Otázky a odpovědi k užívání petroleje Todicampu

Jedním z největších propagátorů petroleje s výluhem z ořešáku je Andrej TodikA z Moldávie, syn Michaile Petroviče TodikY, strůjce a vynálezce tohoto produktu.

Zde je několik jeho odpovědí na nejčastější otázky, ohledně užívání a účinků petroleje s výluhem z ořešáku:


Dotaz: Od kolika let je možné dávat dětem petrolej s výluhem z ořešáku?
Odpověď: Prakticky od narození, pokud je to nezbytné. Když jsou děti malé, tak postačí dudlík namočit do přípravku a dát dítěti, když ho bolí bříško nebo je nachlazené.

Dotaz: S jakými léky nebo bylinkami se petrolej s výluhem z ořešáku nesnáší?
Odpověď: petrolej s výluhem z ořešáku je možné používat s většinou léčivých bylin a preparátů, kromě antibiotik a psychotropních léků.

Dotaz: Říká se, že petrolej s výluhem z ořešáku se stává toxickým, je to pravda?
Odpověď: Můj otec rád říkal, že sodík a chlór jsou samostatně smrtelné jedy a dohromady je to NaCl – kuchyňská sůl. V roce 1988 se v toxikologické laboratoři v Moskvě provádělo sledování toxicity petrolej s výluhem z ořešáku. Přípravek byl zařazen do 6. kategorie toxicity – jako relativně neškodné látky.

Dotaz: Jsou nějaké kontraindikace k užívání přípravku?
Odpověď: Základní kontraindikací pro užívání petroleje s výluhem z ořešáku je zvýšená hladina jódu v organizmu. Kromě tohoto může být individuální intolerance zelených vlašských ořechů nebo petroleje, ale to se očividně stává velmi zřídka, za posledních 40 let jsem se s tím nesetkal.

Dotaz: Jakou má petrolej s výluhem z ořešáku dobu použití?
Odpověď: Jsou nám známy případy, kdy doba použití byla 8-10 let a přitom přípravek neztratil své vlastnosti. Proto mohu zodpovědně říci, že 5 let se může uchovávat ve sklenici, na temném a chladném místě.

Dotaz: Proč se petrolej s výluhem z ořešáku prodává v balení 115 ml? Není vhodnější používat 300 nebo 500 ml?
Odpověď: Jedna lahvička o objemu 115 ml postačí právě na 1,5 až 2 měsíční profylaktickou kůru normalizace imunitního systému. Když je potřeba většího množství, je vhodnější objednávku zkompletovat z několika lahviček. Kromě toho, je mnohem praktičtější menší balení pro každodenní využití než půllitrová lahev.

Dotaz: Odpusťte mi mou netaktnost, ale trápí mne stále otázka, nakolik jsem pochopila, Váš otec zemřel předčasně. Petrolej s výluhem z ořešáku pomáhá téměř od všech nemocí. Proč nepomohl v jeho případě? Nebo nebyl použit?
Odpověď: Otázka je zcela na místě – logicky se sama nabízí. Otec zemřel proto, že se mu zastavilo srdce - 20 let neustálých tahanic a urážek ze strany vlády i oficiální medicíny nebyly zadarmo. Nesl lahvičku s přípravkem pacientce, která na něho čekala v jeho pracovně a upadl...zemřel okamžitě. Za dva měsíce by mu bylo 70 let.

Dotaz: Řekněte prosím, při vnitřním užívání přípravku je nutné kapat jej přímo do úst? Není možné např. do vody?
Odpověď: Při vnitřním užívání nedoporučujeme petrolej s výluhem z ořešáku ředit- dokonce je žádoucí rozetřít ho jazykem po dásních a celé ústní dutině. Přípravek zabraňuje zánětu dásní, sliznice, úst a nosohltanu, desinfikuje ústní dutinu, čistí receptory jazyka.

Dotaz: Pokud vím, existují důkazy o zlepšení stavu nebo dokonce vyléčení nemocných rakovinou. Takže se ptám, k Vám zda se obraceli také lidé HIV-pozitivní a přineslo užívání petroleje s výluhem z ořešáku v tomto případě užitek?
Odpověď: Zatím takové případy nebyly, takže nejsou k dispozici žádné takové údaje.

Dotaz: Léčení petrolejem s výluhem z ořešáku pro pacienty s rakovinou doporučujete paralelně s oficiální léčbou anebo po několika chemoterapiích je ukončit a „chemii“ neprovádět?
Odpověď: Petrolej s výluhem z ořešáku nelze užívat současně s chemoterapií, je možné začít s jeho užíváním nejdříve 4-5 dní po ukončení léčebné kůry.
Nemohu dávat rady, zda chemoterapii odmítnout či ne – to je odpovědnost, kterou na sebe nemohu brát.

Dotaz: Na internetu, v časopisech a novinách jsem našla různé varianty přípravy petrolej s výluhem z ořešáku. Která z nich je ta správná?
Odpověď: Na internetu a v tisku je mnoho různých způsobů přípravy, jak oni hovoří „petrolej s výluhem z ořešáku“....dokonce říkají „vylepšené varianty“ a ještě je k tomu množství rad, jak ho změnit, ale ani jeden z nich není v souladu s naším přípravkem. Za 45 let existence preparátu technologie jeho výroby nepronikla za hranice naší rodiny.

Dotaz: V knize G. Malachova „ Petrolej proti rakovině a jiným nemocem“ jsem se dočetl, že pracující Volgogradského vědecko-výzkumného institutu maso-mléčného průmyslu „zdokonalili tinkturu vlašských ořechů v petroleji a doplnili ji o řadu biologicky aktivních přísad (propolis a jarní pyl) a výrobek pojmenovali „Petrolej s výluhem z ořešáku ideál“. Obohacený těmito přísadami se prý tinktura „vylepšila“. Je tomu tak?

Odpověď: Doplnění o biologicky aktivní látky, jakými jsou propolis a pyl - proč to nazvali „vylepšení“ přípravku? Kdo uskutečnil srovnávací analýzu mezi petrolej s výluhem z ořešáku a veterinárním přípravkem Volgogradského institutu, aby se mohlo hovořit o tom, že „tinktura se stala lepší“?
Vůbec ne všem se doporučuje užívat biologicky aktivní látky typu propolis. Specialisté udávají, že mnoho složková struktura propolisu může vyvolat alergie. Vědci Výzkumného ústavu vakcín a sér, jm. I.I. Mečnikova zobecnili souhrn údajů o propolisu. Tento produkt včelí činnosti má složitou strukturu, v níž je více než 300 složek. Nehledě na léčebné účinky (antibakteriální, protivirové, protiplísňové, proti bolestivé) je propolis velmi alergenní. V roce 2002 na jeho alergii bylo registrováno 16% Evropanů. Takže o jakém „vylepšení“ zde hovoříme?

Dotaz: Předpokládá se, že nádorovou tkáň nelze vystavovat hřejivým obkladům, ale vy navrhujete udělat na ni obklad. Můžete to objasnit, prosím?
Odpověď: Obklad s použitím petroleje s výluhem z ořešáku má ne zahřívací, ale hypertermní efekt. Podívejme se, co píší specialisté k tomuto důvodu:
„ Lékařská hypertermie – je metoda terapie, založená na kontrolovaném, dočasném zvýšení tělesné teploty pacienta na 39- 41 stupňů Celsia (celková hypertermie) nebo nádor na 43-44 st. Celsia (místní, lokální ). Je známá od dob Hypokrata, hypertermie na sebe obrátila pozornost vědců – lékařů koncem 19.století a započala v podstatě nový technologický a biomedicínský vývoj v 60.letech dvacátého století.
Mechanismus účinku hypertemie je založen na vědeckých faktech škodlivého vlivu hypertermie na nádorovou tkáň. Je dokázáno, že v podmínkách in vivo dochází k selektivní smrti buněk zhoubného nádoru při teplotě 40-44 stupňů Celsia. Selektivní hypertermii vysvětlují zvláštní funkce mikrofyziologie nádorů:
1. Na rozdíl od zdravé tkáně, v nádoru je větší množství částic s nedostatečnou koncentrací kyslíku (hypoxie ) a extracelulární kyselost (acidóza).
Ve výsledku hypertermie ještě zhoršuje hypoxii a acidózu, což v konečném důsledku vede k zahubení zhoubného nádoru. Takovým způsobem hypertermie řídí sebezničující účinek nádorových buněk.

2. Defektní intratumorový průtok krve v nádoru způsobuje pomalejší „vymývání“ tepla z nádoru. Všechno toto umožňuje zahřát nádor na potřebnou cytotoxickou teplotu bez přehřátí zdravých tkání.

Dotaz: Začátkem léta se chystám s mužem a dětmi na dovolenou k moři, ale někde na internetu jsem četla, že pokud užíváte petrolej s výluhem z ořešáku, není možné pobývat na přímém slunci. Jak to je?
Odpověď: Nevím, kdo první takovou hloupost, napsal, že „jakmile začnete užívat petrolej s výluhem z ořešáku, nesmíte 1-2 roky na slunce“.
Jeden to vymyslel a mnoho ostatních, těch, kteří bez rozmyslu opisují cizí informace, v tom pokračovali. Nyní se lidé čas od času, když si tuto informaci někde přečtou, dotazují: „ Jak se vyhnout slunečnímu svitu při užívání petroleje s výluhem z ořešáku?“
Takže, odpověď na tuto otázku je velice prostá – není třeba obávat se přímých slunečních paprsků v souvislosti s užíváním petrolej s výluhem z ořešáku.