Ruský patent výroby Todikampu 2002 podle IPC A61K35/78

AUTOŘI: 

Gorlov I.F., Yurina O.S., Osadčenko I.M., Karengina T.V.

TERMÍNY - 2002-03-20 — Publikace  2000-11-13 Podání

https://patenton.ru/patent/RU2180585C1

ZPŮSOB VÝROBY VÝTAŽKU Z VLAŠSKÝCH OŘECHŮ MLÉČNÉ VOSKOVÉ ZRALOSTI V LETECKÉM PETROLEJI  - Ruský patent 2002 podle IPC A61K35/78 

Popis vynálezu patentuRU2180585C1

Vynález se týká chovu zvířat a veterinární medicíny.

Známé způsoby přípravy extraktu z vlašských ořechů zralosti mléčného vosku v petroleji.

Podle způsobu

(1) se rozdrcená surovina nalije stejným množstvím vyčištěného leteckého petroleje a naplní se při pokojové teplotě.

Tato technologie neposkytuje úplnou extrakci biologicky aktivních složek vlašských ořechů kvůli jednostupňovému procesu, nedostatku míchání a nízké teplotě. Dodatečné čištění pomocí adsorbentů leteckého petroleje vede ke zvýšení ceny léku.

Podle způsobu

(2) se extrakt z vlašských ořechů zralosti mléčného vosku v petroleji připraví následovně. Nezralé (mlékovosková zralost) nebo zralé vlašské ořechy v celku (nemleté) nebo v drcené formě naložíme do nádoby - skleněné, smaltované, hliníkové nebo nerezové a zalijeme petrolejem v takovém množství, aby vznikla vrstva 10-15 cm vzniká na povrchu Směs se míchá a vyluhuje (extrahuje) při pokojové teplotě u zralých plodů - 2-3 dny a 5-6 měsíců - u nezralých. Na konci nálevu se extrakt oddělí od sedimentu dekantací.

Nevýhodou této metody je neúplná extrakce biologicky aktivních látek vlašských ořechů do petroleje v důsledku jednostupňového procesu a nízké teploty nálevu.

Podle způsobu

(3) se vlašské ořechy mléčné voskové zralosti, rozdrcené na 1 mm, extrahují ve třech stupních. V první fázi jsou zaplaveny „nízkouhlovodíkovou frakcí“ ropy, tzv. Lenefrovou frakcí.

Směs se prvních 7 dnů intenzivně míchá a dalších 5 dnů se udržuje při pokojové teplotě. Výsledná směs se zfiltruje.

Ke zbývající suspenzi se přidá olejová frakce Lenefr, intenzivně se míchá po dobu 14 dnů a udržuje se dalších 10 dnů. Poté se přefiltruje. Hotové extrakty získané ve stupních 1 a 2 se spojí, zbývající dužina se vysuší a extrakt se nechá projít. Nevýhodou této metody je, že drcená, vysušená buničina po extrakci je výborným adsorbentem s vyvinutým povrchem. Tento adsorbent je schopen absorbovat účinné látky extraktu a tím snížit jeho biologickou hodnotu. Nevýhodou tohoto způsobu je také to, že při silném drcení suroviny se zvětšuje kontaktní plocha fází, ale zároveň se zvyšuje obtížnost jejich separace. Současně jsou náklady na energii na drcení vysoké a hydrodynamické podmínky na rozhraní se zhoršují.

Technickým výsledkem je zvýšení úplnosti extrakce biologicky aktivních látek ořešáku do petroleje a snížení nákladů na získaný extrakt.

Toho je dosaženo tím, že se ořechový extrakt mléčné voskové zralosti v petroleji připravuje následovně. Vlašské ořechy mléčně-voskové zralosti s oplodím (70%) v drceném stavu na plátky o tloušťce 0,5-0,7 cm a listy (g) 10% hmotnosti se naloží do nádoby a naplní se leteckým petrolejem (GOST 10227-86" Palivo pro proudové motory") v hmotnostním poměru ořechy:petrolej 1:1. Extrakce se provádí ve dvou fázích. V první fázi se směs periodicky míchá (2-3krát denně) a vyluhuje při teplotě 30-35 ° C po dobu 35-45 dnů. Na konci nálevu se extrakt oddělí od sedimentu dekantací. Ve druhé fázi se zbytek po dekantaci znovu zalije stejným množstvím petroleje a vyluhuje při teplotě 30-35 ° C.do 35-45 dnů. První a druhý extrakt se spojí a použijí podle návodu. Infuze se provádí ve tmě, aby se zabránilo oxidaci extrahovatelných látek.

Použití listů vlašských ořechů umožňuje obohatit přípravek o biologicky aktivní složky - karoten, chlorofyl, silice, vitamíny, flavonoidy atd. Listy vlašských ořechů ve fázi zralosti mléčného vosku mají 3x více leukoanthokyanů než ořechy, 4,5x více vitamínu C, 4x více tříslovin. Listy obsahují silice (do 3 %), flavonoidy (do 0,4 %), katechiny (do 1,6 %), kyselinu nikotinovou (do 1,4 %), kyselinu pantotenovou (do 0,6 %), kapen ( do 5 %), kardiofylen (až 22,8 %), longifollen (až 14,5 %), humulen (až 8,6 %), a-terpinol (až 8,4 %), cadinen (až 14 %), chamazulen (až 1,7 %), který se v ořechách nenachází. Oplodí obohacuje extrakt o organické kyseliny (citronová, jablečná), vitamín C, navíc obsahuje 8,5x více tříslovin než ořechy (až 35%). Úplnost extrakce závisí na rozdílu mezi koncentracemi extrahované látky v kapalné a pevné fázi. Opakovaná extrakce tedy poskytuje úplnější extrakci celkového množství biologicky aktivních látek z vlašského ořechu. Zvýšení teploty z 25 na 35o také poskytuje kvantitativní extrakci extraktivních látek z vlašských ořechů.

Na obrázku jsou znázorněna UV spektra extraktu z vlašských ořechů mléčně-voskové zralosti v petroleji, získaného metodou 2 (D 2 ). podle metody 3 (D3 ) a námi navržené metody (D p). Spektra byla vztažena na letecký petrolej a určují celkové množství chromotropních organických látek extrahovaných do petroleje z vlašských ořechů. UV spektra byla snímána na spektrofotometru SF-46 v 1 cm kyvetě, zředěna 10krát. Podle Bouguer-Lambert-Beerova zákona je optická hustota roztoku přímo úměrná jeho koncentraci, D \u003d E * L * C, kde E je molární extinkční koeficient, C je koncentrace organických látek, L je délka kyvety, D je optická hustota roztoku. Při absorpčním maximu je možné provést srovnávací analýzu množství extrahovatelných látek ve všech třech extrakčních metodách
2 :D 3 :D p =C 2 :C 3 :C p =0,211:0,249:0,270=1: 1,18:1,3.

Jak je vidět z údajů UV spektra, navrhovaná extrakční metoda poskytuje nejúplnější extrakci biologicky aktivních složek vlašského ořechu na petrolej.

Zbytkové množství mastného oleje ve vlašských ořechách po všech třech výše uvedených extrakčních metodách je v tomto pořadí: podle metody 2 - 5,4 %; podle způsobu 3 - 3,7 %; podle námi navržené metody - 1,3 % na vzduchu schnoucího materiálu. Množství popela 6,3; 5,4; 4,5 %, což potvrzuje výsledky UV spektroskopie.

Farmakologické studie prokázaly, že účinnost navrhovaného léku při léčbě helminthiázy, nespecifické dyspepsie novorozených telat převyšuje známé analogy více než 2krát.

Výhodou námi vyvinuté extrakční metody je nejúplnější extrakce biologicky aktivních látek z vlašských ořechů do petroleje.

ZDROJE INFORMACÍ
1. I. A. Samylina, A. V. Strelyaeva, N. V. Čebyšev, V. M. Sadykov. "Studie akutní toxicity léku Cheblin SK-1" / Pharmacy, 2, 1998.

2. Todikamp. Specifikace. TU 93-62-002-01898871-90.

3. Patent 2033803 A 61/K 35/78, publ. 30.04.95.

 

Další patenty na Todikamp

https://www.elibrary.ru/item.asp?id=37880886

https://patents.google.com/patent/RU2033803C1/ru Malenkov, Todika a spol.