprve je třeba říci, že dysbakterióza není onemocnění, ale patologický stav střeva. Rozvoj dysbakteriózy je založen na různých změnách v kvalitativním a kvantitativním složení mikroflóry. Nejčastěji se to projevuje tím, že se snižují ochranné funkce prospěšné mikroflóry a zvyšuje se počet patogenní mikroflóry. Jinými slovy, dysbakterióza je porušením a smrtí pozitivní střevní flóry, bez které není možné plně trávit jídlo.
K dysbakterióze dochází, když se ve střevech začnou uvolňovat cizí enzymy a aktivně se podílejí na štěpení živin. V důsledku tohoto procesu se tvoří toxické produkty, jako je indol, amoniak, mastné kyseliny, které dráždí střevní sliznici, zvyšují její motorickou aktivitu a po vstřebání způsobují intoxikaci těla. Objevují se bolesti, řídká stolice, začíná zvýšená tvorba plynů – tedy všechny známky poruchy příjmu potravy. To je zcela přirozené, protože trávení trpí především dysbakteriózou.
Dysbakterióza doprovází mnoho onemocnění, které se projevují v té či oné míře, a u chronické pankreatitidy a diabetes mellitus se dysbakterióza vyskytuje ve 100% případů. Téměř vždy se vyskytuje u alergií, onemocnění močových a dýchacích cest, artritidy a jakýchkoli chronických infekcí.
Jaké jsou příčiny dysbakteriózy?
• Dysbakterióza se často vyskytuje u lékařů, lékárníků a těch, kteří ve farmaceutických společnostech pracují s antibiotiky.
• Příčinou dysbakteriózy může být změna klimatických a geografických podmínek, tedy v novém prostředí.
• Existuje dysbakterióza v narušení životního prostředí.
• Škodlivý vliv na normální střevní mikroflóru a nadměrnou sluneční aktivitu.
• Často dochází k dysbakterióze při nesprávné medikamentózní terapii. Zvláště při léčbě antibiotiky. Nemůžete zkrátit období mezi dávkami, mělo by to být alespoň 4-6 hodin. Antibiotika nemůžete užívat sami, bez lékařského předpisu, pouze podle toho, co je napsáno v anotaci léku. Pamatujte, že dysbakterióza způsobená antibiotiky je nejstabilnější formou a obtížně léčitelná. Ale nejen antibiotika mají na svědomí narušení mikroflóry. Jiné léky mohou vést k dysbakterióze.
• K dysbakterióze mohou vést i různé střevní infekce, jako je úplavice, salmonelóza, břišní tyfus, cholera, virové infekce apod. Taková dysbakterióza je velmi nebezpečná svými komplikacemi – je jedním z mechanismů vzniku chronické enteritidy, kolitida. Při dysbakterióze se tato onemocnění obtížně léčí.
• Může způsobit dysbakteriózu a onemocnění, jako je chronická cholecystitida, pankreatitida, hepatitida, gastritida, peptický vřed žaludku a dvanáctníku, onemocnění slinivky břišní, jater, různé hypokineze. Tato onemocnění způsobují dysbakteriózu a poté, co způsobila, je obtížnější léčit.
• Existuje také vrozená dysbakterióza způsobená narušeným fyziologickým vývojem a dysbakterióza způsobená operací.
• A nejčastějším důvodem je možná nesprávná, nesystematická výživa. Živnou půdou pro dysbakteriózu mohou být sacharidy, které převažují například v moučných výrobcích a bramborách a kterých často konzumujeme prostě v horentním množství. Mohou způsobit dysbakteriózu dusičnany, dusitany, pesticidy, které se dostanou do těla spolu se zeleninou a ovocem pěstovaným na kontaminované půdě. Je to škoda, ale exotické potraviny, které jsou pro obyvatele jiných zemí zcela neškodné, na které naše střeva nejsou zvyklá, mohou způsobit dysbakteriózu. Živočišné tuky a bílkoviny (například maso a máslo), kořeněná jídla, koření mohou přispět k výskytu dysbakteriózy.
• A nakonec o poslední příčině dysbakteriózy - stresu - stálého společníka moderního člověka. Takto vysvětluje lékař G. V. Bolotovsky výskyt dysbakteriózy v důsledku stresu: „Střevní mikroflóra je obrovský fyziologický orgán. Představte si střevní stěnu pokrytou četnými klky. Na každém takovém klku - miliardy mikroorganismů. Co se stane, když zažijeme negativní emoce, stres? Dochází k uvolňování adrenalinu do krve, stlačení střevní stěny. Klky si lehnou, neumožňují rozvoj normální mikroflóry, ale vytvářejí se podmínky pro životně důležitou aktivitu škodlivých patogenních bakterií. Nejen, že náš nervový systém přestává přijímat živiny, ale je také otráven jedy, které tyto „černé“ mikroorganismy vylučují. Proto deprese, chronická únava a duševní choroby.
Všechny uvažované důvody mohou způsobit dysbakteriózu, ale jak se projevuje?
Má mnoho příznaků. Někteří lidé žijí s dysbakteriózou roky a jednoduše ji nevnímají a u některých se projevuje různými příznaky: dyspepsií (průjem), zácpou, někdy je střídají, nevolnost, říhání, zvýšená plynatost (více se projevuje odpoledne a v noci), kručení v žaludku, nepříjemná chuť v ústech. Může se objevit bolest lokalizovaná v blízkosti pupku a klesající po defekaci a výronu plynu. Dysbakterióza často způsobuje alergie a projevuje se kožními vyrážkami, svěděním, otoky a kašlem. Kromě všeho výše uvedeného se dysbakterióza projevuje snížením imunity a všemi z toho vyplývajícími důsledky: častá nachlazení, onemocnění dýchacího systému, kloubů a kůže.
Proč je dysbakterióza nebezpečná? Kromě toho, že snižuje imunitu a zhoršuje průběh všech onemocnění, při dysbakterióze je narušeno vstřebávání živin ve střevě. A to vede k negativním důsledkům.
Například při nedostatečné absorpci proteinů u pacientů je pozorována protein-energetická malnutrice. Člověk začíná rychle hubnout, vyvíjí se u něj otoky, hypoproteinémie, to znamená nízký obsah bílkovin v krvi, v játrech dochází k dystrofickým procesům.
Při porušení absorpce sacharidů u pacientů je pozorována hypoglykémie, to znamená nízký obsah glukózy v krvi, který nelze odstranit ani užíváním koncentrovaných roztoků cukru.
Pokud je v důsledku dysbakteriózy narušena plná absorpce vápníku, pak u lidí začíná hypokalcémie, nízký obsah vápníku v krvi: kosti oslabují a zkapalňují se (objevuje se metla naší doby - osteoporóza); necitlivé prsty na rukou a nohou; rozvíjí se anémie, deprese, apatie.
Snížená absorpce a reabsorpce fosforu vede u dětí k deformaci lebky, zakřivení končetin, zpomalení růstu.
Poruchy vody a elektrolytů jsou charakterizovány hypokalémií, to znamená ztrátou draslíku: objevuje se svalová slabost, střevní atonie, extrasystol - porušení srdeční kontrakce; hyponatremie, tedy ztráta sodíku: krevní tlak klesá, objevuje se žízeň, suchá kůže, tachykardie; nedostatek železa (anémie z nedostatku železa).
Při nedostatku vitaminu B12 (kyanokobalamin, který má velký význam pro krvetvorbu) se u člověka rozvíjí anémie.
Pokud je při nedostatku vitaminu B12 narušena tvorba vitaminu K a kyseliny listové, což se stává nejčastěji, pak se ke stavu těžké chudokrevnosti přidávají různá krvácení.
Pokud člověku chybí vitamín B2 (riboflavin), pak má často stomatitidu, cheilitidu - zánět kůže rtů, objevují se záchvaty, dermatitida křídel nosu a nosoústních rýh, nehty vypadávají, tenčí a bolí.
Nedostatek vitaminu B1 (thiamin nebo, jak se také říká, antineurotický vitamin) způsobuje typické neurologické poruchy: bolesti hlavy, podrážděnost, celkovou slabost, nespavost, střevní atonie.
Totéž se stane, pokud mikroflóra neprodukuje dostatek vitamínu B6 (pyridoxin). Při nedostatku obou se pak obvyklé poruchy periferního nervového systému mohou rozvinout v neuritidu a začínají také dystrofické procesy myokardu.
Kvůli nedostatku kyseliny nikotinové dochází také k vážným neurologickým selháním. Současně mají pacienti podrážděnost, nerovnováhu, fenomén glositida - zánět sliznice jazyka, jasně červená barva sliznice jazyka, hltanu, úst, zvýšené slinění.
Při dysbakterióze je často narušena schopnost absorbovat vitamíny rozpustné v tucích, zejména vitamín D, což může vést k nebo zhoršit průběh křivice u dětí.
Léčba dysbakteriózy petrolejem
Pro léčbu dysbakteriózy je nutné aplikovat komplexní léčbu, která v první řadě zahrnuje správnou výživu a životní styl. Petrolej na druhé straně pomůže odstranit parazity, kteří žijí v gastrointestinálním traktu a narušují jeho práci, a pomůže v přítomnosti onemocnění jater a žaludku.
Požití
Vezměte 1 lžičku krystalového cukru, kápněte tam 5-10 kapek čištěného petroleje a zapijte vodou. Užívejte každé ráno na lačný žaludek.
Dopis od čtenáře
* „Kupuji Health Tips, hodně mi pomáhají.
Mám 3,5 letou vnučku. Má alergie - vyrážky po celém těle, svědění, alergická dermatitida. Trhliny v konečníku. Dá se dítě vyléčit? Je to umělkyně."
Odpovědět. U dětí, které jsou krmeny z láhve, se nejčastěji vyskytuje dysbakterióza, která způsobuje spoustu různých onemocnění. Nejlepší je léčit to správnou výživou s množstvím biologicky aktivních látek a fytoncidů. Praskliny v konečníku ošetřete mikroklystýry z rakytníkového oleje (to dělejte každý druhý den na 20 g). Ráno dejte 5-10 kapek petroleje na kousek cukru (možno v kapsli). Vyloučit všechny sladkosti, fermentující potraviny. Pijte čerstvé šťávy před jídlem 100-150 gramů (zejména mrkvové). Jezte samostatně čerstvě připravené jídlo. Můžete si vzít doplňky stravy "Tiens" - "Biokalcium pro děti."
Pro posílení těla proveďte kontrastní vodní procedury: teplé - chladné (aby se dítě nebálo, provádějí se společně s dospělým) 5-10krát.
Červi
Červi neboli parazitičtí červi žijí z lidského organismu, ve kterém se zabydlují. Odtud jejich název – paraziti. Nyní bylo popsáno asi 200 druhů helmintů, které parazitují na lidech, asi 60 druhů se nachází na území Ruska. Všichni červi jsou rozděleni do tří tříd: motolice, škrkavky a tasemnice. Různí červi existují různými způsoby. Jeden červ stačí pro jednoho hostitele - osobu. Jiní červi musí ve svém životě změnit několik majitelů. Hostitel, ve kterém červ dosáhne pohlavně zralého stavu, se nazývá konečný hostitel (koneční hostitelé podporují populaci červů) a hostitel, ve kterém se červ vyvíjí v larválním stádiu, se nazývá intermediární. Pro řadu parazitických červů je člověk mezihostitelem, pro řadu dalších je hlavním nebo konečným hostitelem.
Nemoci způsobené červy se nazývají helminthiázy (protože jiné jméno pro červy je helminti). Patogenní účinek červů na člověka je vyjádřen ve skutečnosti, že paraziti produkují látky cizí lidskému tělu, což vede k závažným alergickým reakcím. Mnoho odpadních produktů červů je prostě toxických. Paraziti ničí tkáně a cévy těla (jak sami, tak pomocí svých larev). Člověk ztrácí váhu, imunita se snižuje, dochází k dysbakterióze.
Zvažte některé druhy červů.
Motolice jaterní je 3–5 cm velký červ, který žije ve žlučovodech skotu, živí se krví a živinami uloženými v játrech. Člověk se jím nakazí při pití nepřevařené vody nebo nemyté zeleniny a bylinek. Po období od 1 do 8 týdnů se objeví slabost, horečka a alergické reakce. Lidé chodí k lékaři kvůli dyskinezi žlučových cest, hepatitidě. Játra pacienta jsou zvětšená, často se objevuje žloutenka. Charakteristické jsou také nevolnost, zvracení, průjem.
Motolice kočičí je červ, který parazituje ve žlučových cestách jater a slinivkách. Je to malý červ o velikosti 3–5 mm. Člověk má hubnutí, zvětšení jater, bolesti hlavy, závratě, nadměrné pocení, podrážděnost, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, říhání, průjem, bolesti břicha. Onemocnění je doprovázeno změnou jater a slinivky břišní, až cirhózou jater.
Škrkavka - samička červa dosahuje délky 25-40 cm a samec - 15-25 cm.Nejběžnější helmint na světě, je jím infikována více než čtvrtina světové populace. Člověk je povinným účastníkem života tohoto červa. Nemoc může projít dvěma stádii. V první fázi trpí dýchací orgány a kůže, mohou se objevit bolesti břicha, zvětšená játra, objevují se alergické reakce. Ve druhém stádiu dochází ke zvýšení tělesné teploty, bolestem břicha (nejčastěji v žaludeční jámě a v oblasti pupku), průjmy, nevolnost, zvracení, neklidný spánek, únava, podrážděnost, bolesti hlavy. Škrkavky z člověka prostě vysají všechny šťávy, stane se chudokrevný, apatický, rychle se unaví, je náchylný k nejrůznějším infekcím.
Vlasoglav je parazit 3-3,5 cm dlouhý, který způsobuje kolitidu, žije v tlustém střevě a způsobuje onemocnění trichuriázu. Počet červů v jedné osobě se pohybuje od několika do stovek. Červ se živí slizničními prvky a krví. Délka života helminta je 5 let. Podráždění způsobené bičíkovcem v břiše může vést k onemocnění žaludku, střev a žlučníku, výskytu apendicitidy. Parazit vyvolává v těle alergické reakce, navíc uvolňuje látky, které ničí červené krvinky. Určit přítomnost bičíkovce je extrémně obtížné, někdy se vůbec neprojeví. Ale v některých případech se objeví nevolnost, zvracení, bolesti břicha, hubnutí, bledá kůže, zácpa, závratě, bolesti hlavy, podrážděnost, zvětšená játra, studené končetiny.
Pinworms způsobují onemocnění enterobiázou, nejčastěji onemocní děti předškolního věku. Pinworms parazitují pouze u lidí, jsou to malí červi do velikosti 3-10 mm. Pinworms žijí v koncových částech lidského střeva. Infikované dítě si škrábe svědící kůži, čímž se vajíčka parazitů šíří pod nehty, na prádlo apod. Larvy červů se vyvíjejí z vajíček v kyslíkovém prostředí na lidském těle. Děti se stávají rozmarné, podrážděné, rychle se unaví. Spánek je narušen, objevují se dříve netypické bolesti hlavy, slábne paměť. Děti se často v noci probouzejí ze silného svědění, česání kůže perinea. Často se objevují stížnosti na bolest v břiše, mnozí mají průjem s hlenem. Pinworms mohou způsobit onemocnění střev a urogenitálního systému, někdy způsobují zánět slepého střeva.
Trichinella je malý červ, který se může nakazit konzumací masa divokých zvířat, jako je divočák nebo medvěd. Trichinella způsobuje alergie. Někteří lidé pociťují fotofobii, bolesti hlavy, nevolnost, ale hlavními příznaky jsou silné bolesti svalů, otoky obličeje, zánět spojivek. Svaly se stahují a bolí na dotek, při pohybu se objevuje bolest, klouby se neohýbají, obtížný je i pohyb jazyka nebo očí.
Tasemnice široká (tasemnice) je velký červ, dosahující délky 7–9 metrů. Člověk se jím nakazí při konzumaci nedovařené nebo nedovařené ryby, čerstvě nasoleného kaviáru. Charakteristickým znakem přítomnosti tohoto červa je nedostatek vitamínů, objevuje se nevolnost, zvracení, průjem a zácpa, slabost, bolesti hlavy. Není obtížné stanovit diagnózu onemocnění, protože porážka tohoto červa vždy způsobuje charakteristické změny v krvi.
Jak se zbavit červů petrolejem
Petrolej je úžasný lidový lék na vyhánění červů, za války se lidé jako jediní zachránili před těmito parazity a mnozí v té době trpěli červy. Uvedu příklad převzatý z jednoho dopisu.
Dopis od čtenáře
* „Babička mě jako dítě vždycky strašila červy, pořád mě hlídala, abych si umyl ruce, nejedl špinavé ovoce, nebral do úst špičku tužky, když píšu. Velmi se bála, že dostanu červy. A často mi vyprávěla, jak po válce, když se vrátila z evakuace do Leningradu, málem zemřela na červy. Říkala, že její stav je horší než kdy jindy, neustále se jí dělalo nevolno, nemohla nic jíst – okamžitě se objevilo zvracení a průjem. Myslela si, že je to úplavice a pila manganistan draselný, ale nepomohlo to. Nešel jsem k lékaři, neměl jsem čas, pracoval jsem. Vždy byla hubená, za války zhubla ještě víc a teď se prostě proměnila v kostlivce. Jednoho dne omdlela v kuchyni. Soused, bývalý frontový voják, ji přivedl k rozumu, zeptal se, co a jak, a nabídl se, že se bude léčit petrolejem. vyprávěl mnoho příběhů, jak se lidé s takovými příznaky vyléčili, protože se ukázalo, že mají červy. Babička neměla na výběr a začala pít trochu petroleje, i když to bylo hnusné. O týden později dostala tasemnici, dokonce se bála, bylo to tak dlouhé. Zdravotní stav se začal rychle zlepšovat. A o měsíc později byla docela zdravá, zotavila se o pár kilogramů.
Dopis čtenáře
* „Své zdraví jsem začal zlepšovat podle vašich knih od 1. ledna 1997 a dosáhl jsem dobrých výsledků. Držím hladovky na 3, 4, 7, 8, 9, 14 a 21 dní. Ale s helmintem je hladovění obtížné a obtížné.
Nyní držím půst 24-36 hodin 2x za měsíc a velmi zřídka 7 dní. Je těžké dostat se z hladu a sotva nastartovat trávení. Podle ústavy mi víc vyhovuje "Větr". Výška 170 cm a váha 62 kg.
Prováděl jsem 5x očistu jater. Vyšlo hodně oblázků a některé měly velikost holubího vejce a další. Nejúspěšnější úklid nastal, když jsem dva pátky po sobě uklízel podle lunárního kalendáře. Takže druhý pátek ze mě vylezlo 6–7 kg olejovité břečky. Zároveň jsem používal mikroklyzátory z moči odpařené na 1/4. Už to tak nebylo."
Odpovědět. Chcete-li řídit červy, zbavit se jich, můžete zkusit pít čištěný petrolej (prodává se v lahvích pro účely osvětlení). Pijte ráno nalačno 1 čajovou lžičku po dobu 2-4 týdnů. Po dvoutýdenním odpočinku lze kurz opakovat. Nástroj je neškodný, ale pohání červy a další infekce.
Vši
Vši jsou krev sající hmyz, parazité, kteří žijí ve vlasové linii lidí a zvířat, stejně jako v oblečení. V přírodě se vyskytuje až 150 druhů vší, které se dělí do 3 čeledí. Délka vši je od 1 do 4 mm. Samice jsou větší než samci. Vši se krmí často, nevydrží dlouho bez potravy, vypijí od 0,7 do 1,2 ml krve. Samice za svůj život naklade až 300 vajíček (hnid). Vajíčka jsou oválného tvaru, bílo-žluté barvy, přichycená k chlupům nebo klkům látky sekrecí adhezivních žlázek produkovaných samicí. Larva se od dospělce výrazně liší velikostí, stavbou těla a absencí rozmnožovacího aparátu. Hnidy jsou pevně přichyceny k vlasu a velmi obtížně se odstraňují z povrchu vlasu. Každá samice klade v průměru až 8 vajíček oválného tvaru, která je jedno po druhém přichytí k vlasům. 30 minut po vylíhnutí začne larva sát krev a po 10 dnech už může larva (nymfa) sama klást vajíčka. Celý životní cyklus od vajíčka po nakladení vajíček samičkou trvá 15 dní. Když se vši usadí ve vlasech na hlavě, pak mluvíme o vši. Nejčastěji se usazují na zadní straně hlavy a na spáncích. Vši jsou poměrně mobilní a je poměrně obtížné určit jejich přítomnost. Na místech kousnutí se objevují papuly, vezikuly, které svědí. V místech škrábání se objevuje svědění, srst slepuje, tvoří se chuchvalce. Vlasy získávají nepříjemný zápach. Někdy lymfatické uzliny trochu otečou, při stlačení způsobují bolest. pak mluvíme o vši. Nejčastěji se usazují na zadní straně hlavy a na spáncích. Vši jsou poměrně mobilní a je poměrně obtížné určit jejich přítomnost. Na místech kousnutí se objevují papuly, vezikuly, které svědí. V místech škrábání se objevuje svědění, srst slepuje, tvoří se chuchvalce. Vlasy získávají nepříjemný zápach. Někdy lymfatické uzliny trochu otečou, při stlačení způsobují bolest. pak mluvíme o vši. Nejčastěji se usazují na zadní straně hlavy a na spáncích. Vši jsou poměrně mobilní a je poměrně obtížné určit jejich přítomnost. Na místech kousnutí se objevují papuly, vezikuly, které svědí. V místech škrábání se objevuje svědění, srst slepuje, tvoří se chuchvalce. Vlasy získávají nepříjemný zápach. Někdy lymfatické uzliny trochu otečou, při stlačení způsobují bolest.
Jak vyhnat vši petrolejem
Petrolejový obklad
Nastříkejte si vlasy petrolejem a hlavu zabalte do ručníku. Vydržte alespoň 2 hodiny, poté petrolej smyjte a vlasy pročesávejte častým hřebenem. Předtím je třeba hřeben buď jednoduše ošetřit octem, nebo na základnu hřebíčku navléknout vatu namočenou v octě.
Komprese z petrolejového oleje
Navlhčete vlasy směsí petroleje a rostlinného oleje (1: 1), aplikujte obvaz s voskovým papírem po dobu 12-15 hodin. Po dvou procedurách si umyjte hlavu horkou vodou a mýdlem, rozčesejte si vlasy hřebenem navlhčeným stolním octem. Pro chlapce je lepší ostříhat si vlasy na pleš, otřít hlavu octem a poté umýt mýdlem a vodou. V případě opětovné infekce je třeba léčbu opakovat.
Dopis od čtenáře
* „Moje dcera měla při lékařské prohlídce vši. Musela je přivézt z letního tábora. Dokud nebyly vši odstraněny, nesměla chodit do školy. Byla velmi znepokojená, její přátelé se jí smáli, říkali jí „blecha“ a plakala. Šel jsem do lékárny, ale z nějakého důvodu nebylo co odstranit vši. Nechtěl jsem si stříhat copánky. Pak jsem si vzpomněl na starý lék: léčbu petrolejem. Tužku omotala kouskem vaty, namočila do petroleje a pramen po pramenu si rozmazala vlasy na hlavě. Pak si zabalila hlavu do polyethylenu a ručníku. Uspala mě. A ráno jsem jí umyl vlasy a začal je česat hřebenem s jemnými zuby. Aby se vši nerozházely po bytě, dávám si při česání pod vlasy bílý papír. Na papíře byly jasně vidět mrtvé vši a hnidy. Drolily se jakousi suchou prasklinou. Některé hnidy ulpěly na vlasech velmi pevně, jakoby přilepené, musely se z každého vlasu po jedné strhávat hřebíky. Postup je dlouhý a ne příliš příjemný, ale účinný. Další noc opět udělali obklad a ráno hnidy vyčesali.
O tři dny později šla dcera do školy, žádné vši se u ní nenašly. Přesto nesmíme zapomínat na tradiční medicínu, je v ní spousta užitečných receptů!
Trichomoniáza
Trichomoniáza nebo trichomoniáza je onemocnění urogenitálního systému. Dnes je tato nemoc velmi rozšířená. Může vyvstat otázka, kde se to vzalo. Z ničeho nic je skutečností, že donedávna byli Trichomonas - původci této nemoci - považováni za neškodné obyvatele ženského těla a žili tam na zcela zákonných právech. Co se stalo, proč se trichomonády z kategorie neškodných mikroorganismů přesunuly do kategorie patogenů jednoho z nejnepříjemnějších onemocnění? Možná se stali aktivnějšími a rozzlobenějšími, nebo možná oslabili lidskou imunitu. Ať je to jak chce, naším úkolem, když je tato nemoc odhalena, je s ní bojovat.
Existuje několik typů Trichomonas. Ale pouze jeden z nich způsobuje onemocnění u lidí - Trichomonas vaginalis. Mimo lidské tělo nejsou Trichomonas příliš stabilní. Původce trichomoniázy má však malou odolnost vůči vnějšímu prostředí (odumírá vlivem vysoké teploty, vysychání, změn osmotického tlaku). Ve vodě také rychle zemře Trichomonas vaginalis.
Nemoc se přenáší především pohlavním stykem. Existuje však také nesexuální infekce - prostřednictvím ložního prádla, toaletních předmětů sdílených s pacientem, k takové infekci však dochází velmi zřídka. Infekce dítěte během porodu od infikované matky je možná.
Pro výskyt trichomoniázy, kromě zavedení patogenu do těla, často záleží na faktorech, jako jsou doprovodná onemocnění, hormonální poruchy. Pro prevenci trichomoniázy je důležitý životní styl člověka: výživa, fyzická aktivita, denní režim, přítomnost špatných návyků a závislostí, hygiena, podmínky prostředí. Oslabené a struskové tělo vytváří příznivé podmínky pro rozvoj Trichomonas. V oslabeném těle může i mírná trichomonasová infekce způsobit vážné onemocnění.
Touto nemocí trpí většinou ženy, i když Trichomonas také žijí v mužském těle, ale u žen projevují svou agresivitu a u mužů téměř žádnou. Při vyšetřování prakticky zdravých žen se nachází 10 až 35% infikovaných Trichomonas, u mužů - od 2 do 16%. U mužů je však obtížnější je identifikovat, což znamená, že je obtížnější léčit nemoci způsobené Trichomonas.
U mužů může trichomoniáza způsobit zánět močové trubice, který se projevuje mírnou sekrecí hlenu, což nezpůsobuje žádné obavy. Muž tedy, i když zůstává prakticky zdravý, o nemoci ani netuší a někdy se stává zdrojem infekce. Sám se přitom neléčí, a to vede k rozšíření nemoci do nadvarlete a bývá příčinou neplodnosti. Stává se, že trichomoniáza se u mužů projevuje akutní uretritidou (hlavním příznakem je náhlé a nesnesitelné nutkání na močení). Identifikace parazita je možná pouze při jmenování speciálních studií: série kombinovaných provokací s denními výtěry. I v tomto případě však z 15–20 sklenic bude Trichomonas detekován pouze v 1–2, protože patogen se nachází v uzavřených ložiskách.
U žen je onemocnění výraznější. Nejčastěji je postižena vagína. Objevuje se hojný pěnivý purulentní výtok s nepříjemným zápachem. V pochvě a ve vulvě je pocit pálení a svědění. Ve vzácných případech, kdy je tělo oslabeno (například během menstruace), se zánět může rozšířit do oblasti dělohy a příloh.
Trichomoniáza je diagnostikována na základě stěrů a kultivačních testů. U mužů se provádí seškrabování a proplachování z močové trubice, u žen se analyzuje výtok z cervikálního kanálu, močové trubice a zadní části vaginálního fornixu. Kromě toho proveďte biochemickou studii krve a moči. Zde je důležité komplexní vyšetření různými metodami. Kromě toho by se vyšetření mělo opakovat. Jde o to, že jak bylo zjištěno, počet Trichomonas neustále kolísá. Jedno vyšetření tedy nedává přesný výsledek.
Trichomoniáza, jako každá jiná infekční choroba, má určitý vývojový cyklus. Délka jeho průběhu během léčby antitrichomonami je v průměru 2-3 měsíce.
Někteří lékaři doporučují metodu pro léčbu trichomoniázy pomocí látek, které zlepšují metabolismus tkání a stimulují obranyschopnost těla, což také zlepšuje pronikání léků do lézí.
První léčebný cyklus začíná intramuskulární injekcí aloe každý druhý den 8-10krát, střídá se s intramuskulárním podáním gonovakcíny od 0,25 do 1,25 ml v množství 4-5 injekcí každý druhý den, přičemž dávka každé injekce je zvýšená o 0,25 ml. Současně jsou předepsány přípravky antitrichomonas - Trichopolum 1 tableta 3krát denně po jídle po dobu 10 dnů. Po prvním kurzu se provádí druhý, následuje třetí atd.
Naturopatická léčba trichomoniázy
Nejprve pročistí tělo, poté posílí imunitní systém a následně se léčí na Trichomonas.
Je známo, že vaginální Trichomonas umírají v prvních minutách nebo dokonce sekundách, když jsou vystaveny fytoncidům cibule, hořčice, křenu, jehličnanů, břízy, rybízu, spáleniny, citronu, brusinek. K jejich zničení přispěje použití šťávy, odvaru, nálevu nebo olejového přípravku z těchto rostlin ve formě vaginální irigace, tamponů. Použití redukované moči tímto způsobem také pomáhá léčit poševní parazity. Obvykle průběh léčby trvá týden, poté se udělá přestávka na 3-5 dní, léčba se opakuje až do úplného vyléčení. Ve stravě vyloučit sladké, tučné, maso, kvasnice.
Nejúčinnějším účinkem na Trichomonas je "troychatka", zejména vodka infuze ořechových přepážek. Ještě lépe působí nálev z mezistěn nebo slupky zeleného ořechu na petroleji. Musíte vzít 1 sklenici ořechových přepážek, rozemlít v mlýnku na kávu a nalít 1 sklenici vodky nebo čištěného petroleje. Trvejte na tmavém místě jeden den. 1. den užívejte 5 kapek nalačno, 2. - 10 kapek, 3. - 20 kapek a tak dále po dobu jednoho měsíce.
Rány
Rány - mechanické poškození tkání s porušením celistvosti kůže nebo sliznice. U hlubokých ran jsou postiženy i další tkáně. Rány se mohou stát vstupní branou pro patogeny infekčních chorob. Hluboké rány zanechávají na kůži jizvy.
Petrolej hojí rány a vytahuje třísky
Mast
Pokud se rány dlouho nehojí, hnisají, můžete použít následující mast. Vezměte 2 žloutky, kousek včelího vosku o velikosti fazole, 1 lžičku petroleje a 4 lžíce rostlinného oleje. Vařte olej, vložte do něj vosk a vařte další minutu. Směs ochlaďte do teplého stavu, zalijte petrolejem a vložte žloutky (pouze syrové, čerstvé). Vše dobře promíchejte. Namažte nehojící se švy a rány touto mastí.
Petrolej dokáže vytáhnout třísku. Je nutné dobře promazat povrch kůže třískou s petrolejem a toto místo uzavřít lepicí páskou. Sami si nevšimnete, jak tříska mizí.
Dopis od čtenáře
* „V létě jsem si popálil nohu, ukázalo se, že popálenina je hluboká. Nejdřív jsem to ničím neléčil, myslel jsem, že se to zahojí samo, ale popálenina se časem ještě zvětšila, bolelo to, zarudnutí se zvětšilo, začala jsem to mazat močí, ale prý to bylo pozdě, protože to nepomohlo. Pak jsem začal mazat petrolejem a svazovat obvazem. Rána se rychle zahojila. A všichni mě děsili, že to bude hnisat!
mozoly
Kukuřice je zánět kůže. V zásadě by tam neměly být kuří oka – pokud si pro sebe vyberete správnou obuv a nebudete neustále chodit naboso po tvrdém povrchu. Ale – stává se! V místě, kde boty odřely nohu, se kůže zanítí. Na toto místo se řítí přírodní protizánětlivá látka, lymfa. Vyplní prostor pod zanícenou kůží. Tohle je kukuřice. Postupem času, pokud se nic nedělá, kůže postupně odumírá a na tomto místě se tvoří nové, mladé buňky. Ale dokud se tak nestane, chůze bolí a je lepší se zbavit mozolu.
Pokud se tření vyskytuje neustále, mohou se objevit "chronické" mozoly. Takové kuří oka se obvykle objevují na prstech, na kosti palce, na podrážce, na patě. To je důsledkem dlouhodobého neustálého tření kůže o povrch boty nebo jejího mačkání. Jde o normální reakci: aby tělo neplýtvalo energií na tvorbu puchýřů, rozhodlo se, že by bylo nejlepší chránit pokožku dalšími vrstvami. Kůže zhoustne, keratinizuje. Kukuřice se zvětšuje. A když se příliš zvětší, začne způsobovat nepříjemnosti.
Nejprve musíte odstranit příčinu vzniku chronických kuří oka. Například změnit boty. Nebo do bot vložte měkké vložky tlumící nárazy. Nebo alespoň nalepte dovnitř botičky kus materiálu s tlumicími vlastnostmi. Nyní nohu dobře napařte. Pomocí pemzy se pokuste kukuřici očistit. Tento postup opakujte každý druhý den a nakonec kukuřice zmizí.
Oblasti keratinizované (hrubé, nažloutlé) kůže se objevují na chodidlech v místech, kde je podrážka vystavena největšímu tlaku. To by nemělo být, takže tento jev musíte brát velmi vážně. Zrohovatělá kůže může naznačovat deformaci nebo dokonce posunutí kostí nohy. Pokud se takové oblasti objevily na patě, s největší pravděpodobností to bylo způsobeno deformací patního hrbolu a nesprávným umístěním nohy při chůzi.
Tradiční medicína nashromáždila mnoho zkušeností s léčbou kuří oka. Jedním z prostředků je petrolej.
Každý večer položte nohy na 10 minut do petroleje. Poté je zalijte studenou vodou, osušte a oblečte si čisté ponožky.
Mastná seborea nebo lupy
Většina lidí trpí lupy nebo přesněji seboreou. Bílé šupiny padají z hlavy jako sníh v zimě a zanechávají ošklivé stopy na oblečení. Četné parfémové firmy nabízejí různé šampony, balzámy, oplachy, aby zastavily „sněžení“, ale v podstatě všechny tyto produkty jsou pouze dočasné. A na seboreu je potřeba působit komplexně, jelikož se jedná o onemocnění celého organismu projevující se poruchou funkce mazových žláz. Výskyt seborey se často shoduje s nástupem puberty, ve stáří mizí se zánikem funkce pohlavních žláz. To dává důvod spojovat vývoj onemocnění s poruchami endokrinního systému. Seborea je sama o sobě nepříjemné, ale relativně neškodné onemocnění. S tímto onemocněním se však kůže stává náchylnou k houbové nebo bakteriální infekci.
Existuje suchá a mastná seborea. Nebudeme mluvit o suché seboree, je méně častá než mastná. Nejvíce ostře mastná seborea se objevuje na obličeji, pokožce hlavy, hrudníku, zádech, genitáliích. Nejprve se seborea vyskytuje na obličeji, poté postihuje pokožku hlavy a těla. Zároveň se rozšiřují póry. Vlasy na hlavě se lesknou jako naolejované, jednotlivé pramínky vlasů se často slepují. Mastné zrohovatělé šupiny částečně zůstávají na vlasech a částečně se odlupují ve formě lupů.
Léčba mastné seborey
Seboreu je možné léčit pouze komplexně. Jídlo by mělo být bohaté na vitamíny (zejména A a B), vyhýbat se tučným a kořeněným jídlům a nekonzumovat konzervy. Do hlavy je nutné vtírat směs cibulové šťávy, petroleje a vodky v poměru 1: 1: 2. Tato kompozice se musí vtírat do pokožky.
Očista od polních parazitů
U léčení a schopnosti akumulovat energii je jeden nejdůležitější aspekt: člověk potřebuje normalizovat spojení polní formy života (vědomí) s fyzickým tělem. A k tomu musíte nejprve vyčistit polní uniformu.
Všichni lidé zpravidla do stáří nastřádají spoustu prožitých stresů, výčitek, strachů a dalších zkušeností, které zhoršují ovládání fyzického těla. Člověk není tak koordinovaný, špatně chodí, hůře fungují svaly, orgány, funkce. Jakákoli psychologická svorka, zejména strach, hněv, je prudkým nárůstem energie vnitropolní formy života. Vzniká „skořápka“, jejíž energie může mnohonásobně převyšovat energii pole formy lidského života. Můžeme říci, že takové „skořápky“ jsou energetickými parazity. Aktivně zasahují do běžného života člověka. Měli byste se jich zbavit.
Aby bylo možné zničit „skořápku“, je nutné zvýšit energii formy života v poli na úroveň energie „skořápky“ (toto je jedna z hlavních metod). Když energie těla dosáhne energetické úrovně „skořápky“, tato je zničena. Uvolňují se mocné energie, jejich složky, tělem probíhají křeče, které se oblévají horkem, chladem atd. Emocionální složka „skořápky“ je nově prožívána. Člověk jakoby spadá do věku, kdy dostal tuto psychologickou svorku, a znovu ji prožívá. Člověk osvobozený od „skořápky“ se cítí úplně jinak, stává se výkonnějším atp.
Jaké jsou důvody zavlečení polních parazitů do lidského těla?
• Negativní vlastnosti charakteru: sklon k ponižování slabých, hrubost, hněv, arogance, nenávist.
• Sexuální perverze, chtíč.
• Sobecká touha vyniknout mimo rámeček. V kombinaci s přecitlivělostí to může vést k dalším negativním emocím a náladám: úzkosti, strachu, beznaději a závisti.
• Cvičte magii.
• Žízeň po nadřazenosti může člověka dohnat k unáhlenému činu. Člověk se sám vydává polním parazitům výměnou za pochybné dokonalosti.
Všechny tyto negativní myšlenkové formy vedou k vytvoření negativního energetického pole v polní životní formě, na které se navážou polní parazité. Kdo za to může? Polní parazit? Ne, vlastní charakter člověka. Musíte tedy zapracovat na vylepšení své postavy, aby se vám to nestalo.
Příznaky naznačující zavádění entit
• Člověk je nemocný, taje před očima, nepomáhají mu žádné léky.
• Dostavuje se pocit silné slabosti (jedná se o stažení vitální energie).
• Často trpí bolestmi hlavy.
• Objevuje se nevolnost až zvracení.
• V krku, v žaludku je knedlík.
• Někdy je možná ztráta vědomí.
• Objevuje se rozpaky, agresivita.
Často lékaři nemohou najít příčinu onemocnění. S vyhnáním entit, neboli „démonů“, mnoho nemocí samo zmizí nebo se začne léčit. Zvláštností je, že negativní energii lze aplikovat na cokoli, dokonce i na ikony. Aby vaše energie někam proudila, musíte ze své strany vytvořit pozornost k tomuto tématu. Aktem modlitby je pozornost, zaměření na obraz, skrze který může být absorbována energie.
Způsob provádění očisty polní formy lidského života
1. Nastavte se tak, že budete obdivovat vše, co cítíte.
2. Všechny vjemy budete vnímat jako krásné, vnitřně je oslavující.
3. Zapněte hudbu a zaujměte uvolněnou pohodlnou polohu, nejlépe vleže.
4. Začněte provádět oběhové dýchání, snadné, jednoduché a samoregulační. Neměli byste mít účinek „napumpování“ plic - v důsledku několika rychlých nádechů naplníte plíce až na hranici a není kam dále vdechovat a provedete nucený dlouhý výdech. Výdech je spontánní a uvolněný, včas pro rychlý, aktivní nádech.
5. Všechno, co se objeví ve vaší mysli (strachy, zkušenosti atd.), co cítíte a cítíte ve fyzickém těle (silná lokalizovaná bolest, jako by byl vražen kůl), je pro vás blažeností. Koupete se v bezbřehém oceánu rozmanité blaženosti, cítíte a prožíváte ji do velkých detailů.
6. Vše, co děláte (dobrovolné pohyby, křik atd.), vede k očištění vaší bytosti od špíny.
7. Očistné sezení ukončete až poté, co se aktivuje dostatek psychických svorek, vystoupí na povrch a odstraní se. Díky tomu se budete cítit skvěle, vnitřně svobodnější a lehčí.
Praktické rady. Chcete-li se naučit techniku čištění forem života v terénu bez jakýchkoli potíží, začněte ji cvičit po dobu 5 minut. Poté postupně přidávejte až 30 minut. A teprve poté, co budete mít pocit, že se vám daří, věnujte více času plnění podmínek odstavce 7.
Vzhledem k tomu, že každý člověk má neuvěřitelně velké množství „skořápek“ a dalších mentálních svorek a potlačení („strusková kapacita“ formy života v poli je obrovská, je mnohosetkrát nebo dokonce tisíckrát větší než kapacita fyzického těla, ale i to má limit), proces očisty polní formy života se protáhne na několik let (pokud pravidelně cvičíte očistné sezení, obden 1-2 hodiny, stačí rok nebo i méně ). Ale blahodárný účinek výše uvedených mechanismů léčení na fyzické tělo působí mnohem rychleji. Sami uvidíte, že každá správně provedená očista vás činí zdravějšími a váš život lepší.
Vzhledem k tomu, že psychologické a fyziologické aspekty života nemohou existovat jedna bez druhé, je nutné provést celkovou očistu těla, ve které hraje důležitou roli očista petrolejem. Mělo by se užívat 1 čajovou lžičku nebo 1 polévkovou lžíci na prázdný žaludek.
Dopis od čtenáře
* „Provedl jsem 2týdenní petrolejovou očistu. Petrolej způsoboval bolest na hrudi. Před mnoha lety mi náš učitel psychiky diagnostikoval a řekl, že mám uzliny v mléčných žlázách. Zřejmě je dostal petrolej. Dokonce i petrolej způsobil zpoždění menstruace na několik dní, zpoždění moči. Všechno to rychle uteklo."
Odpovědět. Když se to stane, není to z fyziologického hlediska normální. Petrolej vše pohání a urychluje. Jde tedy o terénní patologii. Právě ona se chová tak „divně“. Zároveň to znamená, že nemá ráda petrolej. Je nutné léčit petrolejem 4-6 týdnů s přestávkou 2-3 týdny.
Jelikož to píše psychická žena, dá se předpokládat, že má problémy s ošetřováním pacientů - přechází na ni negativní energie.
Poznámky
1
Petrolej vynalezli v roce 1823 bratři Dubininové, kteří organizovali destilaci ropy v ropné rafinérii ve městě Mozdok.
(zadní)
Obsah
- Petrolej je dlouholetým přítelem člověka
- Jak čistit petrolej
- Léčivé vlastnosti petroleje
- Tinktura z vlašských ořechů na petroleji nebo "Todikamp"
- Jaké jsou výhody vlašských ořechů
- Způsob získání tinktury z vlašských ořechů na petroleji
- Aplikační metody
- Příklady úspěšné léčby Todikampem
- Možné náhrady a vylepšení Todikampu
- Nemoci léčené petrolejem
- Rakovina
- Angina
- Rýma, sinusitida
- Polypy v nosohltanu
- Bronchitida
- Opar
- Zotavení po infarktu myokardu
- Revmatismus
- Patní ostruha
- Radikulitida, bolesti zad
- Peptický vřed žaludku a dvanáctníku
- Dysbakterióza
- Červi
- Vši
- Trichomoniáza
- Rány
- mozoly
- Mastná seborea nebo lupy
- Očista od polních parazitů. .