Nejůčinnější léčba demodikózy
Léčba demodikózy (strojový překlad)
To je zatím nejnovější a nejůspěšnější japonská studie. Medikamenty nejlépe seženete u veterináře (např. equiverm pro koně + nějaký entizol) nebo na černém trhu na internetu.
Existuje několik možností léčby z demodikózy k dispozici, včetně orální a místní léčiva, ale žádný z nich má 100% účinnost ( 81 ). Akaricidy byla použita (tj ivermectin), stejně jako antibakteriální antibiotika (např tetracyklin), podporuje hypotézu o příspěvku endosymbiotic bakterií v indukci demodikózy ( 81 , 82 ). Metronidazol (Entizol) a ivermectin jsou antiparazitik, které podávány ústně vykazují relativně vysokou účinnost - 71,6% pacientů prokázala kompletní remise v případě růžovky a blefaritida ( 82 ). U těch, kteří byli léčeni samotným ivermectin, 45% pacientů bylo mnohem tuhnoucí ( 82). Topické léky mohou být použity jako doplněk k orální drugs- aktuální ivermectinu displeje antimikrobiální, proti parazitům, antibakteriální a protizánětlivé účinky ( 83 ). Použití oleje tea tree masti také snížit počet D. folliculorum na oční víčka ( 84 ), a mohou být použity jako další možnost léčby. Hlavním problémem je běžné opakování demodikózy. Kombinovaná terapie může být účinnější než monoterapie, ale s cílem nalézt nejlepší způsob, jak léčit demodikóza, musí být stanovena in vitro kultivace lidských roztočů.
Ivermectin . entizol
Vyhodnotit účinnost ivermektinu a kombinované léčby ivermektin-metronidazolem při léčbě očních a kožních lézí Demodex folliculorum.
METODY:
Celkem bylo přijato sto dvacet pacientů s kožními lézemi a přední blefaritidou, jejichž infestace byla rezistentní na léčbu a kteří měli počet Demodex> 5 roztočů / cm2 pro kožní léze nebo ≥ 3 roztoči v kořene každé řasy. Léčebnými režimy byly kombinovaná terapie ivermektinem a ivermektinem-metronidazolem. Do každé léčebné schématu jsme zahrnuli 15 pacientů ze všech čtyř skupin. Demodex byl detekován standardizovanou biopsií povrchu kůže pro kožní léze. Tři řasy z každého postiženého dolního víčka byly epilovány a vyšetřovány. Studenti byli sledováni jednou týdně na čtyři návštěvy.
VÝSLEDEK:
Mezi jednotlivými podskupinami, které užívaly ivermektin a kombinovanou léčbu, došlo v průběhu všech následných návštěv k rozdílu. Při poslední návštěvě v podskupině kombinované léčby ivermektin-entizol neukázalo 1,7% pacientů žádné klinické zlepšení, 26,7% vykazovalo značné klinické zlepšení a 71,6% ukázalo úplnou remisi. U pacientů s režimem pouze ivermektinu mělo 27 pacientů počet roztočů> 5 roztočů / cm², 21,7% nevykazovalo žádné klinické zlepšení, 33,3% vykazovalo zřetelné zlepšení a 45% vykazovalo úplnou remisi.
ZÁVĚRY:
Kombinovaná léčba byla vynikající snížením počtu D. folliculorum ve všech skupinách a snížením počtů roztočů na normální úroveň u rosacey a přední blefaritidy. Na druhé straně byly tyto dva režimy srovnatelné při snižování počtů roztočů na normální úroveň v lézích akné a peri-orální dermatitidy.
Copyright © 2012 Mezinárodní společnost pro infekční onemocnění. Vydáno Elsevier Ltd. Všechna práva vyhrazena.
Nově se objevující léčba: Místní ivermektin pro papulopustulární rosacea.
Abokwidir M1, Fleischer AB.
Informace o autorovi
Abstraktní
Ivermektin vykazuje širokospektrální antiparazitickou aktivitu. Zabíjí roztoče Demodex, které se nacházejí v pilosebaceních jednotkách pacientů s papulopustulární rosaceou. Ivermektin má také protizánětlivé účinky, snižuje buněčnou a humorální imunitní odpověď. Zdá se, že zánětlivé mechanismy hrají dominantní roli ve vývoji růstových zánětlivých lézí. Kromě toho existují důkazy o tom, že vykazuje antimikrobiální účinnost proti Myobacterium tuberculosis a Chlamydia trachomatis. Nedávné klinické studie ivermectinu na růžovce ukazují, že je lepší než vehikulum při snižování počtů zánětlivých lézí a jeho snášenlivost byla vynikající. Ivermectin vykazuje antimikrobiální, antiparazitické, antibakteriální a protizánětlivé účinky.
Tea tree oil
Léčba očního svrbení spojeného s oční demodikózou pomocí 5% čajové olejové masti.
Gao YY1, Xu DL, Huang lJ, Wang R, Tseng SC.
Informace o autorovi
Abstraktní
ÚČEL:
Chcete-li zjistit, zda se oční svrbení spojené s oční demodikózou může léčit masážím pokožky s 5% čisticí olejovou maskou (TTOO).
METODY:
Dvacet čtyři pacientů s očním svrbením a očním Demodexem bylo ošetřeno masážním systémem oční masti s chlortetracyklin hydrochloridem po dobu 4 týdnů a poté byla léčba převedena na TTOO po dobu dalších 4 týdnů. Byly vyšetřovány každé 2 týdny a jejich svědění bylo klasifikováno jako 0 (žádné), 1 (mírné), 2 (střední) nebo 3 (těžké). Byly srovnávány změny sraženinových skóre a počtu Demodexů.
VÝSLEDEK:
Před léčbou všech 24 pacientů zaznamenalo svědění, které bylo klasifikováno jako 1 (n = 3), 2 (n = 15) a 3 (n = 6) po dobu 2 týdnů až 2 roky, a to navzdory předchozím topickým antibiotikům, protizánětlivým lékům antialergické léky. Hodnoty počtu demodexů na 8 epilovaných řas byly u všech pacientů 5,5 ± 1,6 pro všechny pacienty, avšak 4,6 ± 1,5, 4,8 ± 1,9 a 7,1 ± 2,1 u pacientů s průjemností stupně 1, stupeň 2 a stupeň 3 (P <0,05 mezi stupněm 2 a stupněm 3). Po 4 týdnech léčby oční masti hydrochloridu chlortetracyklínu byly pozorovány malé změny týkající se svědění a počtů demodexů u všech pacientů (P> 0,05). Naopak, po 5% léčbě TTOO, bylo 16 pacientů zcela bez svědění a zbývajících 8 pacientů mělo různé míry reliéfu (P <0,01). Počet demodexů se snížil na 0,7 ± 0,8 pro celkový počet (P <0,01).
ZÁVĚRY:
Existuje silná korelace mezi svědivým světlem a napadením Demodexem a mezi symptomatickým rozlišením a snížením počtu Demodexů při denní masáži pokožky s 5% TTOO.
Trvalé Ektoparaziti člověka; Nedávné pokroky na biologii a klinický význam Demodex Roztoči: Narativní Review článek
Dorothy Litwin , 1 WenChieh CHEN , 2, 3 Ewa WILD , 1 a Joanna Korycińska 1
Informace Autor ► článek poznámky ► Copyright Informace o licenci a ► Podmínky
Abstraktní
Pozadí:
Demodex je rod roztočů žijících převážně v savčích pilosebakózních jednotek. Jsou obvykle detekovány na kůži obličeje, s rostoucí počet zánětlivých lézí. Příčinná souvislost mezi Demodex roztoče a zánětlivých onemocnění, jako je rosacea, blefaritida, okolí úst a seboroické dermatitidy nebo chalazion, je kontroverzní diskutována. Klinická pozorování naznačují primární formu lidského Demodex infekce. Cílem tohoto přezkumu bylo upozornit na biologické aspekty Demodex napadení a poukázat směry pro budoucí výzkum.
Metody:
Provedli jsme rozsáhlé hodnocení na základě elektronických databázových zdrojů, jako MEDLINE, PubMed a Scopus s ohledem na charakteristiky Demodex druhů, vyšetřovací metody a celosvětové epidemiologii, molekulární studie a její roli v komplexu lidského ekosystému.
Výsledek:
Demodex roztoči jsou organismy s světového významu, jak jednají s uvedením několika dermatóz, a to za určitých podmínek. Nicméně, korelace mezi Demodex by měla být považována a jinými škůdci nebo mikroorganismy zabírat jednoho hostitele, jakož i interakcí mezi těmito pavoukovci a jeho symbiotických bakterií. Existuje několik metod zkoumání lidských roztočů v závislosti na účelu studie. Nicméně, je třeba potřeba věnovat pozornost jako polymorfismus Demodex byla hlášena druhů.
Závěr:
Celkově lze říci, současný přezkum se zaměří na různé aspekty Demodex biologie a význam těchto pavouků roztočů ve zdraví člověka je.
Klíčová slova: Demodex folliculorum , Demodex brevis , demodikóza, Ektoparazité
Úvod
Existují tři hlavní skupiny parazitů, které mohou způsobit onemocnění u člověka: prvoků, helmintů a ektoparazitům. Parazitní roztoči lidí zahrnují svilušky (tj Trombicula autumnalis ) , lidské svrabu ( Sarcoptes scabiei var. Hominis ) a Demodex roztočů. Mezi nimi pouze Demodex roztoči jsou stálými ektoparazitů lidí a jiných savčích pilosebaceózní jednotky. Celkem 140 druhů a poddruhů byly identifikovány celosvětově v 11 řádů savců včetně člověka ( 1 ). Lidský Demodex byly nalezeny v téměř všech věkových skupin a ras ( 2 - 4 ).
Existují dva druhy parazitují lidi: D. folliculorum, a D. brevis . První obvykle žije ve folikulární infundibulum, zatímco D. brevis se nachází v mazových a Meibomových žláz ( 5 ). Oni nakazit především kůži obličeje a vlasové pokožky, i když oba druhy byly původně nalezen ve zvukovodu ( 6 ). D. folliculorum často zabírá folikulů řas ( 7 - 9 ). Identifikace D. folliculorum ve vypouštěné vsuvky ( 10 ) nebo ve vzorcích biopsie z névy ( 11 ) a rakoviny kůže ( 12 ) byla označena.
Každý člověk nese kolonii 1000 do 2000 Demodex roztoče ( 13 ). Ačkoli Demodex roztoči jsou považovány za vysoce hostitelské druhově specifické křížové infekce mezi lidmi a zvířaty byly zdokumentovány ( 14 , 15 ). Nicméně, spolehlivost těchto vzácných kazuistik zbývá ověřit, a to zejména z důvodu polymorfismu hlášené v D. canis a D. folliculorum ( 16 , 17 ). Mnohé studie prokázaly vyšší hustotu parazitů u nemocných zánětlivé pleti než u normální kůže, ale ať už je příčinou nebo důsledkem zánětu zůstává nejasný ( 18 - 20). Ve srovnání s dobře známými kůže mikroorganismů obývajících lidský mikrobiomem, jako jsou Propionibacterium acnes, Staphylococcus epidermidis a Malassezia , Demodex roztoče mají mnohem vyšší hierarchie na časové ose evoluce života.
Proto je velmi důležité vědět lépe biologii Demodex roztočů, aby pochopili složité vztahy mezi těmito roztoči a lidí a ze všeho nejvíce, v případě potřeby aplikovat správné léčby.
Metody
Provedli jsme hodnocení na základě databázových zdrojů, jako MEDLINE, PubMed a Scopus. Klíč slouží k vyhledávání všechny cenné informace byly: Demodex , Demodicidae, lidská roztočů a jeho kombinace se všemi slovy, pokud jde o biologické charakteristiky druhů a interakcí mezi jedním hostitelského organismu, epidemiologii a metody vyšetření nebo molekulárních studií. Pátrání zahrnuty články publikované až do roku 2015. Žádná omezení byla umístěna na designu studie nebo jazyka zveřejnění.
Výsledek
Klasifikace, morfologie a životní cyklus
Roztoči jsou malé členovce, které patří do podtřídy Acari. Žijí v obrovském počtu stanovišť; často tráví celý svůj život jako paraziti. Demodex roztoče patří k nadřád Acariformes, objednat Trombidiformes, podřád Prostigmata, nadčeleď Cheyletoidea, rodinné Demodicidae a rod Demodex ( 1 ). U lidí, parazitují dva druhy: D. folliculorum a D. brevis . V poslední době bylo zjištěno, že rozlišování mezi fenotypové bývalý ( 16). Roztoči čeledi Demodicidae jsou malé organismy (obvykle 0, 2-0, 4 mm). Většina z nich má červovitý protažení těla, která se skládá ze tří hlavních částí: gnathosoma, podosoma a opisthosoma. Čtyři páry nohou jsou rozmístěny podél podosoma, každý s dvojicí čelistí ( 21 ). K mouthparts zahrnují kulatý ústní otvor s hypostomu vřetena a sondy, jako chelicerae ( 21 ), jak se živí na obsahu mazu a epitelových buněk. Omezení těchto roztočů do rozměrů vlasové folikuly mají za následek snížení orgánových systémů. Nemají tracheální systém a jejich trávicí systém je velmi upravený, který se skládá z: chelicerae a jen špatně vytvořené trpaslíci lumen bez hindgut a řitního otvoru ( 22). Ten pomáhá předcházet spuštění imunitní odpovědi od hostitele, ale tam jsou problémy s nakládání s vylučováním, které následně vede k časově omezené životnosti.
Demodex tráví celý svůj životní cyklus (14-18 d) na hostitelském počítači ( 8 ). Rozmnožování je sexuální, zahrnující dospělých samců páření s dospělými ženami. Nymfy pravděpodobně ignorovat, protože nejsou sexuálně vyzrálé. Mužský pohlavní otvor je umístěn hřbetní, mezi druhou dvojicí ramen, zatímco pochva rozprostírá ventrálně na úrovni čtvrté dvojice ramen ( 23 ). Dospělí kopulovat na otevření vlasového folikulu ( 8 ). K dispozici nejsou žádné údaje o chování párování, ale lze předpokládat, že jde podobně jako jiné roztočů: mužské a ženské tváří v opačných směrech, penis je vložen do vnitřního otvoru a spermie se přenesou do samicí ( 24). Páření může trvat až 48 hodin na domácí prach, během této doby se žena je mobilní ( 24 ). Vejce Demodex roztoče jsou leží uvnitř vlasových folikulů a mazových žláz. Následující etapy jsou larva, protonymph, deutonymph a dospělých ( 25 ).
Demodex modelu kultura
Jediným způsobem, jak získat Demodex roztoče se sbírají z lidských bytostí, tedy vytvoření kultury modelu by se výrazně zvýší možnosti výzkumu. Jejich údržba in vitro ještě nebyla dosažena, protože jejich snadnosti umírání. Nicméně, účinek teploty a média na životaschopnosti in vitro Demodex roztočů byl studován ( 26 ). Aktivita roztočů souvisí s fotoperiody a teploty ( 27 ). Demodex roztoči jsou photonegative ( 27 ). Optimální teplota in vitro pro oba: D. folliculorum a D. brevisje asi 16 až 22 ° C, zatímco v 36 až 37 ° C (tak na teplotu lidského těla) žili nejkratší ( 28 ). Přežití obou druhů byla nejdelší v lidském séru a 1640 roztok / seroculture ( 28 ).
Při vývoji ex vivo kulturní model Demodex umělé kůže roztoči mohou být užitečné. Model lidské kožní tkáně Dosud nebyly vyvinuty, ale přítomnost vlasových folikulů a cév jsou klíčové pro kultivaci lidských roztočů. Předběžné studie německých vědců na kombinované kůže jsou slibné ( 29 ).
molekulární studie
Přítomnost tvrdých chitinovou exoskeletu činí Demodex roztoči obtížné studovat na molekulární úrovni. Proto hledají jejich genotyp teprve začala nedávno ( 17 , 30 ). První dílčí DNA sekvence D. canis chitin synthasy (CHS), byl předložen Gen-Bank (č AB080667 ). Genové fragmenty CHS z D. canis a D. brevis byly klonovány a sekvenovány s výsledky ukazují podobnost na úrovni 99,1% -99,4% mezi těmito dvěma druhy ( 31 ). Ve stejném roce, genomová extrakce DNA z jednotlivých Demodex roztočů byla provedena úspěšně ( 1 ).
Genetický vztah mezi D. folliculorum a D. canis je blíže než mezi D. folliculorum a D. brevis ( 32 ). Predikce sekundární struktury pro úplné rDNA sekvence D. folliculorum byla zaměřena ( 33 ). Ve snaze identifikovat inter- a intraspecies variace, cytochrom oxidázy I ( COX1 ) oblast genu je užitečným nástrojem k diskriminaci mezi populacemi, jako jsou ty z D. folliculorum ( 17 ). Variace intraspecies bázi COX1 a mitochondriální 16S rDNA (16S mtDNA) byla hodnocena ( 1 ,34 ). Nebyly zjištěny žádné geografické rozdíly existující mezi Demodex izoláty ze Španělska a Číny. Avšak rozdíly v COX1 byly pozorovány genu mezi populacemi D. folliculorum z pleti obličeje a očních víček, způsobené změnami v lokálním prostředí ( 34 ).
COX1 gen kóduje protein, který je složkou dýchacího řetězce, která katalyzuje redukci kyslíku do vody. Že gen má rychlejší ceny evoluce než 16S mtDNA, proto je vhodnější pro fylogenetické analýzy blízce příbuzných druhů, poddruhů a různých geografických populací ( 34 ). Ačkoli 16S mtDNA nebyla vhodná pro intraspecies stanovení Demodex ( 1 ), se zdá, že je použitelný pro fylogenetické analýzy vztahů v nízkém taxonů ( 30 ). Podobně, 18S rDNA byla použita pro identifikaci interfamily v Cheyletoidea ( 1 ).
V poslední době, molekulární identifikace čtyř fenotypů lidských Demodex roztočů prokázána oceňují tělem D. folliculorum s prstovitých konci a D. brevis s prstem nebo kuželového zakončení ( 35 ). Molekulární data D. brevis s prstovitých konci, morfologicky klasifikována jako D. brevis , byl molekulárně identifikováno, že je D. folliculorum a to by mohlo být morfologické varianta D. folliculorum ( 35 ). Proto je polymorfismus mezi D. folliculorum , které mohou být spolupracovník s typem pleti počítačů, parazitní místě a zdrojem výživy (16 ). Podobné nálezy byly publikovány ve studii o Demodex u psů, kde D. canis , D. injai a D. cornei dříve považovány za tři odlišné druhy, z genetických dat na dálku a divergence jsou považovány za polymorfismus stejného druhu ( 17 ).
Z tohoto důvodu je třeba věnovat pozornost na Demodex druhů s uvedením.
Vyšetřovací metody
Neexistují žádné standardní metody vyšetřování lidských Demodex roztoče. Pro sběr roztočů pro další výzkum, metoda lepicí páskou (CTP), ( 36 ), způsob (mačkání 5 mohou být použity), nebo kožní stěry. CTP se zdá být účinnější s pozitivním rychlostí až 91%, vzhledem k tomu, stlačení dává 34% pozitivní kontroly ( 37 ). Standardizovaná kůže Povrchová biopsie (SSSB) je nejčastěji používanou metodou pro srovnání hustoty roztočů mezi pacienty s dermatóz a zdravých kontrol ( 38 - 40). Způsob spočívá v umístění kapku kyanakrylové lepidla na mikroskopickém sklíčku, nanášení lepidla, opěrnou plochu saní na kůži, a šetrnému odstranění ji poté, co byla ponechána vyschnout (asi 1 min). Zpočátku, standardní plocha 1 cm 2 je nakreslena na saních ( 41 ). SSSB je neinvazivní metoda odběru vzorků, kterou je možné shromáždit povrchní část rohové vrstvy a obsah pilosebaceózní folikulu ( 41 ). V porovnání s přímým mikroskopické vyšetření čerstvého sekretů z mazových žláz, SSSB a má vyšší citlivost pro měření hustoty Demodex roztočů ( 42 ). Více než pět roztoči na cm 2, se předpokládá, že pozitivní diagnózu demodikózy (38 , 42 ). Platnost tohoto optimálního prahu je poněkud umělé a slabě založené na důkazech ( 4 ). Kůže biopsií pro detekci lidských roztočů se používá méně často, protože jeho invazivní charakter. Pro studium zapojení očních víček, pár řasy z každého oka se epilaci a umístěny na snímku v kapalině Hoyer je pro mikroskopické vyšetření ( 2 , 3 ). Dermatoskopie, odrazivost konfokální mikroskopie (RCM) a konfokální laserovou skenovací mikroskopie (CLSM) byly v poslední době prokázáno, že měření Demodex hustoty roztočů ( 43 - 45). Jsou neinvazivní zobrazovací metody s výhodou vizualizace in vivo konstrukcí s nízkým (dermatoskopie) nebo s vysokým rozlišením (RCM a CLSM). Umožňují detekci a kvantifikaci Demodex roztoče na folikulu nebo za hodnocené oblasti ( 44 ). Biologická zkoumání těchto roztočů nemůže být provedeno tak, jak jsou vidět pouze částečně, i když pro diagnostické přístupy, které se zdají být účinné metody, ale ty drahé.
Epidemiologie
Lidské roztoči jsou všudypřítomné a přítomné ve všech závodech ( 2 , 37 ). Obecně platí, že většina lidí jsou napadeny D. folliculorum ale D. brevis se často nachází ve stejném hostiteli ( 46 - 48 ). Rozdíl mezi počtem dvou druhů roztočů byl prohlášen za nejvíce víček vlasových folikulů, D. brevis zaznamenán zřídka ( 2 , 3 ). Celková míra napadení v různých studijních skupinách v rozsahu obvykle 17 až 72% u zdravých lidí, dosahující až 100% u lidí nad 96 yr staré ( 49 ). Zprávy o méně než 100% prevalencí jsou pravděpodobně v důsledku používaných metod odběru vzorků ( 13 ).
Stáří
Výskyt napadení se zvyšuje s věkem ( 2 , 3 , 50 ). Vysoká intenzita infekce Demodex spp. na úrovni 44% se -86% uvedeno v věkových skupinách: 17-25, 26-34 a nad 35 yr ( 3 ). Demodex sp. nastane mezi: 13% lidí ve věku od 3 do 15 yr; 34% lidí ve věku od 19 do 25 yr; 69% lidí ve věku od 31 do 50 yr; 87% lidí ve věku od 51 do 70 yr a 95% lidí ve věku od 71 do 96 yr ( 51 ). Pouze 11% zdravých dětí méně než 10 yr staré jsou infikovány ( 2 ), ačkoli tam jsou některé zprávy o četných D. folliculorumbyly zjištěny u imunokompetentních dětí ve věku od 10 měsíců do 5 yr ( 52 ). V Brazílii, prevalence byla vysoká ve všech věkových skupinách ( 46 ). Které mohou být vzhledem k vlhkému-subtropické klima, ale je těžké potvrdit tento předpoklad jako mnoho dalších faktorů ovlivňuje výskyt lidských roztočů.
Pohlaví a typ kůže
Vliv pohlaví na prevalence roztočů rodu Demodex je kontroverzní diskutováno, se převážně muži ( 47 - 49 ), samice převaha ( 40 , 50 ) na žádný rozdíl ( 2 , 37 ). Žádný rozdíl se ukázal v hustotě mezi roztoče těhotné ženy a netěhotných kontrol odpovídajícího věku ( 53 ). V čínské populace, lidé s mastnou nebo smíšenou pleť vykazovaly vyšší prevalenci napadení, než ty, které se suchou nebo neutrální kůže ( 37 , 50 ), kde osoby s mastnou cutis se zvýšené množství D. folliculorum na povrchu kůže, než ty, které se suchým cutis (54 ).
imunitní status
Studie ukazují zvýšení počtu D. folliculorum u imunokompromitovaných pacientů: s konečným stádiem chronického selhání ledvin, diabetes, Behcetova nemoc, urologické rakoviny a víčka bazální buněčný karcinom ( 55 - 59 ). Mezi epidermálních nádorů na tváři, což je nejvyšší míra zamoření z D. folliculorum bylo v případě nosní epidermální nádoru ve srovnání s jinými místech ( 60 ). Děti podvýživa uvedeno mnohem vyšší prevalenci roztočů (25%) než kontrolní skupiny (1,6%) ( 61 ). Nicméně, výskyt lidských roztočů u pacientů s chronickým nedostatkem ledvin a revmatoidní artritidy byla podobná ve srovnání s kontrolní skupinou ( 62 , 63). Tam byla pozitivní korelace mezi lidskou demodikózy a některých haplotypů HLA (lidské leukocyty antigen) třídy I, které zahrnují v imunitních reakcích. HLA A2 odhalilo marker rezistence k rozvoji demodikózy ( 64 ). Zbývá určí, jaké buněčné imunity může podpořit roztočů proliferaci.
Kožní choroby
Patogenní role lidských Demodex roztoče v některých zánětlivých onemocnění kůže projednává. Vyšší výskyt roztočů byla pozorována rosacea ( 19 , 39 ), seboroické dermatitidy ( 20 ), periorální dermatitida ( 7 ), blefaritida ( 65 , 66 ) a chalazion ( 67 , 68 ). V poslední době lidských primárních demodikóza byla považována za primární sui onemocnění genesis a byla navržena klinická klasifikace ( 4 ). Sekundární forma lidského demodikózy je spojena hlavně se systémovou nebo lokální imunosuprese ( 4 ).
Double-stál Demodex jako součást komplexního lidského ekosystému
Demodectic mange v mnoha zvířat (např psů) je potenciálně smrtelný stav. To je způsobeno tím, abnormální proliferací normální populace roztočů a je obvykle složité s sekundární bakteriální folikulitida a furunkulózy ( 69 ). Bylo navrženo několik patogenní mechanismy, kterými Demodex může roztoči vyvolat nebo zhoršit onemocnění kůže. Mechanicky, mohou blokovat pilosebaceózní potrubí způsobují epiteliální hyperplazie a hyperkeratinizace ( 8 ). Enzymatická aktivita roztočů způsobuje poškození žláz a epiteliálních buněk lemujících vlasové folikuly, což vede k indukci zánětu ( 38 , 39 ). Antigeny parazita může také zvýšit imunologickou reakci ( 70). Roztoči může vést k zánětu kaskády spíše než způsobí přímé poškození tkáně ( 71 ). Kromě toho, Demodex roztoče obsahují lipasu, měl být schopen zhoršit onemocnění kůže transformací mazu do určité složky, které jsou jasně cytotoxické, a dráždivých látek ( 72 ). D. folliculorum může působit jako vektor pro Bacillus oleronius , který je s největší pravděpodobností ko-patogen ve vývoji blefaritida ( 9 ). Nicméně, ve většině případů Demodex napadení je bez příznaků. To znamená, že typ symbiózy mezi člověkem a Demodexroztočů zůstává nejasný. Lidské roztoče chovat jako komenzálů a jen může být jejich přemnožení příčinou chorobného stavu. Že přemnožení může být způsobeno nerovnováhou mezi faktory virulence roztoče a odpovědi hostitele ( 73). Situace se zhoršila, když hormonální abnormality nebo chronických onemocnění v hostitelském organismu koexistovat. Nicméně, musíme vidět složitost interakcí mezi jednoho organismu, nejen jedním hostitelské jeden symbiontem interakce. Korelace mezi parazitů obývajících jednoho hostitele by měla být našeho zájmu jako přechovávání více druhů parazitů podle jednoho člověka je svou povahou poměrně všudypřítomné. Interakce mezi parazity mohou mít vliv na závažnosti onemocnění, reakci na léčiva a mnoho dalších, tj nematody jsou dobře známé pro své imunomodulační účinky, zejména jejich potlačení adaptivní imunitní odpovědi ( 74 ). Samotné roztoči jsou také schopny uplatnit imunosupresivní účinek na kočky ( 75 ).
Dalším typem korelací je, že mezi mikro- obyvateli hostitele jako lidské povrchu kůže vytváří komplex ekosystém, skládající se z tj bakterií (např S. epidermidis ), kvasinky ( Malassezia furfur ) nebo roztočů ( Demodex roztoči). Demodex může mít synergický vztah s bakterií z rodu Staphylococcus . Bakteriální antigeny pracovat s hostitelskými protilátek inhibovat odpověď hostitele, a proto upřednostňují množení obou uvedených organismů ( 76 ). Malassezia pachydermatis , který je schopen způsobit zánět kůže, se uvádí násobit lépe v přítomnosti stafylokoků, ale žádná interakce mezi Malassezia aDemodex je známo ( 76 ).
Navíc členovci mají své symbiotické bakterie, ve kterém vztahy lišily od přínosné škodlivé. Nejhojnější bakteriální endosymbióza mezi členovců je Wolbachia ( 77 ). W olbachia jsou schopni modifikovat reprodukční systém hostitele k jejich vlastnímu prospěchu, který je důvod, proč byl považován pouze za škodlivá ( 78 ). Přestože v poslední době důkazy Wolbachia mutualisms v členovců bylo zjištěno, stejně jako v štěnice Cimex lectularius , kde bakterie poskytují základní vitamíny B, nebo v komára Culex pipiens , kde chrání svého hostitele proti Plasmodium indukované úmrtnosti ( 77 ). Wolbachiapřímo interferuje s viry a jiné patogeny uvnitř hostitele členovců. Tento přímý účinek na Wolbachia buď bránit nebo podporovat replikaci a přežití (patogenu 79 ). Nicméně, Wolbachia nebyl nalezen v Demodex ještě roztočů ( 80 ). I když, bakterie Bacillus oleronius , nachází uvnitř roztoče a pravděpodobně působí tam jako symbiont, je schopen produkovat proteiny, které způsobují zánět kůže ( 9 ).
Léčba demodikózy
Existuje několik možností léčby z demodikózy k dispozici, včetně orální a místní léčiva, ale žádný z nich má 100% účinnost ( 81 ). Akaricidy byla použita (tj ivermectin), stejně jako antibakteriální antibiotika (např tetracyklin), podporuje hypotézu o příspěvku endosymbiotic bakterií v indukci demodikózy ( 81 , 82 ). Metronidazol a ivermectin jsou antiparazitik, které podávány ústně vykazují relativně vysokou účinnost - 71,6% pacientů prokázala kompletní remise v případě růžovky a blefaritida ( 82 ). U těch, kteří byli léčeni samotným ivermectin, 45% pacientů bylo mnohem tuhnoucí ( 82). Topické léky mohou být použity jako doplněk k orální drugs- aktuální ivermectinu displeje antimikrobiální, proti parazitům, antibakteriální a protizánětlivé účinky ( 83 ). Použití oleje tea tree masti také snížit počet D. folliculorum na oční víčka ( 84 ), a mohou být použity jako další možnost léčby. Hlavním problémem je běžné opakování demodikózy. Kombinovaná terapie může být účinnější než monoterapie, ale s cílem nalézt nejlepší způsob, jak léčit demodikóza, musí být stanovena in vitro kultivace lidských roztočů.
Závěr
Demodex roztoči jsou organismy s vysokým světového významu, jako jsou všudypřítomné u lidí a jejich role v uvedením několika dermatóz je docela jistý, alespoň za určitých podmínek. Diferenciace demodikózy na primární (symptomy jsou přímo způsobeny nadměrnou populaci roztoči) a sekundární (původně spojené s lokální nebo celkové imunosuprese, sekundárně s číslem zvýšené roztočů), jak se zdá, což odpovídá skutečnosti. Směry dalšího výzkumu jsou jistá: 1) ex vivo (nebo in vitro ) kultura roztočů a tím nalezení účinné metody demodikóza léčení, 2) najít endosymbionts a specifické enzymy v Demodex roztočů s cílem určit jiné patogenní mechanismy, ve kterých mohou působit, 3) studie polymorfismu mezi D. folliculorum - může být zapotřebí změna klasifikace.
Poděkování
Autoři prohlašují, že neexistuje žádný střet zájmů.
Reference
- Zhao YE, Xu JR, Hu L, Wu LP, Wang ZH. Kompletní sekvenční analýza 18S rDNA založen na extrakci genomové DNA z jednotlivých Demodex roztočů (Acari: Demodicidae) . Exp Parasitol . 2012; 131 ( 1 ): 45- 51. [ PubMed ]
- Kuźna Grygiel-V, Kosik Bogacka-D, D Czepita, Sambor I. symptomatická asymptomatická invaze Demodex spp. V oku lidí v různých věkových skupinách . Parazitologické zprávy . 2004. ; 50 ( 1 ), str.55 -61. [ PubMed ]
- Humiczewska M, Kuźna W, Hermach U. Frekvence výskytu symptomatických a asymptomatických víčka napadením roztoči mezi obyvateli Szczecin . Wiad Parazytol . 1994; 40 ( 1 ): 69- 71. [ PubMed ]
- Chen W, Plewig G. Human demodikóza: znovu a návrh klasifikace . Br J Dermatol . 2014; 170 ( 6 ): 1219- 25. [ PubMed ]
- Spickett SG. Studie o trudník tukový Simon (1842) . Parazitologie . 1961; 51 : 181- 192.
- Nutting WB, Firda KE, Desch CE., Jr. topologie a histopatologie vlasového folikulu roztočů (demodicidae) člověka . Pokrok v Acarology . 1989. ; ( 1 ): 113 -121.
- Rufli T, Mumcuoglu Y. vlasového folikulu roztoče Demodex folliculorum a Demodex brevis : biologie a zdravotní význam . Dermatologica . 1981; 162 ( 1 : 1 11. [ PubMed ]
- Lacey N, Kavanagh K, Tseng SC. Pod bičem: Demodex roztoče v lidských chorob . Biochem (Lond) . 2009; 31 ( 4 ): 2- 6. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Szkaradkiewicz Chudzicka-Strugała I, Karpinskiová TM Goślińska-Pawłowska O Tułecka T Chudzicki W Szkaradkiewicz AK, žába R. Bacillus oleronius a Demodex roztoč napadení u pacientů s chronickým blefaritidy . Clin Microbiol Infect . 2012; 18 ( 10 ): 1020- 5. [ PubMed ]
- Yokoyama T, Yamaguchi R, Itoh T, U Toh, Nakagawa S, Kage M. Detekce trudník tukový z výboje bradavek . Diagn Cytopathol . 2014; 42 ( 3 ): 236- 7. [ PubMed ]
- Serpil S, Ülkü K, Cemil C, Nasuhi Engin A, Sezai S, Meryem I. Pozitivita Demodex spp. ve vzorcích biopsie z névy . Trop Biomed . 2009; 26 ( 1 ): 51- 6. [ PubMed ]
- Sönmez OU, Yalçın ZG, Karakeçe E, Çiftci Ih, erdem T. asociace mezi Demodex druhu napadení a různé typy rakoviny . Acta Parasitol . 2013; 58 ( 4 ): 551- 5. [ PubMed ]
- Gutierrez Y. Diagnostický patologie parazitárních infekcí s klinickými korelací , 2. vydání New York. NY: Oxford University Press; 2000.
- Morsy TA, el Okbi MM, el-Said AM, Arafa MA, Sabry AH. Demodex (folikulární roztoč) mořit chlapce a jeho psa . J Egypt Soc Parasitol . 1995; 25 ( 2 ): 509- 12. [ PubMed ]
- Wang YP, Li P, Bing GQ. Kazuistika lidského dermatitidy způsobené psím Demodex . JN Bethune Univ Med Sci . 1998; 24 ( 3 ): 265. (v čínštině)
- Hu L, Zhao YE, Cheng J, Ma JX. Molekulární identifikace čtyř fenotypů lidské Demodex v Číně . Exp Parasitol . 2014; 142 : 38- 42. [ PubMed ]
- de Rojas M, Riazzo C, Callejón R, Guevara D, Cutillas C Morphobiometrical a molekulární studie dvou populací trudník tukový z člověka . Parasitol Res . 2012; 110 ( 1 ): 227- 233. [ PubMed ]
- Georgala S, Katoulis AC, Kylafis GD, Koumantaki-Mathioudaki E, Georgala C, Aroni K. Zvýšená hustota trudník tukový a důkaz zpožděné hypersenzitivní reakce u pacientů s papulopustulární růžovkou . J Eur Acad Dermatol Venereol . 2001; 15 ( 5 ): 441- 4. [ PubMed ]
- Moravvej H, Dehghan-Mangabadi M, Abbasian MR, Meshkat-Razavi G. asociace růžovky s demodikózy . Arch Iran Med . 2007. 10 ( 2 : 199- 203. [ PubMed ]
- Karincaoglu Y, Tepe B, Kalaycı B, Atambay M, Seyhan M. Je trudník tukový je etiologický faktor seboroické dermatitidy? Clin Exp Dermatol . 2009; 34 ( 8 :. E516- E520 [ PubMed ]
- Jing X, Shuling G, Ying L. environmentální rastrovací elektronové mikroskopie pozorování ultrastruktury Demodex . Microsc Res Tech . 2005; 68 ( 5 ): 284- 9. [ PubMed ]
- Desch CE, Jr.. Trávicí systém trudník tukový (Acari: Demodicidae) člověka: světelný a elektronový mikroskop studie. Pokrok v Acarology . Červené. GP Channabasavanna, CA Viraktamath. 1989; 187 -195.
- Desch C, Nutting WB. Trudník tukový (Simon) a D. brevis (Akbulatova) člověka: re-popisu a přehodnocení . J. Parasitol . 1972; 58 ( 1 ): 169- 77. [ PubMed ]
- Hart BJ. Životní cyklus a reprodukce domácí prach: environmentálních faktorů ovlivňujících populací roztočů . Alergie . 1998; 53 ( 48 Suppl ): 13- 7. [ PubMed ]
- Zhao YE, Guo NA, Li Chen Lu Zhao-hui. Dynamický pozorování struktury morfologické a aktivitu lidského Demode v různých fázích . Chinese Journal of Vector biologie a kontrolu . 2007; 18 : 120- 123.
- Zhao YE, Guo N, Wu LP. Vliv teploty na životaschopnost trudník tukový a Demodex brevis . Parasitol Res . 2009; 105 ( 6 ): 1623- 8. [ PubMed ]
- Tsai YJ, Chung WC, Wang LC, Ju YT, Hong CL, Tsai YY, Li YH, YL Wu. Pes roztoče Demodex canis : prevalence, plísňové ko-infekce, reakce na světlo, a vlasový folikul apoptóza . J hmyzu Sci . 2011; 11 : 76. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Zhao YE, Guo N, Wu LP. Vliv teploty a média na životaschopnost trudník tukový a Demodex brevis (Acari: Demodicidae) . Exp Appl Acarol . 2011; 54 ( 4 ): 421- 5. [ PubMed ]
- http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0168165611000630
- Zhao YE, Wu LP. Fylogenetické vztahy v Demodex roztočů (Acari: Demodicidae) na základě mitochondriální 16S rDNA dílčích sekvencí . Parasitol Res . 2012; 111 ( 3 ): 1113- 21. [ PubMed ]
- Zhao YE, Wang ZH, Xu Y, Xu JR, Liu WY, Wei M, Wang CY. Klonování a sekvenční analýza chitinu syntázy genových fragmentů Demodex roztočů . J Zhejiang Univ Sci B . 2012; 13 ( 10 ): 763- 8. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Zhao YE, Wu LP. RAPD-SCAR markeru a genetická analýza vztah tří Demodex druhů (Acari: Demodicidae) . Parasitol Res . 2012; 110 ( 6 ): 2395- 402. [ PubMed ]
- Zhao YE, Wang ZH, Xu Y, Wu LP, Hu L. predikce sekundární struktury pro kompletní rDNA sekvencí (18S, 5.8S a 28S rDNA), z trudník tukový a srovnání odlišných domén konstrukcí celé Acari . Exp Parasitol . 2013; 135 ( 2 ): 370- 381. [ PubMed ]
- Zhao YE, Ma JX, Hu L, Wu LP, De Rojas M. Diskriminace mezi trudník tukový (Acari: Demodicidae) izoluje z Číny a Španělska na základě mitochondriálních COX1 sekvencí . J Zhejiang Univ Sci B . 2013; 14 ( 9 ): 829- 836. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Zhao YE, Hu L, Ma JX. Molekulární identifikace čtyř fenotypů lidských Demodex roztočů (Acari: Demodicidae) na základě mitochondriální 16S rDNA . Parasitol Res . 2013; 112 ( 11 ): 3703- 11. [ PubMed ]
- Li F, Wang YP. Používání lepkavá celofánové pásky pro laboratorní diagnostiku demodikózy . J Norman Bethune Univ Med Sci . 1986; 12 ( 4 ): 298- 300 (v čínštině)
- . Zhao Ya-E, Guo Na, Meng Xun, Ji-Ru Xu, Wang Mei, Wang Duo-Lao Sociodemografické Charakteristika a analýza rizikového faktoru , Demodex Tech napadení (Acari: Demodicidae) . J B na Zhejiang Univ Sci . 2011; 12 ( 12 ): 998- 1007. [ PMC Free tomuto článku byla ] [ PubMed ]
- Forton F, Seys B. Hustota trudník tukový v rosacea: kontrolní případ studie s použitím standardizovaného povrchu kůže biopsie . Br J Dermatol . 1993; 128 : 650- 9. [ PubMed ]
- Bonnar E, Eustace P, Powell FC. Demodex roztoče populace růžovkou . J Am Acad Dermatol . 1993; 28 ( 3 ): 443- 8. [ PubMed ]
- Lazaridou E, Apalla Z, Sotiraki S, Ziakas NG, Fotiadou C, Ioannides D. Klinická a laboratorní studie růžovky v severní Řecko . J Eur Acad Dermatol Venereol . 2010; 24 ( 4 ): 410- 4. [ PubMed ]
- Marks R, Dawber RP. Kožní biopsie povrch: zlepšená metoda pro zkoumání rohové vrstvy . Br J Dermatol . 1971; 84 ( 2 ): 117- 23. [ PubMed ]
- Askin U, Seçkin D. Srovnání obou technik pro měření hustoty trudník tukový : standardizované povrchu kůže biopsie a přímé mikroskopické vyšetření . Br J Dermatol . 2010; 162 ( 5 ): 1124- 6. [ PubMed ]
- Segal R, Mimouni D, Feuerman H, Pagovitz O, David M. dermatoskopie jako diagnostický nástroj v demodicidosis . Int J Dermatol . 2010; 49 ( 9 ): 1018- 23. [ PubMed ]
- Sattler ES, Maier T, Hoffmann VS, Hegyi J, Růžička T, Berking C Neinvazivní detekce in vivo a kvantifikace Demodex roztočů konfokální laserovou skenovací mikroskopií . Br J Dermatol . 2013; 169 ( 1 ): 213- 5. [ PubMed ]
- Turgut Erdemir A, Gurel MS, Koku Aksu AE, Bilgin Karahalli F, Incel P, Kutlu Haytoğlu NS, Falay T. Odrazivost konfokální mikroskopie vs. standardizované povrchu kůže biopsie pro měření hustoty Demodex roztočů . Skin Res Technol . 2014; 20 ( 4 ): 435- 9. [ PubMed ]
- Madeira NG, Sogayar MI. Prevalence trudník tukový a Demodex brevis ve vzorku populace z Botucatu, Sao Paulo, Brazílie . Rev Soc Bras Med Trop . 1993; 26 ( 4 ): 221- 4. [ PubMed ]
- Isa NH, Loong LW, Fang GH, Mohamad AM, Razali N, Rani NI, Manap SN, Abdullah SR. Demodikóza mezi univerzitními studenty lékařské fakulty v Malajsii a účinky obličejové čistící prostředek a použití hydratační . Jihovýchodní Asie J Med Trop Public Health . 2011; 42 ( 6 ): 1375- 80. [ PubMed ]
- Hu Q, Wang Y. Vyšetřování Prevalence Human ON , Demodex Mezi Medical Students 2248 v Vnitřní Mongolsko. . Zhongguo Ji Sheng Chong Ji Yu Sheng Chong Bing Xue Za Zhi 2001 ;. 19. ( 4. ): 239- 40. [ PubMed ]
- Vargas-Arzola J, Reyes-Velasco L, Segura-Salvador A, Marquez-Navarro A, Diaz-Chiguer DL, Nogueda-Torres B. Prevalence Demodex roztočů v lidu řas Mezi Oaxaca, Mexiko . Acta Microbiol Immunol Hung . 2012; 59 ( 2 ): 257- 62. [ PubMed ]
- Cui JH, Wang C. obličeje , Demodex Tech k napadení u městských a venkovských obyvatel v Shangqiu City v provincii Henan . Zhongguo Ji Sheng Chong Ji Yu Sheng Chong Bing Xue Za Zhi 2012 ;. 30 ( 4. ): 283- 5. [ PubMed ]
- Czepita D, Kuźna-Grygiel W, Kosik-Bogacka D. Výzkumy o výskytu, jakož i role trudník tukový a Demodex brevis v patogeneze z blefaritidy . Klin Oczna . 2005; 107 ( 1-3 ): 80 až 2. [ PubMed ]
- Patrizi A, Neri I, Chieregato C, Misciali M. Demodicidosis u imunokompetentních malých dětí: Zpráva o osmi případech . Dermatologie . 1997; 195 ( 3 ): 239- 42. [ PubMed ]
- Aydingöz IE, Dervent B, Güney O. trudník tukový v těhotenství . Int J Dermatol . 2000; 39 ( 10 ): 743- 5. [ PubMed ]
- Porta Guardia CA. Trudník tukový, její spojení s mastnou povrchu kůže, spíše než rosacea lézí . Int J Dermatol . 2015; 54 ( 1 ): e14- 7. [ PubMed ]
- Emre S, Aycan OM, Atambay M, Biľak S, Daldal N, Karincaoglu Y. Jaký je význam Demodex folliculorum v Behcetova nemoc? Turkiye Parazitol Derg . 2009; 33 ( 2 : 158- 61. [ PubMed ]
- Erbagci Z, Erbagci I Erkiliç S. vysoký výskyt demodicidosis v očních bazální buněčný karcinom . Int J Dermatol . 2003; 42 ( 7 ): 567- 71. [ PubMed ]
- Inc M, Kumar O, Inc. M Yule M, nebe H, Rifaioğl MM Demirtas O, Yengil E. Zkoumání trudník tukový u pacientů s rakovinou urologické . Turkey Parazitol Derg . 2012; 36 ( 4 ): 208- 10. [ PubMed ]
- Karincaoglu Y, Esrefoglu Seyhan M, Bayram N, Aycan O, Taskapan H. Výskyt trudník tukový u pacientů s konečným stádiem chronického selhání ledvin . Ren Fail . 2005; 27 ( 5 ): 495- 9. [ PubMed ]
- Yamashita LS, Cariello AJ, Geha NM, Yu MC, Höfling-Lima AL. Trudník tukový na řas folikulu diabetiků . ARQ Bras Oftalmol . 2011; 74 ( 6 ): 422- 4. [ PubMed ]
- Slunce J, X-Gui, He J, Liu HM, Yu HY, CY Xia, Y. Xu o vztahu mezi NO NE Pro tech k napadení , Demodex folliculorum a epidermální nádor na tváři . Zhongguo Ji Sheng Chong Ji Yu Sheng Chong Bing Xue Za Zhi . 2005 , 23 ( . 6 ): 428- 31. [ PubMed ]
- Kaya S, Selimoglu MA, Kaya OA, Ozgen U. Prevalence trudník tukový a Demodex brevis v dětství podvýživy a malignit . Pediatr Int . 2013; 55 ( 1 ): 85- 9. [ PubMed ]
- Garbacewicz A, Jaworski J, Grytner-Zięcina B. Demodex roztoče napadení u pacientů s a bez revmatoidní artritidou . Acta Parasitol . 2012; 57 ( 1 ): 99- 100. [ PubMed ]
- Ozcelik S, sumer Z, Değerli S, Ozyazici G, Hayta SB, Akyol M, Candan F. Výskyt trudník tukový u pacientů s chronickým nedostatkem ledvin . Turkiye Parazitol Derg . 2007; 31 ( 1 ): 66- 8. [ PubMed ]
- Akilov OE, Mumcuoglu KY. Souvislost mezi lidskou demodikózy a HLA I. třídy . Clin Exp Dermatol . 2003; 28 ( 1 ): 70 až 3. [ PubMed ]
- Czepita D, Kuźna-Grygiel W, Czepita M, Grobelny A. trudník tukový a Demodex brevis jako příčina chronické marginální blefaritidy . Ann Acad Med Štětín . 2007; 53 ( 1 ): 63- 7. [ PubMed ]
- Coston TO. Trudník tukový blefaritida . Trans Am Ophthalmol Soc . 1967; 65 : 361- 92. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Liang L, Ding X, Tseng SC. Vysoká prevalence Demodex brevis napadení v chalazia . Am J Ophthalmol . 2014; 157 ( 2 ): 342- 348. [ PubMed ]
- Yam JC, Tang BS, Chan TM, Cheng AC. Oční demodicidosis jako rizikový faktor pro dospělé recidivující chalazion . Eur J Ophthalmol . 2014; 24 ( 2 ): 159- 63. [ PubMed ]
- Singh SK, Dimri U. Imunomolekula patologické konverze psího demodikózy . Vet Parasitol . 2014; 203 ( 1-2 ): 1 5. [ PubMed ]
- Nutting WB, Beerman H. Atypické obrovské buňky v Antechinus stuartii důsledku demodicid roztočů . J. Invest Dermatol . 1965; 45 ( 6 ): 504- 9. [ PubMed ]
- Elston DM. Demodex roztoče: fakta a spory . Clin Dermatol . 2010; 28 ( 5 ): 502- 504. [ PubMed ]
- Jimenez-Acosta F, Planas L, Penneys N. Demodex roztoče obsahují imunoreaktivní lipázy . Arch Dermatol . 1989; 125 ( 10 ): 1436- 7. [ PubMed ]
- Mason K. Proč neškodné komenzálů jako Malassezia , Demodex a Staphylococcus způsobit takové zničující kožní onemocnění? Australian College of veterinární vědců. Z roku 2003.
- Knowles SCL, Fenton A, Petchey OL, Jones TR, Barber R, Pedersen AB. Stabilita v hostitelských-parazit komunity v divoké savce systému . Proc Biol Sci . 2013; 280 ( 1.762 ),: 20130598. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Barriga OO, al-Khalidi NW, Martin S, Wyman M. Důkaz imunosuprese Demodex canis . Vet Immunol Immunopathol . 1992; 32 ( 1-2 ): 37- 46. [ PubMed ]
- Mason I, Mason K, Lloyd D. Přehled biologii psí pokožky s ohledem na komenzálů Staphylococcus intermedins , Demodex canis a Malassezia pachydermatis . Vet Dermatol . 1996; 7 : 119- 132.
- Zug R, Hammerstein P. padouchy otočil hezký? Provede se kritické posouzení Wolbachia mutualisms v hostitelském členovců . Biol Rev Camb Philos Soc . 2015; 90 ( 1 ): 89- 111. [ PubMed ]
- Koehncke A, Telschow A, Werren JH, Hammerstein P. Život a smrt vlivné cestujícího: Wolbachia a vývoj CI modifikátory jejich hostitelé . PLoS ONE . 2009; 4 ( 2 ): e4425. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Jakob F, Strau B, Telschow Arndt. Modelování nepřímým účinkem Wolbachia na infekci dynamiku horizontálně přenášených virů . Přední Microbiol . 2015; 6 : 378. [ PMC bez článek ] [ PubMed ]
- Borgo SN, Sattler ES Hogardt M, Adler K, Plewig G. PCR analýza pro Wolbachia v lidských a psích Demodex roztočů . Arch Dermatol Res . 2009; 301 ( 10 ): 747- 52. [ PubMed ]
- Hirsch-Hoffmann S, Kaufmann C, Bänninger PB, Thiel MA. Možnosti léčby pro Demodex blefaritida: volbu pacienta a účinnosti . Klin Monbl Augenheilkd . 2015; 232 ( 4 ): 384 387. [ PubMed ]
- Salem DA, El-Shazly A, Nabih N, El-Bayoumy Y, Saleh S. Vyhodnocení účinnosti orální ivermectinu ve srovnání s ivermektinu-metronidazol kombinované terapie při léčení očních a kožních lézí trudník tukový . Int J Infect Dis . 2013; 17 ( 5 ): e343- 7. [ PubMed ]
- Abokwidir M, Fleischer AB. Rozvíjející se léčba: lokální ivermectin pro papulopustulární růžovky . J dermatolog Treat . 2015; 26 ( 4 ): 379- 80. [ PubMed ]
- Gao YY, Xu DL, Huang lj, Wang R, Tseng SC. Léčba svědění spojené s oční demodikózy 5% tea tree olej mast . Rohovka . 2012; 31 ( 1 ): 14- 7. [ PubMed ]